North Atlantic Orienteering Championship 2011 byla série závodů v Grónsku a na Islandu. Článek vyšel v časopise Orientační běh. Jeho původní verzi i fotkami si můžete prohlédnout nyní i online.

Pokračování článku »

Ženy

Severské ženy jsou především emancipované. Řídí autobusy, skáčou na lyžích a hrají fotbal. Pozor však na projevy přílišné galantnosti. Ta může být považována v lepším případě za nevhodnou, v horším rovnou za harašení. Aktuálním módním hitem jsou legíny. Nezávisle na věku, velikosti pozadí a šířce stehen. Na velikosti pozadí a šířce stehen je naopak závislá délka topu či trička. Nepřímo úměrně. To oko estéta nepotěší. Vše vždy doplňují konversky.

Pokračování článku »

První číslo časopisu Orientační běh přináší pěkně zpracované porovnání čelovek použitelných pro noční OB. Bohužel v seznamu chybí jeden z top modelů loňské (a tudíž i letošní) sezóny, a to model Cobra švédské firmy LEDX.

Autorům článku se jej nepodařilo pro test získat. Je to škoda, protože závěry testu (doporučení co nakupovat) jsou tím pádem minimálně s velkým otazníkem. LEDX Cobra totiž jako jediné světlo nabízí za zhruba 2/3 ceny špičkových modelů Lupine (Betty X Pro) podobný výkon (papírově dokonce zřejmě nejvyšší deklarovaný světelný tok mezi o-světly = 2100 lumenů, realita bude samozřejmě slabší…).

Pokračování článku »

Rozhovor pro časopis Orientační běh – ptal se J.Krejčík.

Možná jste si toho všimnuli, možná ne. Michal Besta spustil na svých webových stránkách centrální databázi výsledků. Sice jde zatím pořád jen o demoverzi, ale už teď v ní najdete výsledky zhruba 700 závodů. Poté, co jsem se našel i ve výsledcích takových závodů jako XXV. ročník Poháru ADASTU, nedalo mi to, a zeptal jsem se Bestíka na pár detailů.

Pokračování článku »

11.4.2011, Časopis OB

V jednom z předchozích čísel časopisu jsem byl označen za orientačního labužníka. Orientačním labužníkem je každý, kdo dá přednost pěknému orienťáckému zážitku v zajímavém terénu nebo na zajímavé mapě před honěním se za rankingovými a jinými body na smetišti za městem. Opakem orientačního labužníka je rankoholik. Orientační labužník může v rankingu porazit rankoholika, přestože vynechá všechna smetiště. Zajímavých závodů je pořád dost. Zatím.

Pokračování článku »

Bestíkovo orientační labužnictví

orientační běh, cestování, fotografie