Re: Re: průměrný věk na MČR na klasice


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: NPyřin , posláno: 21.2.2010 19:09:41, z adresy: 88.103.6.69

Rád bych si v této mozaice prohlédl ještě přinejmenším tyto dva kamínky:

- Průměrný věk účastníků finále krátké trati/middlu

- Průměrný počet účastníků v mládežnických kategoriích>"Ale že s tím budeš mít problém zrovna ty, jehož srovnání jsou občas naprosto chromá ..."
>
>má srovnání jsou sice občas chromá, ale čím na české o-diskutérské scéně vynikám jsou jednoduché statistické analýzy potvrzující mé sociologické vývody.
>
>Tentokrát jsem spočetl průměrný věk závodníka na 1. - 25. místě v H21 na MČR na klasice. Výsledek mě nijak nepřekvapil, po celkem stabilním průběhu 80. - 90. let došlo jen za posledních 8 let k nárůstu o 3 roky.
>
>http://janzic.blogspot.com/2010/02/prumerny-vek.html
>
>
>opět další kamínek do mozaiky zániku klasiky..
>
>
>
>
>>No, tak ono obecně každé srovnání trochu kulhá.
>>Ale že s tím budeš mít problém zrovna ty, jehož srovnání jsou občas naprosto chromá ...
>>
>>>Neřekl bych, že je vhodné do diskuze o českých soutěžích uvádět profesionální sportovce, pro ty není problém skloubit trénink na všechny disciplíny dohromady (další např. včera večer Northugh).
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>>>O tom píšu celou dobu - to, že se část běžců rozhodne pro to trénovat na ultravytrvaleckou disciplínu klasiku, je náboženstvím, které v jejich hlavách vyvolala vezdejší propaganda.
>>>>>
>>>>>Kdyby šlo o světové rekordy, tak bych to pochopil, ale takhle to považuji za chybu.
>>>>>
>>>>>Osobně považuji klasickou trať společně s dlouhou jako nejjednodušší disciplíny, výsledek je totiž z velké části dán jen množstvím tréninku.
>>>>>
>>>>>
>>>>>
>>>>Ano - to, že o výsledku rozhoduje z velké části to, kolik toho natrénuješ, je docela logickým předpokladem pro jakýkoli závodně pojatý sport - na rozdíl od turistiky, ke které tu delší tratě stále demagogicky přirovnáváš (žádám o zastavení propagandy :o).
>>>>Pro úspěch na delších tratích je důležitější více objemu ve srovnání s kratšími tratěmi, kde víc rozhoduje intenzita tréninku, ale pokud člověk opravdu dře, tak to "bolí" úplně stejně. A že "turisté" vítězící na MS na klasické trati jsou schopni kohokoli porazit i na middlu i ve sprintu (Hubmann, Chramov, Niggli, Brožková), k tomu asi no comment. Zkus se jich zeptat, zda na klasiku trénují kvůli tomu, že to v jejich hlavách vyvolala vezdejší propaganda. :o)
>>>>P.S. Zkusme se poptat u atletů, lyžařů, cyklistů, plavců či triatlonistů, zda disciplína na 90 minut pro vítěze je u nich ultravytrvalecká. Nebyl by s tímto označením orienťák jediným sportem k smíchu? :o(
>>>
>>
>
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)