Re: Re: Re: průměrný věk na MČR na klasice


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: jiří jansa , posláno: 21.2.2010 21:38:37, z adresy: 147.32.127.213

dobrý nápad !

průměrný věk je menší, ale trend stárnutí je bohužel stejný, zdá se, že soutěžní atmosféra v OB je ještě horší než jsem myslel, už i nyní nastoupivší do kategorie H21 nejsou schopni nahrazovat ty starší (já jsem se domníval, že toto přijde tak za 2 roky):

http://janzic.blogspot.com/2010/02/mcr-na-kt-mcr-sprint.html


obecně může být ještě více vlivů:
- mladší více cestují a proto pravděpodobněji vynechají závod

- běžci končí dříve než v minulosti s aktivním tréninkem

- role rankingu (zvýhodňuje docházku a ta je jednodušší pro starší)


V OB se dějí obrovské sociologické změny s dalekosáhlými důsledky a já mám pocit, že si toho nikdo ne a ne všimnout.>Rád bych si v této mozaice prohlédl ještě přinejmenším tyto dva kamínky:
>
>- Průměrný věk účastníků finále krátké trati/middlu
>
>- Průměrný počet účastníků v mládežnických kategoriích
>
>
>
>>"Ale že s tím budeš mít problém zrovna ty, jehož srovnání jsou občas naprosto chromá ..."
>>
>>má srovnání jsou sice občas chromá, ale čím na české o-diskutérské scéně vynikám jsou jednoduché statistické analýzy potvrzující mé sociologické vývody.
>>
>>Tentokrát jsem spočetl průměrný věk závodníka na 1. - 25. místě v H21 na MČR na klasice. Výsledek mě nijak nepřekvapil, po celkem stabilním průběhu 80. - 90. let došlo jen za posledních 8 let k nárůstu o 3 roky.
>>
>>http://janzic.blogspot.com/2010/02/prumerny-vek.html
>>
>>
>>opět další kamínek do mozaiky zániku klasiky..
>>
>>
>>
>>
>>>No, tak ono obecně každé srovnání trochu kulhá.
>>>Ale že s tím budeš mít problém zrovna ty, jehož srovnání jsou občas naprosto chromá ...
>>>
>>>>Neřekl bych, že je vhodné do diskuze o českých soutěžích uvádět profesionální sportovce, pro ty není problém skloubit trénink na všechny disciplíny dohromady (další např. včera večer Northugh).
>>>>
>>>>
>>>>
>>>>
>>>>
>>>>
>>>>
>>>>
>>>>
>>>>>>O tom píšu celou dobu - to, že se část běžců rozhodne pro to trénovat na ultravytrvaleckou disciplínu klasiku, je náboženstvím, které v jejich hlavách vyvolala vezdejší propaganda.
>>>>>>
>>>>>>Kdyby šlo o světové rekordy, tak bych to pochopil, ale takhle to považuji za chybu.
>>>>>>
>>>>>>Osobně považuji klasickou trať společně s dlouhou jako nejjednodušší disciplíny, výsledek je totiž z velké části dán jen množstvím tréninku.
>>>>>>
>>>>>>
>>>>>>
>>>>>Ano - to, že o výsledku rozhoduje z velké části to, kolik toho natrénuješ, je docela logickým předpokladem pro jakýkoli závodně pojatý sport - na rozdíl od turistiky, ke které tu delší tratě stále demagogicky přirovnáváš (žádám o zastavení propagandy :o).
>>>>>Pro úspěch na delších tratích je důležitější více objemu ve srovnání s kratšími tratěmi, kde víc rozhoduje intenzita tréninku, ale pokud člověk opravdu dře, tak to "bolí" úplně stejně. A že "turisté" vítězící na MS na klasické trati jsou schopni kohokoli porazit i na middlu i ve sprintu (Hubmann, Chramov, Niggli, Brožková), k tomu asi no comment. Zkus se jich zeptat, zda na klasiku trénují kvůli tomu, že to v jejich hlavách vyvolala vezdejší propaganda. :o)
>>>>>P.S. Zkusme se poptat u atletů, lyžařů, cyklistů, plavců či triatlonistů, zda disciplína na 90 minut pro vítěze je u nich ultravytrvalecká. Nebyl by s tímto označením orienťák jediným sportem k smíchu? :o(
>>>>
>>>
>>
>
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)