North Atlantic Orienteering Championship 2011 byla série závodů v Grónsku a na Islandu. Článek vyšel v časopise Orientační běh. Jeho původní verzi i fotkami si můžete prohlédnout nyní i online.

Pokračování článku »

Dokonce ani není třeba měnit občanství. Stačí mrknout do jednoho z aktuálních čísel časopisu Run, kde je německým profesionálním fotografem psaná reportáž z letošního Arctic Midnight Orienteering v Ilulissatu (jen co Jiřin vydá časák, tak se objeví má vlastní reportáž tady).

21.10.2011, Orientační běh

Aktualizováno Ještě nedávno byl maximální výkon světla pro OB na hranici 2100 lumenů u modelu LEDX Cobra (výborná lampa, z osobní zkušenosti mohu jen doporučit). To už dnes ovšem neplatí. Před pár týdny při Mistrovství Švédska na klasické trati firma LEDX prezentovala nový model Cobra II. 2500 lumenů světelného toku začíná pomalu otevírat otázku, kde se hranice zastaví a zda má smysl pokračovat v trendu větší svítivosti dále…

Pokračování článku »

8.10.2011, Orientační běh

Snem každého pořadatele je mít co nejvíce účastníků. Čím více účastníků, tím větší finanční efekt. Kde je však hranice počtu a při kolika lidech je sport jestě sportem a ne masovou demonstrací?

Pokračování článku »

7.6.2011, Orientační běh

To, o čem se dlouho šuškalo a bafuňáři vyvraceli jako nesmysl, se jasně projevilo tento víkend na závodech Českého poháru v Opavě. Vrcholem českého OB je soutěž, která závodníky ani nemotivuje přijet.

Pokračování článku »

16.5.2011, Orientační běh

Orientační běh nikdy nebyl diváckým sportem a nikdy jím ani nebude. Přesto se pořadatelé snaží a investují čas i peníze do online přenosů. Co je dnes dostupné, jak to funguje v různých zemích a s jakým výsledkem pro závodníka i diváka?

Pokračování článku »

12.5.2011, Orientační běh

SM = Svenska mästerskap (Mistrovství Švédska) patří spolu s Tiomilou a O-Ringenem k vrcholům sezóny švédského orientačního běhu. Pokud vás zajímá, jak to na takovém závodě vypadá a v čem se od českých liší, pak čtěte dále.

Pokračování článku »

20.4.2011, Orientační běh

U příležitosti včerejšího uvedení nového modelu Forerunner 610 GPS hodinek společnosti Garmin by nebylo od věci mrknout na přehled zařízení, která lze pro účely OB použít:

Pokračování článku »

13.4.2011, GPS, Orientační běh

První číslo časopisu Orientační běh přináší pěkně zpracované porovnání čelovek použitelných pro noční OB. Bohužel v seznamu chybí jeden z top modelů loňské (a tudíž i letošní) sezóny, a to model Cobra švédské firmy LEDX.

Autorům článku se jej nepodařilo pro test získat. Je to škoda, protože závěry testu (doporučení co nakupovat) jsou tím pádem minimálně s velkým otazníkem. LEDX Cobra totiž jako jediné světlo nabízí za zhruba 2/3 ceny špičkových modelů Lupine (Betty X Pro) podobný výkon (papírově dokonce zřejmě nejvyšší deklarovaný světelný tok mezi o-světly = 2100 lumenů, realita bude samozřejmě slabší…).

Pokračování článku »

Bestíkovo orientační labužnictví

orientační běh, cestování, fotografie