Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: 6. kolo ČP MTBO - Middle
Race code
120520
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
6. kolo ČP MTBO - Middle
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2012/05/20
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Ranking type
ČP MTBO 2012
Place
Hradec Králové, Stříbrný rybník
Map
Marokánka, 1 : 15 000
Organiser
OK 99 Hradec Králové
Director
Jan Jiran
Referee
Ondřej Veselý
Course setter
Martina Lamichová
Class
D14
D17
D20
D21A
D21B
D21E
D40
D50
H14
H17
H20
H21A
H21B
H21C
H21E
H40A
H40B
H50
OPEN L
OPEN S
D14
5.30 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Chaloupská Barbora
PHK
OK 99 Hradec Králové
26:31
2.
Kohoutová Barbora
BOR9850
OK Jiskra Nový Bor
29:04
+ 2:33
3.
Králová Vilma
XBM9951
Pell`s MTBO team
32:41
+ 6:10
4.
Náhlovská Bára
TBM9855
KOS TJ Tesla Brno
34:50
+ 8:19
5.
Pilná Bára
VRL0052
OOS TJ Spartak Vrchlabí
36:11
+ 9:40
6.
Podrábská Maruška
VLI0250
VSK Slavia TU Liberec
69:06
+ 42:35
Kiacová Veronika
XPU9953
Pardubice Bikers
DISK
D17
7.30 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kubínová Veronika
SKV9752
TJ Slovan Karlovy Vary
38:23
2.
Švarcbachová Barbora
KNC9651
OOB Sokol Kostelec n. Č.l.
41:02
+ 2:39
3.
Přibylová Anežka
PFP9750
VŠSK PedF UK Praha
56:05
+ 17:42
D20
9.20 km, 12 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Nováková Kateřina
OKP9450
SK OK 24 Praha
39:05
2.
Haltofová Eva
LOV9499
lepus.cz
41:19
+ 2:14
3.
Charvátová Lucie
VRL9352
OOS TJ Spartak Vrchlabí
49:05
+ 10:00
D21A
9.20 km, 12 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hančíková Bára
TZL8853
SKOB Zlín
38:07
2.
Skácelová Naděžda
TSU8889
LKT 80 Šumperk
38:58
+ 0:51
3.
Sladká Kateřina
PBM8554
TJ Spartak 1. Brněnská
40:37
+ 2:30
4.
Uhnavá Markéta
SBK8485
KOB Start Blansko
40:56
+ 2:49
5.
Kasalovska Natalia
VBA8554
41:12
+ 3:05
6.
Jirásková Markéta
VSP7653
USK Praha
41:17
+ 3:10
7.
Tomečková Zuzana
TSU8279
LKT 80 Šumperk
41:21
+ 3:14
8.
Fólová Martina
SMR8850
SK SNS Smržovka
41:35
+ 3:28
9.
Vlčková Iva
ZUP7551
MTBO ČZU Praha
41:59
+ 3:52
10.
Bauerová Alena
EKP8852
VŠTJ Ekonom Praha
42:24
+ 4:17
11.
Faltejsková Jana
XPU7652
Pardubice Bikers
42:40
+ 4:33
12.
Kalinová Markéta
EKP8259
VŠTJ Ekonom Praha
42:57
+ 4:50
13.
Krejčíková Bára
TZL
SKOB Zlín
43:00
+ 4:53
14.
Zápotocká Anna
VLI7250
VSK Slavia TU Liberec
43:08
+ 5:01
15.
Petrová Daniela
XPU8454
Pardubice Bikers
43:43
+ 5:36
16.
Ryšavá Magdalena
ZUP7651
MTBO ČZU Praha
43:49
+ 5:42
17.
Odvodyová Dana
XPU8355
Pardubice Bikers
44:16
+ 6:09
18.
Rejholcová Andrea
BOR6951
OK Jiskra Nový Bor
44:17
+ 6:10
19.
Ryšavá Vendula
ZUP8151
MTBO ČZU Praha
44:32
+ 6:25
20.
Kiacová Zuzana
XPU8954
Pardubice Bikers
44:48
+ 6:41
21.
Haničáková Denisa
SMR8350
SK SNS Smržovka
44:58
+ 6:51
22.
Linhartová Martina
VIV7750
45:09
+ 7:02
23.
Baštová Martina
XPU8453
Pardubice Bikers
45:23
+ 7:16
24.
Ryglová Kateřina
TBM7372
KOS TJ Tesla Brno
45:29
+ 7:22
25.
Honsová Lenka
SMR7750
SK SNS Smržovka
47:23
+ 9:16
26.
Matulová Dana
TBM7653
KOS TJ Tesla Brno
47:24
+ 9:17
27.
Folprechtová Kateřina
ZUP7452
MTBO ČZU Praha
47:31
+ 9:24
28.
Jašková Šárka
ABR7751
A-team Bruntál
47:37
+ 9:30
29.
Košíková Jitka
VSP7799
USK Praha
48:00
+ 9:53
30.
Šiftancová Eva
TUR8052
OOB TJ Turnov / MTBO TJ Turnov
48:16
+ 10:09
31.
Švarcbachová Jaroslava
KNC6754
OOB Sokol Kostelec n. Č.l.
48:43
+ 10:36
32.
Kratschmerová Kateřina
TBM8558
KOS TJ Tesla Brno
49:13
+ 11:06
33.
Jeníčková Radka
ZUP8759
MTBO ČZU Praha
49:52
+ 11:45
34.
Humlíčková Kateřina
SBK7664
KOB Start Blansko
49:55
+ 11:48
35.
Podrábská Marie
VLI7451
VSK Slavia TU Liberec
50:31
+ 12:24
36.
Kalošová TerKa
SMR8950
SK SNS Smržovka
51:33
+ 13:26
37.
Kavanová Bára
JIL8551
OK Jilemnice
51:45
+ 13:38
38.
Csakvaryová Lenka
SBK8383
KOB Start Blansko
52:30
+ 14:23
39.
Hečková Petra
TZL8153
SKOB Zlín
52:45
+ 14:38
40.
Myšičková Marie
BOR7056
OK Jiskra Nový Bor
52:46
+ 14:39
41.
Letfusová Veronika
ZUP8651
MTBO ČZU Praha
60:48
+ 22:41
42.
Zajícová Petra
LOV7351
lepus.cz
61:43
+ 23:36
Vanková Jana
OKP7750
SK OK 24 Praha
DISK
Tučková Dagmar
EKP8653
VŠTJ Ekonom Praha
DISK
Jakoubová Ivka
SMR7450
SK SNS Smržovka
DISK
D21B
7.20 km, 10 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kopecká Anežka
VSP8150
USK Praha
35:48
2.
Divilová Lenka
TZL7400
SKOB Zlín
36:22
+ 0:34
3.
Masopustová Eliss
VLI8656
VSK Slavia TU Liberec
36:49
+ 1:01
4.
Štěpánová Dita
DOB7956
KOB Dobruška
36:55
+ 1:07
5.
Rousková Tereza
XPU8957
Pardubice Bikers
37:26
+ 1:38
6.
Bolechová Anežka
XPU9051
Pardubice Bikers
37:35
+ 1:47
7.
Křížová Vendula
SCP8355
OK Sparta Praha
38:41
+ 2:53
8.
Stará Marta
XPU7557
Pardubice Bikers
40:08
+ 4:20
9.
Tomešová Daniela
TZL8451
SKOB Zlín
41:09
+ 5:21
10.
Jiráčková Jana
SBK8661
KOB Start Blansko
42:06
+ 6:18
11.
Brettlová Marta
VIP7557
SK VIPrahlo
42:18
+ 6:30
12.
Zítová Pavla
LDC8151
KOB Děčín
44:03
+ 8:15
13.
Štembergová Lucie
EKP8851
VŠTJ Ekonom Praha
44:23
+ 8:35
14.
Salingerová Anna
ZUP7750
MTBO ČZU Praha
45:43
+ 9:55
15.
Čejková Iveta
JHB8460
TJ Jiskra Havlíčkův Brod
46:03
+ 10:15
16.
Khulová Petra
VPM8450
KOS Slavia VŠ Plzeň
46:28
+ 10:40
17.
Jágrová Vlasta
SBK7789
KOB Start Blansko
46:46
+ 10:58
18.
Coufalová Markéta
TSU8894
LKT 80 Šumperk
47:35
+ 11:47
19.
Šebestová Jana
ZUP7453
MTBO ČZU Praha
48:25
+ 12:37
20.
Vítová Markéta
EKP8454
VŠTJ Ekonom Praha
48:35
+ 12:47
21.
Grajciariková Eva
TBM8659
KOS TJ Tesla Brno
50:43
+ 14:55
22.
Trubáková Zuzana
BLI8051
SK MTBO Bludný kořen Liberec
52:02
+ 16:14
Silberhornová Lenka
EKP9056
VŠTJ Ekonom Praha
DISK
D21E
12.20 km, 18 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Paulíčková Renata
SJI8057
OK Jihlava
49:49
2.
Gigon Michaela
TBM7753
KOS TJ Tesla Brno
52:17
+ 2:28
3.
Fajtova Stanislava
VBA8454
53:12
+ 3:23
4.
Kuchařová Markéta
ZUP8452
MTBO ČZU Praha
53:32
+ 3:43
5.
La Carbonara Hana
TBM7652
KOS TJ Tesla Brno
55:29
+ 5:40
6.
Lacigová Michaela
VSP8152
USK Praha
56:25
+ 6:36
7.
Doležalová Vendula
VPM8787
KOS Slavia VŠ Plzeň
56:32
+ 6:43
8.
Jedličková Zuzana
SHK8150
TJ Slavia Hradec Králové
56:47
+ 6:58
9.
Prchalová Ivana
SMR8754
SK SNS Smržovka
57:13
+ 7:24
10.
Chudíková Barbora
SJI7850
OK Jihlava
57:42
+ 7:53
11.
Březinová Marie
TSU9191
LKT 80 Šumperk
58:29
+ 8:40
12.
Staňková Štěpánka
TSU8992
LKT 80 Šumperk
58:30
+ 8:41
13.
Štěpánská Adéla
TBM8870
KOS TJ Tesla Brno
58:58
+ 9:09
14.
Hrdinová Marie
VSP7852
USK Praha
59:16
+ 9:27
15.
Pařízková Věrka
SMR7151
SK SNS Smržovka
59:54
+ 10:05
16.
Piskáčková Zuzana
ZUP8451
MTBO ČZU Praha
60:14
+ 10:25
17.
Voráčová Naďa
TSU8154
LKT 80 Šumperk
63:07
+ 13:18
18.
Pačáková Michaela
EKP8654
VŠTJ Ekonom Praha
63:15
+ 13:26
19.
Daňková Veronika
SBK8151
KOB Start Blansko
63:18
+ 13:29
20.
Bochenková Martina
ZUP8750
MTBO ČZU Praha
69:05
+ 19:16
D40
7.30 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Přibylová Eva
PFP6950
VŠSK PedF UK Praha
39:07
2.
Králová Dana
TSU5896
LKT 80 Šumperk
41:35
+ 2:28
3.
Skácelová Naděžda
TSU6183
LKT 80 Šumperk
43:33
+ 4:26
4.
Lacigová Ivana
VSP5950
USK Praha
45:05
+ 5:58
5.
Kroupová Jana
PVP7052
VSK Přírodověda
46:05
+ 6:58
6.
Kubínová Jana
SKV6751
TJ Slovan Karlovy Vary
49:13
+ 10:06
7.
Abelová Ivana
STB6798
TJ Stadion Nový Bor
50:18
+ 11:11
8.
Ježková Hana
TUR6955
OOB TJ Turnov / MTBO TJ Turnov
51:44
+ 12:37
9.
Pilná Libuše
VRL7153
OOS TJ Spartak Vrchlabí
53:40
+ 14:33
10.
Teplá Hana
SHK6561
TJ Slavia Hradec Králové
55:15
+ 16:08
11.
Hančíková Michaela
TZL6559
SKOB Zlín
62:03
+ 22:56
D50
7.30 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Medlíková Míla
TSU5895
LKT 80 Šumperk
46:34
2.
Perůtková Ivana
LCE5851
OOB TJ Slovan Luhačovice
51:50
+ 5:16
3.
Procházková Helena
TBM5351
KOS TJ Tesla Brno
57:37
+ 11:03
4.
Sladká Zora
PBM6059
TJ Spartak 1. Brněnská
58:18
+ 11:44
5.
Mrštíková Hana
XPU5552
Pardubice Bikers
65:48
+ 19:14
Fraňová Marie
SPE5051
DISK
H14
7.30 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Horák Jan
LDC9800
KOB Děčín
39:47
2.
Hlavatý Jan
BOR9804
OK Jiskra Nový Bor
45:47
+ 6:00
3.
Hruška Tomáš
ABR9051
A-team Bruntál
54:48
+ 15:01
4.
Faltejsek Jan
PHK9802
OK 99 Hradec Králové
56:28
+ 16:41
5.
Rudolf Matěj
TBM
KOS TJ Tesla Brno
67:46
+ 27:59
H17
10.40 km, 13 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Charvát Jan
VRL9601
OOS TJ Spartak Vrchlabí
46:24
2.
Princ Matyáš
TCB9501
SK Technik České Budějovice
47:38
+ 1:14
3.
Nemet Michal
BOR9705
OK Jiskra Nový Bor
50:08
+ 3:44
4.
Preininger Kryštof
DOB9601
KOB Dobruška
68:38
+ 22:14
5.
Háp Ondřej
PHK9702
OK 99 Hradec Králové
84:51
+ 38:27
6.
Růžička Karel
PHK9502
OK 99 Hradec Králové
114:37
+ 68:13
H20
13.90 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Čully Andrej
VBA9501
51:38
2.
Muller Matej
VBA9601
53:15
+ 1:37
3.
Hlavatý Ondřej
BUL9400
60:10
+ 8:32
4.
Kroupa Tomáš
VIP9401
SK VIPrahlo
64:02
+ 12:24
5.
Sluka David
JEP9400
Jehlanka Team
66:29
+ 14:51
H21A
13.90 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Bouchal Jiří
VPM8449
KOS Slavia VŠ Plzeň
46:23
2.
Hora Vojtěch
VSP8301
USK Praha
46:57
+ 0:34
3.
Pucherna Jan
ZUP7702
MTBO ČZU Praha
47:47
+ 1:24
4.
Kříž Libor
XPU7804
Pardubice Bikers
48:14
+ 1:51
5.
Husák Václav
SHK7702
TJ Slavia Hradec Králové
49:07
+ 2:44
6.
Bureš Pavel
XBM7549
Pell`s MTBO team
49:38
+ 3:15
7.
Vanka Petr
OKP6801
SK OK 24 Praha
49:54
+ 3:31
8.
Moravec Štěpán
SJI8101
OK Jihlava
49:56
+ 3:33
9.
Horák Martin
LDC7100
KOB Děčín
50:00
+ 3:37
10.
Hepner David
SHK7601
TJ Slavia Hradec Králové
50:07
+ 3:44
11.
Lukavec Petr
SMR7800
SK SNS Smržovka
50:30
+ 4:07
12.
Venhoda Milan
SJI7104
OK Jihlava
51:00
+ 4:37
13.
Šinkovský Roman
PHK7602
OK 99 Hradec Králové
51:02
+ 4:39
14.
Michalička David
ZUP8001
MTBO ČZU Praha
51:11
+ 4:48
15.
Müller Pavel
JEP7900
Jehlanka Team
51:13
+ 4:50
16.
Prášil Aleš
SJI7415
OK Jihlava
51:35
+ 5:12
17.
Medlík Jan
TSU8246
LKT 80 Šumperk
51:43
+ 5:20
18.
Klech Richard
VRB7201
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
51:47
+ 5:24
19.
Novák Libor
OKP9100
SK OK 24 Praha
51:56
+ 5:33
20.
Musil Pavel
SJC7705
Sportcentrum Jičín
51:57
+ 5:34
21.
Malátek Rastislav
VBA7401
52:17
+ 5:54
21.
Odvody Zdeněk
XPU8206
Pardubice Bikers
52:17
+ 5:54
23.
Hýbl Lukáš
VIP7504
SK VIPrahlo
52:30
+ 6:07
24.
Pařízek Petr
SMR7001
SK SNS Smržovka
52:32
+ 6:09
25.
Toušek Pavel
EKP8501
VŠTJ Ekonom Praha
52:57
+ 6:34
26.
Hons Miši
SMR7700
SK SNS Smržovka
53:19
+ 6:56
27.
Štáfek Pavel
SKL7401
SMS Team Kladno
53:37
+ 7:14
28.
Jirka Jakub
VPM7905
KOS Slavia VŠ Plzeň
53:51
+ 7:28
29.
Netuka Martin
SHK7302
TJ Slavia Hradec Králové
53:58
+ 7:35
30.
Šňupárek Ondřej
TZL6949
SKOB Zlín
54:25
+ 8:02
31.
Kalina Miroslav
EKP8211
VŠTJ Ekonom Praha
54:40
+ 8:17
32.
Kroupa Václav
VIP6104
SK VIPrahlo
54:46
+ 8:23
32.
Kroc Dalibor
VIV7400
54:46
+ 8:23
34.
Folprecht Eduard
ZUP7300
MTBO ČZU Praha
54:56
+ 8:33
35.
Urban Jan
SBK7537
KOB Start Blansko
55:45
+ 9:22
36.
Horák Pavel
VSP7200
USK Praha
55:50
+ 9:27
37.
Rejholec Michal
BOR7412
OK Jiskra Nový Bor
56:12
+ 9:49
38.
Bilan Martin
TBM8401
KOS TJ Tesla Brno
57:00
+ 10:37
39.
Drobník Lukáš
SCP8500
OK Sparta Praha
57:02
+ 10:39
40.
Jedlička Lukáš
SHK8100
TJ Slavia Hradec Králové
57:33
+ 11:10
41.
Hanovec Petr
SHK7101
TJ Slavia Hradec Králové
60:16
+ 13:53
42.
Sluka Martin
VSP9101
USK Praha
60:42
+ 14:19
43.
Anděl Robert
VPM8001
KOS Slavia VŠ Plzeň
68:15
+ 21:52
Boudný Jan
SCP7417
OK Sparta Praha
DISK
Pucherna Petr
ZUP8002
MTBO ČZU Praha
DISK
H21B
11.70 km, 12 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Buriánek Vojta
SMR7801
SK SNS Smržovka
44:38
2.
Vítek Jan
VSP8100
USK Praha
45:40
+ 1:02
3.
Čejka Tomáš
JHB8203
TJ Jiskra Havlíčkův Brod
46:01
+ 1:23
4.
Gebas Miroslav
XBM8102
Pell`s MTBO team
46:40
+ 2:02
5.
Fukátko Jan
XPU8105
Pardubice Bikers
47:54
+ 3:16
6.
Šenk Petr
VBA8001
47:57
+ 3:19
6.
Zicha Jiří
TZL7733
SKOB Zlín
47:57
+ 3:19
8.
Urválek Jan
TCB8101
SK Technik České Budějovice
48:15
+ 3:37
9.
Jirásek Milan
VSP7403
USK Praha
48:52
+ 4:14
9.
Kopecký Pavel
VSP7800
USK Praha
48:52
+ 4:14
11.
Lipták Michal
SJI8107
OK Jihlava
49:24
+ 4:46
12.
Šabatka Zdeněk
SHK8902
TJ Slavia Hradec Králové
49:54
+ 5:16
12.
Tomeš Petr
TZL7503
SKOB Zlín
49:54
+ 5:16
14.
Žíla Vladimír
BOR
OK Jiskra Nový Bor
50:03
+ 5:25
15.
Hruška Miloš
ABR7501
A-team Bruntál
50:15
+ 5:37
16.
Švarcbach Michal
KNC7001
OOB Sokol Kostelec n. Č.l.
50:35
+ 5:57
16.
Šebesta Petr
ZUP7604
MTBO ČZU Praha
50:35
+ 5:57
18.
Fukátko Petr
XPU8503
Pardubice Bikers
50:42
+ 6:04
19.
Kvapil Petr
TUR7410
OOB TJ Turnov / MTBO TJ Turnov
51:01
+ 6:23
20.
La Carbonara Claudio
TBM7337
KOS TJ Tesla Brno
51:46
+ 7:08
20.
Buchtík Aleš
XBM8201
Pell`s MTBO team
51:46
+ 7:08
22.
Sedlák Radek
XPU7501
Pardubice Bikers
52:10
+ 7:32
23.
Pelant Radim
SMR8100
SK SNS Smržovka
52:11
+ 7:33
24.
Vítek Tomáš
XBM7511
Pell`s MTBO team
53:09
+ 8:31
25.
Regal Jan
PVP7307
VSK Přírodověda
53:15
+ 8:37
26.
Kavan Tomáš
TBM8603
KOS TJ Tesla Brno
53:35
+ 8:57
27.
Pašek František
ZUP7601
MTBO ČZU Praha
54:03
+ 9:25
28.
Meier Milan
VLI7301
VSK Slavia TU Liberec
55:01
+ 10:23
29.
Dolíhal Luděk
TBM8506
KOS TJ Tesla Brno
55:10
+ 10:32
30.
Pastuszek Jakub
TZL7500
SKOB Zlín
55:26
+ 10:48
31.
Sochor Jan
SBK6922
KOB Start Blansko
56:13
+ 11:35
32.
Humlíček Aleš
SBK7539
KOB Start Blansko
56:20
+ 11:42
32.
Zaoral Pedros
SMR7903
SK SNS Smržovka
56:20
+ 11:42
34.
Pucher Filip
ZUP7404
MTBO ČZU Praha
56:54
+ 12:16
35.
Smrt Martin
EKP8431
VŠTJ Ekonom Praha
56:57
+ 12:19
36.
Buchtík Ondřej
VLI8101
VSK Slavia TU Liberec
57:53
+ 13:15
37.
Urbaník Robert
VLI7002
VSK Slavia TU Liberec
59:32
+ 14:54
38.
Nemšovský Petr
ZUP7605
MTBO ČZU Praha
59:44
+ 15:06
39.
Hodoň Miroslav
VIV8100
73:11
+ 28:33
H21C
10.40 km, 13 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Jirásek Aleš
XPU7601
Pardubice Bikers
42:01
2.
Janda Martin
DOB8002
KOB Dobruška
42:08
+ 0:07
3.
Kadlic Pavel
TBM8808
KOS TJ Tesla Brno
42:49
+ 0:48
4.
Štemberg Milan
EKP8608
VŠTJ Ekonom Praha
45:13
+ 3:12
5.
Havlas Jan
SHK8908
TJ Slavia Hradec Králové
45:23
+ 3:22
6.
Čopjan Pavel
LOV8501
lepus.cz
46:02
+ 4:01
7.
Tománek Otakar
VLI8300
VSK Slavia TU Liberec
46:18
+ 4:17
8.
Kolář Rudolf
ABR6301
A-team Bruntál
47:04
+ 5:03
9.
Jiráček Josef
SBK8501
KOB Start Blansko
47:15
+ 5:14
10.
Zaydlar Michal
SHK7102
TJ Slavia Hradec Králové
47:26
+ 5:25
11.
Mikan Albert
EKP8606
VŠTJ Ekonom Praha
48:09
+ 6:08
12.
Doležal Tomáš
PHK
OK 99 Hradec Králové
48:10
+ 6:09
13.
Bezděk Václav
ABR8502
A-team Bruntál
48:12
+ 6:11
14.
Zít Jan
LDC8200
KOB Děčín
48:30
+ 6:29
15.
Hala Antonín
ABR8503
A-team Bruntál
48:50
+ 6:49
16.
Žemlička Jan
XPU8303
Pardubice Bikers
49:06
+ 7:05
17.
Dubrovský Lukáš
SHK8400
TJ Slavia Hradec Králové
49:18
+ 7:17
18.
Dzik Martin
VIV7600
49:44
+ 7:43
19.
Charvát František
SHK7501
TJ Slavia Hradec Králové
49:55
+ 7:54
20.
Preininger Luděk
DOB8001
KOB Dobruška
50:23
+ 8:22
21.
Ohera Karel
BLI7803
SK MTBO Bludný kořen Liberec
50:42
+ 8:41
22.
Munzar Martin
XPU7311
Pardubice Bikers
53:53
+ 11:52
23.
Hons Lukáš
XPU8005
Pardubice Bikers
54:23
+ 12:22
24.
Šafek Jiří
SBK7621
KOB Start Blansko
54:25
+ 12:24
25.
Stupal František
SBK8601
KOB Start Blansko
54:35
+ 12:34
26.
Pokorný Ondřej
SJI9401
OK Jihlava
54:48
+ 12:47
27.
Bartoš Marián
VSP8201
USK Praha
55:02
+ 13:01
28.
Šíma Pavel
OSN7838
SK OS Nové Město n. M.
55:26
+ 13:25
29.
Reif Jan
TSU8604
LKT 80 Šumperk
55:29
+ 13:28
30.
Tomeš Radim
TZL7849
SKOB Zlín
56:09
+ 14:08
30.
Jan Hataš
TUR
OOB TJ Turnov / MTBO TJ Turnov
56:09
+ 14:08
32.
Boček Milan
TBM9228
KOS TJ Tesla Brno
57:13
+ 15:12
33.
Linhart Tomáš
TSU8540
LKT 80 Šumperk
57:49
+ 15:48
34.
Hlaváč David
JIL7501
OK Jilemnice
58:33
+ 16:32
35.
Novotný Vladimír
ABR6202
A-team Bruntál
58:37
+ 16:36
36.
Hečko Michal
TZL7749
SKOB Zlín
60:07
+ 18:06
37.
Cremaschini Gianprimo
TBM7905
KOS TJ Tesla Brno
62:12
+ 20:11
38.
Jágr Jaroslav
SBK7549
KOB Start Blansko
63:21
+ 21:20
39.
Starý Milan
XPU7301
Pardubice Bikers
65:38
+ 23:37
40.
Šrom Michal
XPU8515
Pardubice Bikers
68:07
+ 26:06
41.
Cerhák Michal
SBK8228
KOB Start Blansko
70:04
+ 28:03
42.
Růžek Lukáš
PBM8520
TJ Spartak 1. Brněnská
73:16
+ 31:15
43.
Vojta Marek
SHK8804
TJ Slavia Hradec Králové
77:18
+ 35:17
Preininger Ondřej
DOB8801
KOB Dobruška
DISK
H21E
15.40 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Stránský Vojtěch
KPY9000
SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt.
50:35
2.
Ševčík Martin
TBM7632
KOS TJ Tesla Brno
51:42
+ 1:07
3.
Pospíšek Marek
TBM8907
KOS TJ Tesla Brno
52:27
+ 1:52
4.
Laciga Radek
VSP8200
USK Praha
53:24
+ 2:49
5.
Svoboda Honza
SMR7901
SK SNS Smržovka
53:39
+ 3:04
6.
Hradil Jiří
TZL8604
SKOB Zlín
53:51
+ 3:16
7.
Lauerman Jan
SJI7419
OK Jihlava
53:55
+ 3:20
8.
Rygl Miroslav
TBM7205
KOS TJ Tesla Brno
54:14
+ 3:39
9.
Rygl Jaroslav
TBM7044
KOS TJ Tesla Brno
54:15
+ 3:40
10.
Peths Matěj
ABR8501
A-team Bruntál
55:18
+ 4:43
11.
Ludvík Vojtěch
STB9301
TJ Stadion Nový Bor
55:24
+ 4:49
12.
Staněk Tomáš
TSU9403
LKT 80 Šumperk
55:35
+ 5:00
13.
Tišnovský Martin
TBM9120
KOS TJ Tesla Brno
56:03
+ 5:28
14.
Jedlička Michal
SHK7309
TJ Slavia Hradec Králové
56:30
+ 5:55
15.
Uhmann Petr
TBM8307
KOS TJ Tesla Brno
57:01
+ 6:26
16.
Štěpánek Martin
TBM7327
KOS TJ Tesla Brno
57:12
+ 6:37
17.
Vala Radek
ABR8421
A-team Bruntál
58:09
+ 7:34
18.
Sedláček Petr
TSU8109
LKT 80 Šumperk
58:30
+ 7:55
19.
Prošek Michal
SJI7823
OK Jihlava
59:09
+ 8:34
20.
Jašek Petr
ABR7601
A-team Bruntál
59:23
+ 8:48
21.
Pucherna Eduard
ZUP7403
MTBO ČZU Praha
59:27
+ 8:52
22.
Sebastian Wojtynek
POL
59:41
+ 9:06
23.
Haničák Tomáš
TUR7710
OOB TJ Turnov / MTBO TJ Turnov
60:18
+ 9:43
24.
Sajal Martin
EKP7803
VŠTJ Ekonom Praha
60:27
+ 9:52
25.
Graubner Jan
TZL8236
SKOB Zlín
60:31
+ 9:56
26.
Jedlička Marek
SHK7502
TJ Slavia Hradec Králové
60:45
+ 10:10
27.
Podrábský Ctibor
VLI7001
VSK Slavia TU Liberec
61:35
+ 11:00
28.
Zajíc Josef
LOV7601
lepus.cz
61:45
+ 11:10
29.
Fajtl Jaroslav
VPM9001
KOS Slavia VŠ Plzeň
61:59
+ 11:24
30.
Fraňo Michal
SPE7501
62:36
+ 12:01
31.
Plíhal Tomáš
SJI8509
OK Jihlava
64:15
+ 13:40
32.
Jalový Milan
RBK8347
SK Radioklub Blansko
64:26
+ 13:51
33.
Laciga Zdeněk
VSP5200
USK Praha
65:19
+ 14:44
34.
Král Jiří
TSU5941
LKT 80 Šumperk
67:37
+ 17:02
H40A
13.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Linhart Aleš
VIV7200
48:21
2.
Toloch Alexandr
VIV7000
50:13
+ 1:52
3.
Novák Libor
OKP6504
SK OK 24 Praha
51:07
+ 2:46
4.
Kouřimský Jan
SLA7200
SKOB Slaný
51:39
+ 3:18
5.
Valík Luděk
VIV7101
52:28
+ 4:07
6.
Princ David
TCB6901
SK Technik České Budějovice
53:34
+ 5:13
7.
Fajtl Jaroslav
VPM6001
KOS Slavia VŠ Plzeň
53:55
+ 5:34
8.
Skoupý Jan
VIV7001
54:05
+ 5:44
9.
Novotný Petr
TZL6601
SKOB Zlín
54:08
+ 5:47
10.
Král Jan
XBM6903
Pell`s MTBO team
54:34
+ 6:13
11.
Háp Pavel
PHK7101
OK 99 Hradec Králové
54:41
+ 6:20
12.
Tišnovský Zdeněk
TBM6620
KOS TJ Tesla Brno
54:43
+ 6:22
13.
Gryc Tomáš
TBM6903
KOS TJ Tesla Brno
56:10
+ 7:49
14.
Náhlovský David
TBM6512
KOS TJ Tesla Brno
56:20
+ 7:59
15.
Kašpar Jaroslav
SSU7004
SK Severka Šumperk
57:00
+ 8:39
16.
Zrník Tomáš
VIV7118
58:29
+ 10:08
17.
Klučár Daniel
RCP7141
59:07
+ 10:46
18.
Charvát Roman
VRL6501
OOS TJ Spartak Vrchlabí
59:21
+ 11:00
19.
Koprnický Kamil
VPM6601
KOS Slavia VŠ Plzeň
59:51
+ 11:30
20.
Antoš Svatopluk
SJC6602
Sportcentrum Jičín
59:55
+ 11:34
21.
Pažický Ľudovít
RCP6941
60:03
+ 11:42
22.
Mlynarik Peter
VBA6501
61:54
+ 13:33
23.
Kiac Jiří
XPU6305
Pardubice Bikers
62:22
+ 14:01
24.
Svoboda Petr
SLA6803
SKOB Slaný
62:57
+ 14:36
24.
Galík Tomáš
TBM6522
KOS TJ Tesla Brno
62:57
+ 14:36
26.
Veselý Jan
ZUP6500
MTBO ČZU Praha
69:18
+ 20:57
27.
Pšenička Jiří
TCB6301
SK Technik České Budějovice
85:25
+ 37:04
H40B
10.40 km, 13 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Vít David
EKP7200
VŠTJ Ekonom Praha
63:29
H50
10.40 km, 13 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Pospíšek Zbyněk
TBM6007
KOS TJ Tesla Brno
45:29
2.
Peths Pavel
ABR5801
A-team Bruntál
46:18
+ 0:49
3.
Dravetz Walter
TZL5418
SKOB Zlín
47:46
+ 2:17
4.
Nožička Miroslav
XPU5405
Pardubice Bikers
48:37
+ 3:08
5.
Müller Petr
JEP4800
Jehlanka Team
50:03
+ 4:34
6.
Sluka Milan
JEP6000
Jehlanka Team
50:11
+ 4:42
7.
Autrata Vlastimil
RCP6041
50:29
+ 5:00
8.
Běhoun Pavel
PHK5701
OK 99 Hradec Králové
52:24
+ 6:55
9.
Sladký Ivan
PBM5513
TJ Spartak 1. Brněnská
52:47
+ 7:18
10.
Wald František
FSP5300
VŠTJ Stavební fakulta Praha
53:51
+ 8:22
11.
Janský Jiří
LBM5805
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
55:48
+ 10:19
12.
Janda Luboš
CHT6001
SK Chrast
56:20
+ 10:51
13.
Mrštík Václav
XPU5002
Pardubice Bikers
62:34
+ 17:05
14.
Procházka Jan
TBM4907
KOS TJ Tesla Brno
63:12
+ 17:43
15.
Fraňo Peter
SPE4701
63:19
+ 17:50
16.
Vojtášek Jan
ABR5301
A-team Bruntál
66:01
+ 20:32
17.
Kadlec Luděk
VEY5600
YETTI Vejprty
67:40
+ 22:11
18.
Stibal Ivan
LDC5701
KOB Děčín
67:48
+ 22:19
19.
Němec Vladimír
SLA4202
SKOB Slaný
77:37
+ 32:08
20.
Čully Jan
VBA5501
96:04
+ 50:35
Přibyl Ivan
PFP5900
VŠSK PedF UK Praha
DISK
Vintr Ivan
TZL4501
SKOB Zlín
DISK
OPEN L
15.40 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Dorfler Dietmar
60:42
2.
Karkoš Petr
62:28
+ 1:46
3.
Vaněk Petr
PHK
OK 99 Hradec Králové
64:13
+ 3:31
4.
Tesař Daniel
VPM8203
KOS Slavia VŠ Plzeň
71:48
+ 11:06
5.
Goder Josef
72:26
+ 11:44
6.
Faltejsek Pavel
PHK7003
OK 99 Hradec Králové
83:27
+ 22:45
7.
Kohout Pavel
95:25
+ 34:43
8.
Divila Martin
112:59
+ 52:17
9.
Strika Lukáš
143:23
+ 82:41
Peths Jakub
DISK
OPEN S
7.30 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Šafář Jan
37:54
2.
Lubos Ancic
VBA
51:40
+ 13:46
3.
Hápová Šárka
PHK
OK 99 Hradec Králové
53:01
+ 15:07
4.
Hápová Petra
PHK
OK 99 Hradec Králové
62:17
+ 24:23
5.
Plšková Mária
62:43
+ 24:49
6.
Zavřel Libor
63:05
+ 25:11
Vakant
DISK
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz