Re: Re: Re: Re: Re: Shrnutí všech shrnutí, odpuštění všech odpuštění


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: Kuba z VjČ , posláno: 9.11.2008 15:15:54, z adresy: 88.103.248.27

Máme 11 oblastí, tak kdo brání těm 2 lidem z tvého okoléí object všechny oblastní přebory ve sprintu? Mimoto se při každém štafetovém víkendu běží i sprint, takže závodů ve sprintu, které se počítají do rankingu je dost. Jestliže se chtějí porvat o medaile na MČR ve sprintu, tak musí něco předvést (10 dobrých sprintových závodů) a něco obětovat (dojíždění po celé republice). Argumentovat časovou náročností u studentů je pěkná pitomost. Každý pracující se pak po tobě pěkně sveze... Jinak souhlasím se vším s Lešťou.

>naposledy to sem píšu, jelikož mi stále přijde, že některé argumenty byly zcela ztraceny během osobního osočování:
>
>spravedlnost rankingu
>"ranking je momentálně co do spravedlnosti téměř nepřekonatelný" - pokud je ranking brán jako nominační soutěž na MČR, a jakýkoli závod zařazený v této soutěži je pak jakýmsi nominačním, pak to rozhodně spravedlivé není. Nevidím sebemenší důvod, proč by běžci z jedné oblasti měli jezdit na závody jiných oblastí jen proto, že si zde vyběhnou lepší body. Závody oblastí jsou závody stejné kategorie, tedy body z nich by měly být podobné (samozřejmě nějak zreslené budou vždy, ale nyní je to extrémní), ne se lišit o 20%.
>Pokud vyhraji hokejový zápas, ač soupěř přijel s oslabeným týmem, mám do tabulky 3 body a nikoho nezajímá, kdo proti mě hrál.
>
>MČR ve sprintu
>já nevím, jak u tebe, ale v mém okolí se pohybují nejméně 2 bežci (nemluvě o mě, já jsem třída sám pro sebe), co jsou výkoností v lesních disciplínách někde kolem 200. místa a po měsící tréninku by byly schopni dát trojku někde kolem 9:30-45, což na MČR ve sprintu bohatě stačí. Argumentovat, že nebudou pravděpodobně bojovat o medaili, mi přijde trochu zcestný, nevidím velký rozdíl v tom, když si běžec z 200. místa řekne, že bude na MČR 30. a když si běžec z 20. řekne, že bude 5.
>
>k financím a náročnosti
>zaleží s jakým sportem porovnáváš. Já tvrdím, že současný dle mě vcelku náročný (hlavně časově) systém může hlavně u studentů (zde bych jen dodal, že oproti dřívějším dobám roste množství VŠ studentů, co si jedou na sebe bez podpory rodičů a tím pádem jim zbývá o dost méně času na trávení víkendů na závodech) může vést k utlumení aktivity (což by nemělo znamenat, že nepoběží MČR). Závodění v OB sice nestojí tolik peněz, ale času jo.

Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)