Re: Re: Re: Re: Shrnutí všech shrnutí, odpuštění všech odpuštění


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: jiří jansa , posláno: 9.11.2008 14:42:02, z adresy: 62.240.183.85

naposledy to sem píšu, jelikož mi stále přijde, že některé argumenty byly zcela ztraceny během osobního osočování:

spravedlnost rankingu
"ranking je momentálně co do spravedlnosti téměř nepřekonatelný" - pokud je ranking brán jako nominační soutěž na MČR, a jakýkoli závod zařazený v této soutěži je pak jakýmsi nominačním, pak to rozhodně spravedlivé není. Nevidím sebemenší důvod, proč by běžci z jedné oblasti měli jezdit na závody jiných oblastí jen proto, že si zde vyběhnou lepší body. Závody oblastí jsou závody stejné kategorie, tedy body z nich by měly být podobné (samozřejmě nějak zreslené budou vždy, ale nyní je to extrémní), ne se lišit o 20%.
Pokud vyhraji hokejový zápas, ač soupěř přijel s oslabeným týmem, mám do tabulky 3 body a nikoho nezajímá, kdo proti mě hrál.

MČR ve sprintu
já nevím, jak u tebe, ale v mém okolí se pohybují nejméně 2 bežci (nemluvě o mě, já jsem třída sám pro sebe), co jsou výkoností v lesních disciplínách někde kolem 200. místa a po měsící tréninku by byly schopni dát trojku někde kolem 9:30-45, což na MČR ve sprintu bohatě stačí. Argumentovat, že nebudou pravděpodobně bojovat o medaili, mi přijde trochu zcestný, nevidím velký rozdíl v tom, když si běžec z 200. místa řekne, že bude na MČR 30. a když si běžec z 20. řekne, že bude 5.

k financím a náročnosti
zaleží s jakým sportem porovnáváš. Já tvrdím, že současný dle mě vcelku náročný (hlavně časově) systém může hlavně u studentů (zde bych jen dodal, že oproti dřívějším dobám roste množství VŠ studentů, co si jedou na sebe bez podpory rodičů a tím pádem jim zbývá o dost méně času na trávení víkendů na závodech) může vést k utlumení aktivity (což by nemělo znamenat, že nepoběží MČR). Závodění v OB sice nestojí tolik peněz, ale času jo.
>Jen ve zkratce: díky za podnětné návrhy, ale osobně si myslím (a nejen já), že ranking je momentálně co do spravedlnosti téměř nepřekonatelný, a to je bez diskuze. To je možná důvod, proč se to do Tebe většina naváží, že chceš nastavený systém překopat ne k lepšímu pro všechny, ale tak, aby vyhovoval několika jedincům Tvého ražení, aby se lépe dostali na jejich vysněná mistrovství (bez urážky).
>
>A ke shrnutí:
>>>Duvody, proč je současný systém značně časově a finančně náročný, shrnul Petr Hrouda
>- nemyslím si, v porovnání s jinými sporty je orienťák neuvěřitelně levný.
>
>>>důvody, proč je soutěžení příliš statické, jsem zde uvedl já osobně
>- alespoň je přehledné a jasné
>
>>>>důvody, proč dle mě došlo k devalvaci hodnoty MČR jsem zde nastínil já osobně
>- jak pro koho, mistrovství má stále podle mnoha lidí status top závodu s luxusními body jako bonusem. Nezvšeobecňovat!
>
>>>>důvody, proč mají být alespoň trochu vyrovnány rozdíly v oblastech, jsem zde zmínil osobně
>- uměle prosím nic nevyrovnávat! Nenapadá mě totiž žádný příklad, kde by regulace byla k užitku.
>
>>>>důvody, proč má mít každý právo startu na MČR ve sprintu, jsem zde uvedl rovněž
>- jestli na to MČR ve sprintu mají jet lidi pro medaili a ne jen pro body, tak nevidim důvod, co by tam lidi s rankem 100+ dělali.
>
>
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)