Re: Český pohár veteránů


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: kra-jan , posláno: 23.8.2013 9:32:41, z adresy: 89.233.150.8

Jsem sice výrazně nesoutěžní (ba přímo nihihihilistický - :) ) typ, leč názor bych měl. A sice ten, že soutěže by měly být co možná nejjednodušší a nejpřehlednější.

Takže si myslím, že ranking by měl být JENOM JEDEN. Tedy teď jsou dva - mužský a ženský - a ty asi spojit nepůjdou prostě proto, že není dost závodů, kde by ženy a muži běhali stejnou trať. V případě veteránů (a veteránek) to ovšem neplatí. Jak bylo řečeno, řada vetošů, zejména mladších, běhá jednadvacítky, takže jsou v rankingu a mají své jasné a nepochybně odpovídající bodové ohodnocení. Dá se předpokládat, že na veteránských mistrovstvích a v béčkových žebříčcích budou na předních místech, takže podle nich bude možné úplně standardně přidělit body ostatním.

Co je třeba zdůraznit a třikrát podtrhnout, je to, že nemá žádný smysl vymýšlet pro veteránské kategorie ŽÁDNÉ KOEFICIENTY závodů. Prostě budou mít koeficient 1 - úplně stejně, jako mají třeba 21C. Je samozřejmé, že ve veteránských kategoriích kvůli věkovému omezení (stejně jako v céčkách dobrovolně nebo kvůli nekvalifikaci) startují v průměru slabší závodníci, takže tam bude bodový zisk odpovídajícím způsobem nižší.

Pro zpracovatele rankingu to bude znamenat jenom zpracování pár kategorií navíc, ale bez jakýchkoli úprav softwaru. Odpovědná práce by ovšem přibyla radě pro ranking - s ROZFÁZOVÁNÍM. V prvním roce (příštím?) by se zpracovaly jen HD35 na veteraniádách a v béčkových žebříčcích. Potom by bylo třeba situaci vyhodnotit a třeba po dvou - třech letech přidat HD40. Mezitím by se mohly přidat HD35 na hodně obsazených letních vícedenních. Naopak oblastní závody by nebylo dobré přidávat, hlavně kvůli často nízké účasti.

Ještě bych chtěl uklidnit ty, kdo si myslí, že veteráni by měli mít vlastní soutěž a neměřit se s mladíky. Výsledky rankingu jde samozřejmě snadno libovolně rozčlenit ('breakdown'). Takže by se (po rozšíření sytému na všechny kategorie, což ovšem nnebude hned) zveřejnili např. všichni 35+ (odpovídá žebříčku veteránů), dále 45+, 55+, 65+ (odpovídá oblastním žebříčkům veteránů) a 40+, 50+, 60+, 70+ (odpovídá béčkovým žebříčkům). Kdo by chtěl, samozřejmě si může vyjet třeba všechny narozené v roce 1973.

Podle mého je to jenom otázka politického rozhodnutí soutěžní komise.Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)