Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1500 pro měkkouše


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: ??? , posláno: 18.2.2010 19:24:36, z adresy: 90.176.213.182

No, tak ono obecně každé srovnání trochu kulhá.
Ale že s tím budeš mít problém zrovna ty, jehož srovnání jsou občas naprosto chromá ...

>Neřekl bych, že je vhodné do diskuze o českých soutěžích uvádět profesionální sportovce, pro ty není problém skloubit trénink na všechny disciplíny dohromady (další např. včera večer Northugh).
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>>>O tom píšu celou dobu - to, že se část běžců rozhodne pro to trénovat na ultravytrvaleckou disciplínu klasiku, je náboženstvím, které v jejich hlavách vyvolala vezdejší propaganda.
>>>
>>>Kdyby šlo o světové rekordy, tak bych to pochopil, ale takhle to považuji za chybu.
>>>
>>>Osobně považuji klasickou trať společně s dlouhou jako nejjednodušší disciplíny, výsledek je totiž z velké části dán jen množstvím tréninku.
>>>
>>>
>>>
>>Ano - to, že o výsledku rozhoduje z velké části to, kolik toho natrénuješ, je docela logickým předpokladem pro jakýkoli závodně pojatý sport - na rozdíl od turistiky, ke které tu delší tratě stále demagogicky přirovnáváš (žádám o zastavení propagandy :o).
>>Pro úspěch na delších tratích je důležitější více objemu ve srovnání s kratšími tratěmi, kde víc rozhoduje intenzita tréninku, ale pokud člověk opravdu dře, tak to "bolí" úplně stejně. A že "turisté" vítězící na MS na klasické trati jsou schopni kohokoli porazit i na middlu i ve sprintu (Hubmann, Chramov, Niggli, Brožková), k tomu asi no comment. Zkus se jich zeptat, zda na klasiku trénují kvůli tomu, že to v jejich hlavách vyvolala vezdejší propaganda. :o)
>>P.S. Zkusme se poptat u atletů, lyžařů, cyklistů, plavců či triatlonistů, zda disciplína na 90 minut pro vítěze je u nich ultravytrvalecká. Nebyl by s tímto označením orienťák jediným sportem k smíchu? :o(
>
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)