Re: Re: Re: Re: myšlenkové stereotypy - ztráty na MS


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: jj , posláno: 8.9.2009 19:12:25, z adresy: 216.86.61.205

"Ale kdepak, vymýšlíš si věci a pak je vydáváš za fakta. Vše závisí na terénu a staviteli. Nelze to takto zobecňovat."

ač vcelku nerad, budu ti muset asi dát za pravdu.. Udělal jsem si takové výpočty z MS, které měly mnou nastíněné teze potvrdit, a oni je bohužel nijak zvlášť nepotvrzují a i když jsou zde faktory, které by to mohly způsobit, jsem tím sám zaskočen.

Pokud by se někdo chtěl podívat, tak zde jsou na časové přímce položené časové rozdíly ze všech mistrovstvích světa v disciplíně klasika:
http://janzic.blogspot.com/2009/09/ztraty-na-ms.html

z oněch grafů plyne pro mě překvapivé zjištění, že mezi 1. a 2. závodníkem a ani mezi 1.-3. závodníkem se rozdíly v čase zmenšují jen velmi pomalu, ne-li v poslední době vůbec.

Grafy tak spíše ukazují, že se od pádu Berlínské zdi rozšířila světová špička - mezi 5. až 15. místem klesají rozdíli, ale mezi top běžci 1.-5. to stále pěkně skáče v závislosti na terénu (a pravděpodobně na umístění klasiky v závodním týdnu, zda běžci jsou odpočatí či nikoli).

je to docela zajímavé, udělám to i pro zbylé disciplíny (a zároveň yby to mohlo být zajímavé i pro analýzu MČR na klasice, zda díky zavedení 2denního formátu se nezvětšili rozdíly (i když zde bude hrát velkou roli současný pravděpodobně pokles výkonosti na klasice u většiny běžců).
>Ale kdepak, vymýšlíš si věci a pak je vydáváš za fakta. Vše závisí na terénu a staviteli. Nelze to takto zobecňovat.
>
>
>>„Na elitní, ale i amatérské úrovni hraje VOLBA postupu důležitou roli a může rozhodnout celý závod“
>>
>>zde se motáme v tom, co je vlastně na té volbě a její realizaci náročné. Samozřejmě existují různé vybrané trasy - volby - ale to jen proto, že běžci nejsou schopni rozeznat, která je lepší. Tedy pokud bych na kontrole 14 zastavil závodníky a zeptal se jich na postup 15, které varianty přicházejí v úvahu, dostal bych jako odpověď 3-4 varianty, které by všichni běžci (pokud jde o stejně techicky vybavené běžce) ohodnotili jako rovnocené.
>>
>>Tím pak vzniká ona možnost volby - varianty se zdají být rovnocené - ale o tom, zda tomu tak opravdu bude či o tom, která je lepší, rozhodne až náhoda - generalizace mapy a další - NEZÁVODNÍ faktory.
>>
>>
>>tedy pokud bych doplnil tvůj výrok:
>>„Na elitní, ale i amatérské úrovni hraje VOLBA postupu důležitou roli a může rozhodnout celý závod, ALE je to z důvodu toho, že se dopředu nedá poznat, jaká varianta je lepší či horší a do hry tak vstupuje náhoda“
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>>"na elitní úrovni již VOLBA postupu nehraje velkou roli"
>>>
>>> Tvůj závěr je jen plácnutí vlastního názoru. Nemá nic společného se skutečností, jak vypadá na MS.
>>>
>>>V Olomouci na TrekTreku bylo vidět několik variant a spousta různých realizací těchto variant. Když si na stránkách www.postupy.cz najdeš nominační klasiku (taky se můžeš mrknout do časopisu, kde to máš i s komentářem) najdeš různorodost v absolvování postupů.
>>>
>>>Čili já tvrdím
>>>„Na elitní, ale i amatérské úrovni hraje VOLBA postupu důležitou roli a může rozhodnout celý závod“
>>>
>>
>
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)