Re: Český pohár veteránů


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: Petr Henych , posláno: 23.8.2013 16:21:14, z adresy: 83.208.147.9

Podle mého názoru je ČPV SKORO zbytečný.

Kdo se chce měřit s ostatními bez ohledu na věk, může běhat ranking.
Komu jde o soutěžení s borci stejné věkové kategorie, má ŽB a všechny veteraniády.

ČPV je jakýsi pokus o absolutní srovnávání závodníků, zatížených handicapem podle jejich věku. S tím, že ti mladší pod 35 se pro jistotu vyřadí úplně.
Handicapové závody jsou sice roztomilé (např. na BOR-Cupu se počítá kromě věkového koeficientu také s hmotnostním), do oficiálních soutěží by ale patřit neměly.
V ČPV se srovnávají závodníci, kteří se spolu třeba ani jednou za rok neutkají, to nedává smysl. Ranking má sice také hodně paralelních podskupin, ale prostupnost mezi nimi je jasná a žádná (ani pozitivní) diskriminace kvůli věku se nekoná.

V první větě jsem použil slovo SKORO. To proto, že vím, že veteráni jsou v drtivé většině dost soutěživí a systém výpočtu ČPV je motivuje k účasti na započítávaných závodech, kterých je docela hodně. Vzhledem k celoevropskému úpadku mládežnických kategorií v OB se veteráni pomalu ale jistě stávají hlavní příjmovou skupinou pro pořadatele závodů. A tak když veteráni jezdí na závody třeba i kvůli ČPV, proč jim takovou pěknou hračku brát?Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)