Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shrnutí všech shrnutí, odpuštění všech odpuštění


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: Kuba z VjČ , posláno: 9.11.2008 16:45:28, z adresy: 88.103.248.27

Nemyslím si, že brigáda ke studiu patří k tak velkému časovímu vytížení. Pokud se třeba nejedná o práci na poloviční úvazek nebo o normální práci kombinovanou s dálkovým studiem.Existuje docela dost povolání, kde se v určité době nedokopeš ani jednou týdně k tréninku - účetní v době daňových přiznání (tzn. 1 x za 1/4 roku + různé další uzávěrky), šéf firmy (schválně se zeptej Goba 39. v ranku - kolik hodin měsíčně napracuje) a mnoho dalších... to s objížděním sprintů po reúpublice jako vtip brát nemusíš, je to návod, jak se mají dostat ty 2 z tvého okolí na MČR sprintu a porvat se tam o medaily...

>chtěl jsem tím řící, že v současné době mnohdy platí, že být studentem znamená zároveň být pracujícím. Pro takové běžce je bohužel současný systém opravdu náročný, pokud mají zároveň normálně žít (tedy dělat i neOB věci).
>Ranking bych tak viděl jako soutěž pro věk 30+ či pro lidi, co je někdo finančně kreje, v týdnu jsem jen v práci či ve škole a o víkendu si tedy jedu zazávodit. Pokud se například chci věnovat 4-5krát týdně tréninku, chodit do práce + do školy a do toho jezdit ještě na závody, pro takové běžce je toho opravdu moc.
>Proto jsem navrhoval stanovit, že jedinými podstatnými závody jsou MČR (a na ně kvalifikace) a zbytek je pro zábavu. A nebo že jsou všechny závody podstatné (hlaní soutěží je ranking) a komu se to nelíbí, má si vybrat jiný sport.
>Současný systém je mišmaš, ostatní závody podstatné nejsou, musím na ně jen pouze dojet a zde se s nějakým 80% vypětím všech sil dostat do cíle, abych si odškrtl 10 závodů a měl jistotu, že budu v horních 200.
>
>s objížděním sprintových závodů po celé republice to beru jako vtip, narozdíl od lesních závodů zde variabilita terénu nehraje žádnou roli, proto by bylo mnohem jednoduší takové bežce nominovat přímo z 1 závodu (nabízí se oblastní mistrovství).
>
>
>>Máme 11 oblastí, tak kdo brání těm 2 lidem z tvého okoléí object všechny oblastní přebory ve sprintu? Mimoto se při každém štafetovém víkendu běží i sprint, takže závodů ve sprintu, které se počítají do rankingu je dost. Jestliže se chtějí porvat o medaile na MČR ve sprintu, tak musí něco předvést (10 dobrých sprintových závodů) a něco obětovat (dojíždění po celé republice). Argumentovat časovou náročností u studentů je pěkná pitomost. Každý pracující se pak po tobě pěkně sveze... Jinak souhlasím se vším s Lešťou.
>>
>>>naposledy to sem píšu, jelikož mi stále přijde, že některé argumenty byly zcela ztraceny během osobního osočování:
>>>
>>>spravedlnost rankingu
>>>"ranking je momentálně co do spravedlnosti téměř nepřekonatelný" - pokud je ranking brán jako nominační soutěž na MČR, a jakýkoli závod zařazený v této soutěži je pak jakýmsi nominačním, pak to rozhodně spravedlivé není. Nevidím sebemenší důvod, proč by běžci z jedné oblasti měli jezdit na závody jiných oblastí jen proto, že si zde vyběhnou lepší body. Závody oblastí jsou závody stejné kategorie, tedy body z nich by měly být podobné (samozřejmě nějak zreslené budou vždy, ale nyní je to extrémní), ne se lišit o 20%.
>>>Pokud vyhraji hokejový zápas, ač soupěř přijel s oslabeným týmem, mám do tabulky 3 body a nikoho nezajímá, kdo proti mě hrál.
>>>
>>>MČR ve sprintu
>>>já nevím, jak u tebe, ale v mém okolí se pohybují nejméně 2 bežci (nemluvě o mě, já jsem třída sám pro sebe), co jsou výkoností v lesních disciplínách někde kolem 200. místa a po měsící tréninku by byly schopni dát trojku někde kolem 9:30-45, což na MČR ve sprintu bohatě stačí. Argumentovat, že nebudou pravděpodobně bojovat o medaili, mi přijde trochu zcestný, nevidím velký rozdíl v tom, když si běžec z 200. místa řekne, že bude na MČR 30. a když si běžec z 20. řekne, že bude 5.
>>>
>>>k financím a náročnosti
>>>zaleží s jakým sportem porovnáváš. Já tvrdím, že současný dle mě vcelku náročný (hlavně časově) systém může hlavně u studentů (zde bych jen dodal, že oproti dřívějším dobám roste množství VŠ studentů, co si jedou na sebe bez podpory rodičů a tím pádem jim zbývá o dost méně času na trávení víkendů na závodech) může vést k utlumení aktivity (což by nemělo znamenat, že nepoběží MČR). Závodění v OB sice nestojí tolik peněz, ale času jo.
>>
>>
>
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)