Re: Re: Re: myšlenkové stereotypy - ztráty na MČR


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: jj , posláno: 9.9.2009 9:15:28, z adresy: 87.118.104.203

pokud by se někdo chtěl podívat na vývoj ztrát na MČR na klasice v čase, je to možné na:

http://janzic.blogspot.com/2009/09/ztraty-na-mcr-v-case.html

je zde vidět, že se za posledních 20-25 let rozdíli mezi medailisty a např. 20 nijak zvlášť nezměnili. Jiná situace by dle mě byla u 1 vs 100tý závodník.

>"Ale kdepak, vymýšlíš si věci a pak je vydáváš za fakta. Vše závisí na terénu a staviteli. Nelze to takto zobecňovat."
>
>ač vcelku nerad, budu ti muset asi dát za pravdu.. Udělal jsem si takové výpočty z MS, které měly mnou nastíněné teze potvrdit, a oni je bohužel nijak zvlášť nepotvrzují a i když jsou zde faktory, které by to mohly způsobit, jsem tím sám zaskočen.
>
>Pokud by se někdo chtěl podívat, tak zde jsou na časové přímce položené časové rozdíly ze všech mistrovstvích světa v disciplíně klasika:
>http://janzic.blogspot.com/2009/09/ztraty-na-ms.html
>
>z oněch grafů plyne pro mě překvapivé zjištění, že mezi 1. a 2. závodníkem a ani mezi 1.-3. závodníkem se rozdíly v čase zmenšují jen velmi pomalu, ne-li v poslední době vůbec.
>
>Grafy tak spíše ukazují, že se od pádu Berlínské zdi rozšířila světová špička - mezi 5. až 15. místem klesají rozdíli, ale mezi top běžci 1.-5. to stále pěkně skáče v závislosti na terénu (a pravděpodobně na umístění klasiky v závodním týdnu, zda běžci jsou odpočatí či nikoli).
>
>je to docela zajímavé, udělám to i pro zbylé disciplíny (a zároveň yby to mohlo být zajímavé i pro analýzu MČR na klasice, zda díky zavedení 2denního formátu se nezvětšili rozdíly (i když zde bude hrát velkou roli současný pravděpodobně pokles výkonosti na klasice u většiny běžců).
>
>
>
>
>>Ale kdepak, vymýšlíš si věci a pak je vydáváš za fakta. Vše závisí na terénu a staviteli. Nelze to takto zobecňovat.
>>
>>
>>>„Na elitní, ale i amatérské úrovni hraje VOLBA postupu důležitou roli a může rozhodnout celý závod“
>>>
>>>zde se motáme v tom, co je vlastně na té volbě a její realizaci náročné. Samozřejmě existují různé vybrané trasy - volby - ale to jen proto, že běžci nejsou schopni rozeznat, která je lepší. Tedy pokud bych na kontrole 14 zastavil závodníky a zeptal se jich na postup 15, které varianty přicházejí v úvahu, dostal bych jako odpověď 3-4 varianty, které by všichni běžci (pokud jde o stejně techicky vybavené běžce) ohodnotili jako rovnocené.
>>>
>>>Tím pak vzniká ona možnost volby - varianty se zdají být rovnocené - ale o tom, zda tomu tak opravdu bude či o tom, která je lepší, rozhodne až náhoda - generalizace mapy a další - NEZÁVODNÍ faktory.
>>>
>>>
>>>tedy pokud bych doplnil tvůj výrok:
>>>„Na elitní, ale i amatérské úrovni hraje VOLBA postupu důležitou roli a může rozhodnout celý závod, ALE je to z důvodu toho, že se dopředu nedá poznat, jaká varianta je lepší či horší a do hry tak vstupuje náhoda“
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>>"na elitní úrovni již VOLBA postupu nehraje velkou roli"
>>>>
>>>> Tvůj závěr je jen plácnutí vlastního názoru. Nemá nic společného se skutečností, jak vypadá na MS.
>>>>
>>>>V Olomouci na TrekTreku bylo vidět několik variant a spousta různých realizací těchto variant. Když si na stránkách www.postupy.cz najdeš nominační klasiku (taky se můžeš mrknout do časopisu, kde to máš i s komentářem) najdeš různorodost v absolvování postupů.
>>>>
>>>>Čili já tvrdím
>>>>„Na elitní, ale i amatérské úrovni hraje VOLBA postupu důležitou roli a může rozhodnout celý závod“
>>>>
>>>
>>
>
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)