Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: 8. ČP MTBO, FO
Race code
060627
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
8. ČP MTBO, FO
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2006/06/27
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Organiser
SJI - OK Jihlava
Class
D
D14
D40
DE
DH10
H14
H19A
H19B
H19C
H40
HE
P
D
8.50 km, 11 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Tichovská Martina
PGP8658
SK Praga Praha
45:37
+0:00
2.
Kuchařová Markéta
ZUP8452
MTBO ČZU Praha
49:02
+3:25
3.
Macková Lenka
KAM7051
C
SK Kamenice
51:11
+5:34
4.
Petráňová Jana
VSP7558
USK Praha
52:25
+6:48
5.
Podrábská Marie
VLI7451
C
VSK Slavia TU Libere
53:10
+7:33
6.
Kiacová Zuzana
LPU8954
OK Lokomotiva Pardub
53:43
+8:06
7.
Ryglová Kateřina
TBM7372
C
TJ Tesla Brno
56:03
+10:26
8.
Stará Marta
LPU7557
C
OK Lokomotiva Pardub
57:09
+11:32
9.
Odvodyová Dana
LPU8355
C
OK Lokomotiva Pardub
57:11
+11:34
10.
Klinkerová Jitka
KAM6450
C
SK Kamenice
58:04
+12:27
11.
Krejčíková Barbora
TZL8551
R
SKOB Zlín
58:14
+12:37
12.
Lydia Jahn
G010102
Germany
59:55
+14:18
13.
Bochenková Martina
EKP8758
VŠTJ Ekonom Praha
59:57
+14:20
14.
Víchová Šárka
LPU8352
OK Lokomotiva Pardub
60:01
+14:24
15.
Jašková Šárka
ABR7751
A-team NOVO Bruntál
60:08
+14:31
16.
Kašparová Ivana
SSU6951
C
SK Severka Šumperk
60:19
+14:42
17.
Trnovcová Daniela
VBA8851
ŠK VAZKA Bratislava
60:33
+14:56
18.
Hojná Silvie
SCP7950
C
AC Sparta Praha
60:44
+15:07
19.
Staňková Veronika
SBK8151
C
KOB Start Blansko
62:15
+16:38
20.
Krafková Ita
BOR8156
OK Jiskra Nový Bor
62:40
+17:03
21.
Zemanová Renata
TUR8152
OOB TJ Turnov
63:35
+17:58
22.
Albrechtová Lenka
TUR8151
OOB TJ Turnov
63:41
+18:04
23.
Boumová Irena
VSP7751
USK Praha
64:25
+18:48
24.
Baštová Martina
LPU8453
C
OK Lokomotiva Pardub
64:34
+18:57
25.
Rábová Zuzana
RBK5904
SK Radioklub Blansko
64:52
+19:15
26.
Holíková Kateřina
TBM7371
C
TJ Tesla Brno
66:24
+20:47
27.
Pavlíčková Iveta
BOR8151
C
OK Jiskra Nový Bor
66:25
+20:48
28.
Kadaňová Barbora
LPU8253
C
OK Lokomotiva Pardub
66:53
+21:16
29.
Horká Jana
SSU8292
C
SK Severka Šumperk
66:55
+21:18
30.
Ilíková Petra
TZL8102
SKOB Zlín
67:38
+22:01
31.
Nožičková Lucie
LPU7866
OK Lokomotiva Pardub
68:38
+23:01
32.
Hanajová Jana
SMR8150
Sk SNS Smržovka
69:15
+23:38
33.
Myšičková Marie
NOB7056
SIX Numbers
69:24
+23:47
34.
Fajtlová Jana
VPM8802
KOS Slavia VŠ Plzeň
69:43
+24:06
35.
Trunkátová Andrea
XBM7051
C
Pells MTBO team
69:51
+24:14
36.
Hodková Zuzana
KAM6201
SK Kamenice
69:59
+24:22
37.
Folprechtová Hana
TUR6955
C
OOB TJ Turnov
72:00
+26:23
38.
Arnoštová Kateřina
VSP7652
C
USK Praha
72:25
+26:48
39.
Nečasová Petra
TZL8104
SKOB Zlín
72:36
+26:59
40.
Petránková Lucie
XBM7562
C
Pells MTBO team
73:24
+27:47
41.
Kratchmerová Kateřina
TBM8558
TJ Tesla Brno
74:16
+28:39
42.
Daňková Zuzana
RBK8014
SK Radioklub Blansko
86:05
+40:28
MS
Vakant
DISK
Piskáčková Zuzana
ZUP8451
MTBO ČZU Praha
DISK
Gandelová Alice
TBM7991
C
TJ Tesla Brno
DISK
Kabelová Radka
TBM7898
TJ Tesla Brno
DISK
Novotná Veronika
BOR8052
OK Jiskra Nový Bor
DISK
Voráčová Naďa
SSU8154
SK Severka Šumperk
DISK
Linhartová Kateřina
LPU7961
OK Lokomotiva Pardub
DISK
Jurečková Leona
ABR7752
A-team NOVO Bruntál
DISK
Kovářová Pavla
TUR7951
C
OOB TJ Turnov
DISK
D14
7.50 km, 10 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kubátová Zuzana
VRL9151
A
OOS TJ Spartak Vrchl
64:42
+0:00
2.
Slavíková Lucie
PGP9150
B
SK Praga Praha
69:24
+4:42
3.
Tejkalová Kateřina
RBK9071
SK Radioklub Blansko
78:09
+13:27
4.
Panochová Anna
KAM9153
B
SK Kamenice
79:29
+14:47
5.
Kadlecová Štěpánka
VEY9050
Yetti Vejprty
91:36
+26:54
Novotná Barbora
TZL9053
B
SKOB Zlín
DISK
Kolaříková Anna
ZBM9151
C
SK Žabovřesky Brno
DISK
D40
7.50 km, 10 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Lacigová Ivana
VSP5950
USK Praha
62:09
+0:00
2.
Trnovcová Alena
VBA6451
ŠK VAZKA Bratislava
65:34
+3:25
3.
Janská Iva
LBM5795
C
TJ Lokomotiva-Ingsta
76:55
+14:46
4.
Novotná Marcela
PVP6050
C
VSK Přírodověda - or
77:05
+14:56
5.
Slavíková Kateřina
PGP6650
C
SK Praga Praha
79:55
+17:46
6.
Nožičková Libuše
LPU5751
OK Lokomotiva Pardub
84:28
+22:19
MS
Kafka Matěj MS
SJI0009
OK Jihlava
120:14
+58:05
Králová Eva
VBA4751
ŠK VAZKA Bratislava
DISK
Sladká Zora
ZBM6059
SK Žabovřesky Brno
DISK
Medlíková Miloslava
SSU5895
SK Severka Šumperk
DISK
DE
10.30 km, 11 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Gigon Michaela
TBM7753
TJ Tesla Brno
49:55
+0:00
2.
Hrdinová Marie
VSP7852
USK Praha
52:12
+2:17
3.
La Carbonara Hana
TBM7652
C
TJ Tesla Brno
53:08
+3:13
4.
Lepšíková Olga
BOR7152
OK Jiskra Nový Bor
53:20
+3:25
5.
Jakoubová Markéta
VSP7653
E
USK Praha
53:48
+3:53
6.
Gelderman Marquita
N010003
New Zealand
55:08
+5:13
7.
Hašková Eva
VPM7352
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
55:19
+5:24
8.
Lacigová Michaela
VSP8150
USK Praha
55:50
+5:55
9.
Fajtová Stanislava
VBA8454
ŠK VAZKA Bratislava
56:24
+6:29
10.
Roudná Jana
LPU8351
OK Lokomotiva Pardub
57:37
+7:42
11.
Folprechtová Jarča
TUR7253
OOB TJ Turnov
57:39
+7:44
12.
Hančíková Barbora
TZL8853
C
SKOB Zlín
58:27
+8:32
13.
Pařízková Věra
SMR7151
Sk SNS Smržovka
60:32
+10:37
14.
Vlčková Iva
ZUP7551
MTBO ČZU Praha
61:53
+11:58
15.
Uhnavá Markéta
ZBM8485
C
SK Žabovřesky Brno
63:05
+13:10
16.
Lamichová Kateřina
PHK8359
C
OK 99 Hradec Králové
63:33
+13:38
17.
Faltejsková Jana
LPU7652
OK Lokomotiva Pardub
63:48
+13:53
18.
Štěpánská Adéla
ZBM8870
A
SK Žabovřesky Brno
65:20
+15:25
19.
Ferstlová Lenka
SMR7750
Sk SNS Smržovka
67:19
+17:24
20.
Jackson Carolyn
AUS0002
Australia
67:20
+17:25
Kohoutová Andrea
BOR6951
OK Jiskra Nový Bor
DISK
DH10
3.90 km, 6 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Brlica Jan
SBK9502
KOB Start Blansko
28:33
+0:00
2.
Brlica Pavel
SBK9301
KOB Start Blansko
29:34
+1:01
3.
Pšenička Vít
TEM9201
KOB Temelín
36:21
+7:48
4.
Lepšík Jan
BOR0050
OK Jiskra Nový Bor
38:17
+9:44
H14
9.50 km, 10 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Pospíšek Marek
TBM8907
A
TJ Tesla Brno
44:49
+0:00
2.
Bogar František
BOR8904
OK Jiskra Nový Bor
45:19
+0:30
3.
Fajtl Jaroslav
VPM9001
KOS Slavia VŠ Plzeň
49:40
+4:51
4.
Řeháček Jakub
ABR8902
A-team NOVO Bruntál
52:23
+7:34
5.
Tišnovský Martin
ZBM9120
SK Žabovřesky Brno
57:54
+13:05
6.
Bogar Kryštof
BOR9402
C
OK Jiskra Nový Bor
61:35
+16:46
7.
Laciga Jakub
VSP9100
C
USK Praha
63:32
+18:43
8.
Zuna Jaroslav
SCP8801
C
AC Sparta Praha
66:52
+22:03
9.
Suchý Jiří
SJI9201
OK Jihlava
67:56
+23:07
10.
Pilous Martin
VSP8900
USK Praha
73:07
+28:18
11.
Vít Richard
SKL9201
SMS Team Kladno
94:33
+49:44
H19A
23.00 km, 21 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Brádler Jan
VSP7502
USK Praha
87:52
+0:00
2.
Sommer Michael
VSP7600
C
USK Praha
91:23
+3:31
3.
Jašek Petr
ABR7601
A-team NOVO Bruntál
91:42
+3:50
4.
Krajča Tomáš
TZL8714
SKOB Zlín
92:30
+4:38
5.
Hons Michal
SMR7700
Sk SNS Smržovka
92:31
+4:39
6.
Hepner David
SHK7601
E
TJ Slavia Hradec Krá
93:09
+5:17
7.
Pucherna Jan
ZUP7702
MTBO ČZU Praha
93:40
+5:48
8.
Sikora Tomáš
SFM7001
C
Sokol Frýdek - Míste
94:15
+6:23
9.
Peths Matěj
XBM8501
Pells MTBO team
95:04
+7:12
10.
Blažek Martin
TZL7502
SKOB Zlín
95:20
+7:28
11.
Buchtík Ondřej
VLI8101
VSK Slavia TU Libere
96:26
+8:34
12.
Kvapil Petr
TUR7410
OOB TJ Turnov
97:20
+9:28
13.
Král Jiří
SSU5941
C
SK Severka Šumperk
97:25
+9:33
14.
Skoupý Jan
VIZ7001
TJ Sokol Vizovice
97:48
+9:56
15.
Folprecht Eda
TUR7304
OOB TJ Turnov
99:29
+11:37
16.
Laciga Zdeněk
VSP5200
C
USK Praha
100:00
+12:08
17.
Mudrák Pavel
ZBM6901
SK Žabovřesky Brno
100:48
+12:56
18.
Sedláček Petr
SSU8109
C
SK Severka Šumperk
103:19
+15:27
19.
Vrabec Ondřej
SCP8303
C
AC Sparta Praha
103:28
+15:36
20.
Faltejsek Lukáš
LPU7725
OK Lokomotiva Pardub
103:35
+15:43
21.
Tomeš Petr
TZL7503
SKOB Zlín
103:43
+15:51
22.
Král Václav
SSU8243
R
SK Severka Šumperk
105:17
+17:25
23.
Urban Jan
SBK7537
C
KOB Start Blansko
106:39
+18:47
24.
Bogar Leoš
BOR6603
C
OK Jiskra Nový Bor
106:46
+18:54
25.
Žíla Vladimír
BOR6800
OK Jiskra Nový Bor
107:04
+19:12
26.
Šňupárek Martin
XBM7107
Pells MTBO team
107:13
+19:21
27.
Anděl Robert
VPM8001
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
109:03
+21:11
28.
Odvody Zdeněk
LPU8206
C
OK Lokomotiva Pardub
112:23
+24:31
29.
Boudný Jan
SCP7417
C
AC Sparta Praha
112:24
+24:32
30.
Preissler Adam
TBM8601
TJ Tesla Brno
115:49
+27:57
31.
Pašek František
ZUP7601
MTBO ČZU Praha
119:02
+31:10
32.
Kudláček Tomáš
TZL8701
SKOB Zlín
130:24
+42:32
Hubík Martin
TBM8503
TJ Tesla Brno
DISK
Würz Martin
SMR6300
Sk SNS Smržovka
DISK
Jiran Jan
PHK7701
C
OK 99 Hradec Králové
DISK
Bilan Martin
TBM8401
TJ Tesla Brno
DISK
Buchtík Aleš
XBM8201
Pells MTBO team
PRŮMĚR
H19B
13.20 km, 15 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Antoš Svatopluk
SJC6602
Sportcentrum Jičín
77:28
+0:00
2.
Prášek Roman
ZUP7701
MTBO ČZU Praha
78:16
+0:48
3.
Kunart Tomáš
PHK7205
C
OK 99 Hradec Králové
79:31
+2:03
4.
Lukavec Petr
SMR7800
Sk SNS Smržovka
80:21
+2:53
5.
Novotný Petr
TZL6601
C
SKOB Zlín
81:04
+3:36
6.
Zedník Jakub
TBM8410
C
TJ Tesla Brno
81:12
+3:44
7.
Pucherna Petr
ZUP8002
MTBO ČZU Praha
81:31
+4:03
8.
Arnošt Kamil
VSP7301
C
USK Praha
81:32
+4:04
9.
Štáfek Pavel
SKL7401
SMS Team Kladno
81:33
+4:05
10.
Fukátko Jan
LPU8105
C
OK Lokomotiva Pardub
82:11
+4:43
11.
Vladimír Marek
OKP7800
SK OK 24 Praha
84:29
+7:01
12.
Ptáček Jan
TBM7435
TJ Tesla Brno
84:55
+7:27
13.
Kovařík Radovan
PHK8503
C
OK 99 Hradec Králové
85:27
+7:59
14.
Fišer Petr
TZL7501
SKOB Zlín
85:44
+8:16
15.
Kadaník Libor
PHK7204
C
OK 99 Hradec Králové
86:05
+8:37
16.
Müller Pavel
VSP7900
USK Praha
86:30
+9:02
17.
Pařízek Petr
SMR7001
Sk SNS Smržovka
87:23
+9:55
18.
Florian Michal
XBM6733
Pells MTBO team
88:09
+10:41
19.
Grünwald Martin
SBK7903
C
KOB Start Blansko
88:29
+11:01
20.
Jalový Jaroslav
RBK8145
C
SK Radioklub Blansko
90:17
+12:49
20.
Pesničák Jan
SMR7902
Sk SNS Smržovka
90:17
+12:49
22.
Hodoň Miroslav
VIZ8103
TJ Sokol Vizovice
90:27
+12:59
23.
La Carbonara Claudio
TBM7337
C
TJ Tesla Brno
92:00
+14:32
24.
Petráň Jiří
VSP7501
USK Praha
92:45
+15:17
25.
Meier Milan
VLI7301
VSK Slavia TU Libere
93:19
+15:51
26.
Chrást Tomáš
VRL7407
OOS TJ Spartak Vrchl
93:37
+16:09
27.
Kočandrle Petr
VPM7102
KOS Slavia VŠ Plzeň
94:33
+17:05
28.
Michalík Ivan
XBM6834
C
Pells MTBO team
97:59
+20:31
29.
Suchánek Ladislav
XBM7008
C
Pells MTBO team
99:10
+21:42
30.
Urbaník Robert
VLI7002
C
VSK Slavia TU Libere
102:08
+24:40
31.
Sladký Marek
ZBM8604
SK Žabovřesky Brno
103:55
+26:27
32.
Vít David
SKL7201
SMS Team Kladno
104:43
+27:15
33.
Šíma Oldřich
OSN8731
B
SK Orientační sporty
107:03
+29:35
34.
Šíma Pavel
OSN7838
C
SK Orientační sporty
110:12
+32:44
35.
Malý Martin
TBM7610
TJ Tesla Brno
110:19
+32:51
36.
Trunkát Daniel
XBM7102
C
Pells MTBO team
111:14
+33:46
37.
Kurfürst Pavel
FSP7400
C
VŠTJ Stavební fakult
119:13
+41:45
Plachý Jan
XBM7407
Pells MTBO team
DISK
Vítek Tomáš
XBM7511
C
Pells MTBO team
DISK
Průša Michal
TBM7320
TJ Tesla Brno
DISK
Nožička Jiří
LPU8001
C
OK Lokomotiva Pardub
PRŮMĚR
H19C
10.70 km, 15 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Jedlička Marek
SHK7502
C
TJ Slavia Hradec Krá
65:06
+0:00
2.
Brlica Pavel
SBK7447
C
KOB Start Blansko
69:02
+3:56
3.
Žemlička Jan
LPU8303
C
OK Lokomotiva Pardub
70:18
+5:12
4.
Kašpar Jaroslav
SSU7004
SK Severka Šumperk
70:58
+5:52
5.
Jirásek Radek
LPU7802
OK Lokomotiva Pardub
71:15
+6:09
6.
Jedlička Lukáš
SHK8100
C
TJ Slavia Hradec Krá
71:25
+6:19
7.
Krčál Marek
MFP8300
C
VŠSK MFF UK Praha
72:13
+7:07
8.
Vízek Ondra
SMR8400
Sk SNS Smržovka
73:41
+8:35
9.
Popjuk Viktor
OLP7614
C
SKP OLYMP Praha
74:23
+9:17
10.
Kocián Petr
PHK0040
OK 99 Hradec Králové
75:07
+10:01
11.
Šafek Jiří
SBK7621
KOB Start Blansko
75:33
+10:27
12.
Kalina Tomáš
TBM8405
C
TJ Tesla Brno
75:34
+10:28
13.
Princ David
TEM6901
KOB Temelín
76:25
+11:19
14.
Nožička Pavel
LPU7803
OK Lokomotiva Pardub
76:29
+11:23
15.
Bláha Jan
SBK7637
KOB Start Blansko
77:17
+12:11
16.
Tichavský Tomáš
EKP7709
VŠTJ Ekonom Praha
77:28
+12:22
17.
Šimek Radek (NR)
VSP0022
USK Praha
79:44
+14:38
18.
Jirka Jakub
VOV7905
C
VSK VŠB TU Ostrava
80:46
+15:40
19.
Hanovec Petr
SHK7101
C
TJ Slavia Hradec Krá
81:19
+16:13
20.
Pšenička Jiří
TEM6301
C
KOB Temelín
82:29
+17:23
21.
Brůžek Aleš
SBK7821
KOB Start Blansko
83:23
+18:17
22.
Tomeš Radim
TZL0090
SKOB Zlín
84:51
+19:45
23.
Drlý Aleš
XBM6807
Pells MTBO team
87:26
+22:20
24.
Ivánek Libor
SBK7538
C
KOB Start Blansko
87:38
+22:32
25.
Zmek Josef
ZUP8003
MTBO ČZU Praha
88:25
+23:19
26.
Machara Petr
NER0013
Neregistrovaní
88:44
+23:38
27.
Pšenička Miloslav
TEM6101
KOB Temelín
91:31
+26:25
28.
Ľudovít Pažický
RCP6941
RC&P Team Bratislava
93:31
+28:25
29.
Petrželka Roman
SBK7437
KOB Start Blansko
103:35
+38:29
30.
Kubíček Petr
VSP6512
USK Praha
109:51
+44:45
31.
Hečko Michal
TZL7799
SKOB Zlín
117:31
+52:25
32.
Barák Jiří
XBM8301
Pells MTBO team
156:37
+91:31
33.
Šembera Jiří
NER0014
Neregistrovaní
165:21
+100:15
H40
12.90 km, 12 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Fajtl Jaroslav
VPM6001
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
51:08
+0:00
2.
Mlynárik Peter
VBA6501
ŠK VAZKA Bratislava
52:19
+1:11
3.
Kamenický Radan
OSN6004
C
SK Orientační sporty
53:34
+2:26
4.
Nožička Miroslav
LPU5405
C
OK Lokomotiva Pardub
53:50
+2:42
5.
Štěpánský Václav
ZBM6108
C
SK Žabovřesky Brno
54:48
+3:40
6.
Autrata Vlastimil
CBA6001
CBA Bratislava
55:59
+4:51
7.
Valoušek Zbyněk
VLI5600
VSK Slavia TU Libere
57:12
+6:04
8.
Nejedlý Petr
TZL5101
SKOB Zlín
57:24
+6:16
9.
Pospíšek Zbyněk
TBM6007
TJ Tesla Brno
57:31
+6:23
10.
Řeháček Petr
ABR6302
A-team NOVO Bruntál
59:00
+7:52
11.
Slavík Viktor
PGP6300
C
SK Praga Praha
60:40
+9:32
12.
Peths Pavel
KRN5801
C
TJ Loko Krnov
64:07
+12:59
13.
Malatin Juraj
CBA6301
CBA Bratislava
64:15
+13:07
14.
Lepšík Vladislav
NOB5900
SIX Numbers
67:01
+15:53
15.
Ráb František
RBK5301
C
SK Radioklub Blansko
69:34
+18:26
16.
Novotný Vladimír
ABR6202
A-team NOVO Bruntál
71:30
+20:22
17.
Kiac Jiří
LPU6305
C
OK Lokomotiva Pardub
75:14
+24:06
18.
Jedlička Jan
VSP6101
C
USK Praha
77:18
+26:10
19.
Kadlec Luděk
VEY5600
C
Yetti Vejprty
77:42
+26:34
20.
Janský Jiří
LBM5805
C
TJ Lokomotiva-Ingsta
82:36
+31:28
21.
Pastuszek Pavel
TZL4727
C
SKOB Zlín
87:22
+36:14
22.
Vintr Ivan
TZL4501
C
SKOB Zlín
96:25
+45:17
23.
Barták Miroslav
MKP6400
C
SK Meteor Kačerov Pr
97:52
+46:44
Sladký Ivan
ZBM5513
SK Žabovřesky Brno
DISK
Horký Milan
PGP6101
C
SK Praga Praha
DISK
Garden Rob
N010004
New Zealand
DISK
HE
19.30 km, 22 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Rygl Jaroslav
XBM7044
Pells MTBO team
85:58
+0:00
2.
Svoboda Jan
SMR7901
Sk SNS Smržovka
91:00
+5:02
3.
Jackson Adrian
AUS0001
Australia
93:26
+7:28
4.
Laciga Radek
VSP8200
USK Praha
94:02
+8:04
5.
Procházka Jiří
TBM7633
TJ Tesla Brno
94:24
+8:26
6.
Ševčík Martin
TBM7632
TJ Tesla Brno
95:26
+9:28
7.
Podrábský Ctibor
VLI7001
C
VSK Slavia TU Libere
96:26
+10:28
8.
Sajal Martin
EKP7803
C
VŠTJ Ekonom Praha
96:48
+10:50
9.
Kolařík Tomáš
BOR7809
R
OK Jiskra Nový Bor
97:38
+11:40
10.
Šrůta Milan
BOR7703
C
OK Jiskra Nový Bor
98:26
+12:28
11.
Wohanka Pavel
VRL7501
C
OOS TJ Spartak Vrchl
99:21
+13:23
12.
Conn Andy
E010032
Great Britain
101:34
+15:36
13.
Strejček Petr
TBM7228
TJ Tesla Brno
102:00
+16:02
14.
Polák Jaroslav
CHA7500
C
OK Chrastava
102:01
+16:03
15.
Jirásek Milan
VSP7403
USK Praha
102:07
+16:09
16.
Čech Radovan
TBM7835
E
TJ Tesla Brno
102:29
+16:31
17.
Kubín Jiří
VSP6001
USK Praha
102:38
+16:40
18.
Trnovec Matůš
VBA8801
ŠK VAZKA Bratislava
104:00
+18:02
19.
Mach Radovan
TBM6605
TJ Tesla Brno
104:04
+18:06
20.
Vala Radek
ABR8401
A-team NOVO Bruntál
104:44
+18:46
21.
Schwab David
TBM7401
TJ Tesla Brno
105:30
+19:32
22.
Hendrich Hes
G010030
Germany
106:01
+20:03
23.
Bureš Pavel
XBM7549
Pells MTBO team
106:30
+20:32
24.
Rygl Miroslav
XBM7206
Pells MTBO team
107:35
+21:37
25.
Zicha Jiří (REG)
TZL7701
C
SKOB Zlín
108:52
+22:54
26.
Hradil Jiří
TZL8604
A
SKOB Zlín
109:37
+23:39
27.
Petránek Vít
XBM7337
C
Pells MTBO team
110:00
+24:02
28.
Fraňo Michal
VSP7503
USK Praha
110:32
+24:34
29.
Gigon Christian
A020031
Austria
111:14
+25:16
30.
Šabo Mikuláš
VBA7841
ŠK VAZKA Bratislava
112:42
+26:44
31.
Gebas Miroslav
XBM8102
Pells MTBO team
113:42
+27:44
32.
Pilka Matěj
VSP8303
USK Praha
114:36
+28:38
33.
Dvořáček Petr
TBM7013
TJ Tesla Brno
116:16
+30:18
34.
Kroc Dalibor
VIZ7908
TJ Sokol Vizovice
121:44
+35:46
35.
Denny Albert
G010101
Germany
127:50
+41:52
36.
Barbour Greg
NZL0020
New Zealand
151:25
+65:27
Pucherna Eduard
ZUP7403
MTBO ČZU Praha
DISK
Hašek Ondřej
VPM6902
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
DISK
Holger Mager
G010100
Germany
DISK
P
6.70 km, 8 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Starý Milan
LPU0050
OK Lokomotiva Pardub
37:35
+0:00
2.
Hladký Pavel
VBM5306
VBM
44:37
+7:02
3.
Zedníček Jan
S010054
KOB Pezinok
54:00
+16:25
4.
Krahulec Jakub
USK0080
USK
65:48
+28:13
5.
Rábová Renata
RBK0052
SK Radioklub Blansko
66:31
+28:56
6.
Sedláčková Michaela
LPU0070
OK Lokomotiva Pardub
66:36
+29:01
7.
Pogranová Stela
NER0222
Neregistrovaní
77:55
+40:20
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz