Re: 1500 pro měkkouše


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: jiří jansa , posláno: 16.2.2010 21:40:21, z adresy: 147.32.127.213

jediný Sosno, kdo zde machruje, jsi ty svým kádrováním běžců podle délky disciplín

Výkony Jirky Sýkory i Ivana Uvízla je obdivuhodný, ostatně to, že současní běžci jsou pomalejší, jsem zmiňoval (na druhou stranu ti současní jsou o dost lepší v mapové technice).

Ale jinak je celkem zajímavá otázka, jaké atletické časy jsou ještě potřeba pro OB a běh v terénu, já bych pomalu řekl, že takové časy jsou "overqualified".

pro ????:
už jsem to zde zmiňoval, trénink na klasickou trať je časožrout a proto je jen málo běžců tomu ochotno obětovat čas s rodinou, přáteli, školu či práci, obzvláště když z toho nejsou děngi.

Vzhledem k tomu, že zde ale panuje teror turistů, kteří běhají pomalu, a kratší tratě tak nejsou schopni ocenit, raději pověsí OB kopačky na hřebíček než aby pokračovali.
>Zkus se zamyslet, jak někteří ultravytrvalečtí turisti uměli a umí nejen orienťák, ale i tu tvou 1500m. J.Sýkora 1500 m zvládl ve svém vrcholném roce 1981 za 3:45, ve finále OH se československý rekord 5 km zastavil až na čase 13:24,99 a stačilo to na skvělé deváté místo.
>Bohužel tento čas již nikdo nikdy u nás nepřekonal a 20 km a hodinovku dokázal v roce 1980 v Ostravě dát za 1:00:02,7, respektive 19992 metrů a v tomto závodě to stačilo přesto jen na druhé místo. Vyhrál Ivan Uvizl v novém československém rekordu, když překonal 29 let starý rekord Emila Zátopka. Tento Ivanův rekord platí stále a asi jej už těžko u nás někdo překoná. Tož asi tak... A nemachruj tu.
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)