Re: Budoucnost mapovani


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: ZLH7001 , posláno: 13.8.2013 0:01:31, z adresy: 88.81.82.203

>Divam se jednu z etap advanty a zpusob mapovani otevrenych pasazi - na prvni pohled zluta paseka necitelne poprskana ruznymi odstiny zelene. Pekne cviceni v prenosu laserovych dat na papir - taky mam par takovych treninkovych map.
>
>Ale ma to byt skutecne zpusob, jak se bude mapovat pro normalni zavody v OB???
>
>Viz. http://www.bestik.cz/mapy/map_images/2534.blank.jpg
>
>
V oboru mapování jsem laik, nikdy jsem neměl ambici vytvořit vlastními silami seriózní mapu. A jako takovému je mi úplně jedno, jakou metodu při zpracovávání mapy, mapař zvolí. Důležitý je pro mě výsledek - mapa - a upřímně, nevím, jaký způsob zmapování daného terénu by byl nejsrozumitelnější.
Docela by mě zajímala spíš diskuze na toto téma.

Asi jsem nebyl jediný, kdo se na letošní Advantu přihlásil zejména kvůli 2. etapě. A docela mě to zklamalo. Představoval jsem si to tak, že kdo bezhlavě poletí, má smůlu, kdo půjde krokem, bezpečně se promapuje ke kontrole. Už na K1 jsem zjistil, že neovládám žádnou orientační techniku, která by v těchto podmínkách zaručovala úspěch. (K1 jsme měli v místě, kde se na "Bestíkově" mapě protínají čáry S-1 a 7-8.)
Ti nejlepší to zvládali výborně, já jsem tam nahoře ve žlutozeleném u dobré poloviny kontrol nebyl schopen určit, proč jsou zapíchnuty právě tam, kde jsou. Prostě jsem se vždy přemístil do prostoru a tam jsem česal a česal až jsem našel. A takových nás tam bylo poměrně hodně. Vždycky když hrozilo, že propadnu beznaději, jsem si říkal dvě věty. "Přihlásil ses tady dobrovolně. Buď rád, že ty kontroly nemusíš roznášet." :-)
Tím spíš jsem si opravdu užil 3. etapu, která se z mého pohledu běžela ve srozumitelně zmapovaném, srozumitelném lese.

Mě by teda zajímaly odpovědi účastníků na otázky:
1. Jak se vám ta "královská" etapa líbila?
2. Jakým způsobem jste se orientovali ve skvrnitých pasážích žlutá - světle zelená - středně zelená?
3. Umísťovali byste do těchto míst kontroly?
4. Jaký způsob mapování (generalizace) by podle vás byl v těchto místech nejsrozumitelnější?Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)