Re: Re: Re: Budoucnost mapovani


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: ZLH7001 , posláno: 14.8.2013 11:27:52, z adresy: 88.81.82.203

Díky za reakci.
Je pravda, že ta jednička mě dost načala. Měl jsem č.70 a sešel jsem se tam s borcem, který hledal č.71 a bylo docela vtipné, když jsme si ty kontroly na mapách vzájemně ukázali - kolečka uprostřed žlutozeleného něčeho, akorát to moje bylo o kousek níž. Když mi blesklo hlavou, že trať má 8,5 km, v podobném terénu toho ještě bude dost a já suše držím průměr nějakých 25 min./km, tak mi to moc nepřidalo.
Ale úplně nejvíc jsem nechal na č.84 - údolíčko. Na severu, mimo zveřejněný výřez, kromě žluté a světle zelené tam byla i bílá. Kousíček pod cestou, bohužel jsem si nedokázal přesně ohlídat místo, ve kterém jsem z cesty sbíhal. Postupně se nás tam sešlo několik, probírali jsme údolíčka a nevěděli jsme, čeho se máme chytit. Nakonec se objevil borec, který asi minutu a půl dost nadával, že vůbec nechápe, čeho se má chytit a najednou zavolal "Aha, už to vidím, už jsem to přečetl" a s přehledem kontrolu našel.
Takže určitě, zážitek to byl dost zajímavý a silný.

>Závod jsem běžel (H21A) a můžu říct, že se mi líbil. I když jsem samozřejmě některé žluté kanálky vedoucí klečí ke kontrole neobjevil, či najednou v rozporu s mapou skončili. Chyb jsem nakonec v porovnání s ostanímí udělal minimum (5min). Na většinu kontrol se šlo promapovat, ale bylo tam několik kousků, které byly sporné a na náhodu (tak 3-4 kontroly). Taky dost pomohlo, když člověk někoho potkal a nehledal to sám. Je pravda, že když někdo nedal hned jedničku (č. 71)-asi stejná s tebou, která byla o štěstí, asi mu to pak nepřidalo. Já jsem šel opatrně, ale kdyby na mě kontrola na tom neviditelném nose nevykoukla zpoza stromu, tak bych tam taky asi nechal. Takže tu 71 bych tam asi zrovna nedával. Ale napříkald na 9. kontrolu (5. na přiložené mapě) jsem nabíhal nesmyslně přímo ze severu (a neúspěšně), ale když jsem to vzal od cesty tak se dalo podél té rozbité hrany kleče ustát. Ohledně genralizace, se necítím dost kompetentní odpovídat, ale vcelku se podle toho běhat dalo, a jiný způsob zmapování si neumím představit. Kolem a kolem, zážitek to byl dobrý a zajímavý.Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)