Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: myšlenkové stereotypy - zánik volby postupů


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: jj , posláno: 29.9.2009 13:52:34, z adresy: 195.113.6.11

"Pro mne je dlouhý postup kvalitní, pokud je mimo cesty a volba postupů je o tom udržet směr a odhad vzdálenosti v monotóním terénu"

jinak ještě se vrátím k této tvé definici "kvalitního" dlouhého postupu. Ač jsem mapař amatér (mé jméno je zvěčněno pouze na jednom kousku), řekl bych, že se způsob mapování - dělaní map - nehodí na postupy, které uvádíš.
Mapař srovnává (vyrovnává) polygony podle sousedících objektů, což opět vede k větší přesnosti (a tedy férovosti) objektové orientace oproti té směrové (azimut).

Čili náplň klasiky - dlouhé postupy na směr - jsou více zatíženy směrovými něpřesnostmi mapy než objektové orientování při middlu.
>Já jsem samozřejmě zažil svou hlavní kariéru v éře jednodenních klasik mistrovství (a dvoudenních klasik federálů), a tak bych to třeba staromilsky i dnes preferoval. Na druhou stranu je pro mnoho závodníků dnes stravitelnější síto nechat postoupit širší pole a kvalifikovat se den předem, než objíždět postupové kvalifikační kolečko okresní (to až nehrozilo), krajské, české a teprve na závěr československé mistrovství. To byl časově náročný postupový maraton, zatímco dnes stačí během roku zaběhnout 10 nějkakých závodů třeba i sprintů a pak podstoupit den předem kvalifikační síto.
>
>Volby postupů mne až tolik neberou. Je sice zajímavé, že se našly 2 skoro časově shodné volby o pár vteřin, ale to přece nemůže závodník během závodu vyhodnotit. Smutné je, když to jsou oboje kilometrové cestovky a to v Blansku často bylo. Pro mne je dlouhý postup kvalitní, pokud je mimo cesty a volba postupů je o tom udržet směr a odhad vzdálenosti v monotóním terénu skandinávského typu. Ano vítězové pak jdou stejně.
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)