Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: MČR na krátké trati v MTBO
Race code
051001553
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
MČR na krátké trati v MTBO
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2005/10/01
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Place
Ochoz u Brna - areál chaty Říčky - penzión Pod Hádkem
Map
Kurvahošigutenábend, 1:15 000, E 5m, stav srpen-září 2005, rozměr A4
Organiser
ZBM - SK Žabovřesky Brno
Director
Václav Štěpánský
Referee
Ladislav Svoboda
Course setter
Ivan Sladký, Kateřina Sladká
JURY
Jan Urban (SBK), Tomáš Sikora (SFM), Monika Topinková (BOR)
Class
D
D14-18
DE
H14-18
H19-39A
H19-39B
H40
HD10-13
HE
P
D
7.16 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Bulířová Zuzana
TUR7854
C
OOB TJ Turnov
44.46
2.
Vlčková Iva
ZUP7551
C
ČZU Praha
46.56
+ 2.10
3.
Ryglová Kateřina
TBM7372
C
TJ Tesla Brno
48.29
+ 3.43
4.
Kohoutová Andrea
BOR6951
C
OK Jiskra Nový Bor
48.46
+ 4.00
5.
Lamichová Kateřina
PHK8359
C
OK 99 Hradec Králové
49.50
+ 5.04
6.
Urbancová Marcela
TBM7659
C
TJ Tesla Brno
49.52
+ 5.06
7.
Hanáková Markéta
ZUP7851
C
ČZU Praha
50.46
+ 6.00
8.
Podrábská Marie
VLI7451
C
VSK Slavia TU Liberec
50.47
+ 6.01
9.
Krafková Ita
BOR8156
R
OK Jiskra Nový Bor
51.45
+ 6.59
10.
Horká Jana
SSU8292
C
SK Severka Šumperk
51.57
+ 7.11
11.
Piskáčková Zuzka
ZUP8451
C
ČZU Praha
52.00
+ 7.14
12.
Volfová Julie
VLI8051
C
VSK Slavia TU Liberec
52.13
+ 7.27
13.
Trunkátová Andrea
XBM7051
C
Pell's MTBO team
52.58
+ 8.12
14.
Dudová Kateřina
FSP7653
C
VŠTJ Stavební fakulta Praha
53.16
+ 8.30
15.
Pavlíčková Iveta
BOR8151
C
OK Jiskra Nový Bor
53.48
+ 9.02
16.
Bochenková Martina
EKP8758
C
VŠTJ Ekonom Praha
53.53
+ 9.07
17.
Holíková Kateřina
TBM7371
C
TJ Tesla Brno
54.40
+ 9.54
18.
Klapalová Pavla
VSP7052
C
USK Praha
54.48
+10.02
19.
Rábová Zuzana
RBK8556
B
SK Radioklub Blansko
55.01
+10.15
20.
Víchová Šárka
LPU8352
C
OK Lokomotiva Pardubice
56.40
+11.54
21.
Petránková Lucie
XBM7562
C
Pell's MTBO team
56.54
+12.08
22.
Baštová Martina
LPU8453
C
OK Lokomotiva Pardubice
57.06
+12.20
23.
Janebová Zuzana
FSP7555
C
VŠTJ Stavební fakulta Praha
57.50
+13.04
24.
Krejčíková Barborka
TZL8551
A
SKOB Zlín
58.11
+13.25
25.
Nečasová Pendy
TZL8155
C
SKOB Zlín
59.40
+14.54
26.
Sukeníková Zuzana
VOV8353
C
VSK VŠB TU Ostrava
60.03
+15.17
27.
Pastuszková Eliška
VOV7878
C
VSK VŠB TU Ostrava
60.05
+15.19
28.
Juříková Lenka
TZL7401
C
SKOB Zlín
60.29
+15.43
29.
Gandelova Alice
TBM7991
C
TJ Tesla Brno
60.42
+15.56
29.
Vítová Jana
SVA7351
C
TJ Baník Svatava
60.42
+15.56
31.
Voráčová Naďa
SSU8154
C
SK Severka Šumperk
60.56
+16.10
32.
Jurečková Leona
ABR7752
C
A-team NOVO Bruntál
61.09
+16.23
33.
Hanajová Jana
SMR8150
C
SK SNS Smržovka
61.38
+16.52
34.
Švábková Šárka
SMB6552
C
SKOB SIG-MAT Mladá Boleslav
61.44
+16.58
35.
Šmelíková Barbora
VBA6991
C
ŠK Vazka Bratislava
61.56
+17.10
36.
Staňková Veronika
SBK8151
C
KOB Start Blansko
62.10
+17.24
37.
Králová Eva
VBA4751
C
ŠK Vazka Bratislava
62.59
+18.13
38.
Puchernová Veronika
ZUP7453
C
ČZU Praha
63.41
+18.55
39.
Tesárková Iva
PEH8551
C
SK Peloton Havířov
65.30
+20.44
40.
Lemonová Vlasta
SBK7789
C
KOB Start Blansko
66.33
+21.47
41.
Knížková Anna
LPU8457
C
OK Lokomotiva Pardubice
67.12
+22.26
42.
Bendová Klára
TUR8250
C
OOB TJ Turnov
67.38
+22.52
43.
Illíková Josefa
TZL8153
C
SKOB Zlín
68.14
+23.28
44.
Odvodyová Dana
LPU8355
C
OK Lokomotiva Pardubice
69.23
+24.37
45.
Kratchmerová Kateřina
TBM8558
C
TJ Tesla Brno
70.29
+25.43
46.
Letfusová Veronika
ZUP8651
C
ČZU Praha
71.56
+27.10
47.
Novotná Marcela
PVP6050
C
VSK Přírodověda - orientační s
72.14
+27.28
48.
Grauzelová Ľudmila
VBA8351
C
ŠK Vazka Bratislava
77.25
+32.39
49.
Klíčová Kateřina
TBM7658
C
TJ Tesla Brno
90.23
+45.37
Hojná Silvie
SCP7950
C
AC Sparta Praha
DISK
Čadilová Pavla
EKP7759
C
VŠTJ Ekonom Praha
DISK
Novotná Veronika
BOR8052
C
OK Jiskra Nový Bor
DISK
D14-18
5.88 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Švábková Lenka
SMB8752
B
SKOB SIG-MAT Mladá Boleslav
34.25
2.
Trnovcová Daniela
VBA0001
C
ŠK Vazka Bratislava
40.03
+ 5.38
3.
Kiacová Zuzka
LPU8954
B
OK Lokomotiva Pardubice
41.53
+ 7.28
4.
Fajtlova Jana
VPM8802
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
43.07
+ 8.42
5.
Kopalová Markéta
VLI8750
B
VSK Slavia TU Liberec
43.52
+ 9.27
6.
Doležalová Monika
ZUP8851
C
ČZU Praha
49.53
+15.28
7.
Rambousková Hana
ZBM8860
A
SK Žabovřesky Brno
59.08
+24.43
DE
8.06 km, 9 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
La Carbonara Hana
TBM7652
C
TJ Tesla Brno
47.11
2.
Gigon Michaela
TBM7753
C
TJ Tesla Brno
48.25
+ 1.14
3.
Bajtošová Hana
VBA8491
C
ŠK Vazka Bratislava
48.44
+ 1.33
4.
Loubková Ivana
BOR8053
C
OK Jiskra Nový Bor
51.59
+ 4.48
5.
Kupcova Kristina
HSU7750
C
Horizont klub Šumperk
53.18
+ 6.07
6.
Jakoubová Markéta
VSP7653
C
USK Praha
53.24
+ 6.13
7.
Paulíčková Renata
SJI8057
C
OK Jihlava
54.05
+ 6.54
8.
Hrdinová Marie
VSP7852
C
USK Praha
54.31
+ 7.20
9.
Ticháčková Madla
SJC7962
R
Sportcentrum Jičín
54.56
+ 7.45
10.
Jašková Šárka
ABR7751
C
A-team NOVO Bruntál
55.52
+ 8.41
11.
Pařízková Věra
SMR7151
C
SK SNS Smržovka
56.08
+ 8.57
12.
Fajtová Stanislava
VBA8454
C
ŠK Vazka Bratislava
56.31
+ 9.20
13.
Topinková Monika
BOR8054
E
OK Jiskra Nový Bor
57.02
+ 9.51
14.
Chaloupská Pavlína
PHK7051
C
OK 99 Hradec Králové
57.05
+ 9.54
15.
Lacigová Michaela
VSP8150
R
USK Praha
58.38
+11.27
16.
Chudíková Barbora
SJI7850
E
OK Jihlava
61.16
+14.05
17.
Ferstlová Lenka
SMR7750
C
SK SNS Smržovka
64.47
+17.36
Roudná Jana
LPU8351
C
OK Lokomotiva Pardubice
DISK
Lepšíková Olga
BOR7152
R
OK Jiskra Nový Bor
DISK
H14-18
6.12 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Krajča Tomáš
TZL8714
A
SKOB Zlín
25.58
2.
Bogar František
BOR8904
C
OK Jiskra Nový Bor
27.32
+ 1.34
3.
Moravec Marek
LPU8811
B
OK Lokomotiva Pardubice
27.48
+ 1.50
4.
Kudláček Tomáš
TZL8713
B
SKOB Zlín
28.13
+ 2.15
5.
Zimmermann Jakub
ZBM8928
A
SK Žabovřesky Brno
29.55
+ 3.57
6.
Pospíšek Marek
TBM8907
A
TJ Tesla Brno
29.56
+ 3.58
7.
Kočí Martin
VBM8702
B
VSK MZLU Brno
30.26
+ 4.28
8.
Mazúr Martin
ZBM8701
A
SK Žabovřesky Brno
30.52
+ 4.54
9.
Krajča Martin
TZL9012
B
SKOB Zlín
31.48
+ 5.50
10.
Kopal Ondřej
VLI9101
B
VSK Slavia TU Liberec
33.03
+ 7.05
11.
Vrabec Tomáš
SCP8701
B
AC Sparta Praha
33.25
+ 7.27
12.
Zuna Jára
SCP8801
C
AC Sparta Praha
34.28
+ 8.30
13.
Tišnovský Martin
ZBM9106
C
SK Žabovřesky Brno
38.07
+12.09
14.
Laciga Jakub
VSP9100
C
USK Praha
43.10
+17.12
15.
Vít Richard
SKL9201
C
SMS Team Kladno
58.38
+32.40
H19-39A
9.48 km, 13 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hradil Jiří
TZL8604
A
SKOB Zlín
56.05
2.
Wohanka Petr
VRL7305
C
OOS TJ Spartak Vrchlabí
58.32
+ 2.27
3.
Peths Matěj
BBR8501
C
KHS Sportful Bike Team
59.02
+ 2.57
4.
Hájek Ondřej
TBM7511
C
TJ Tesla Brno
59.31
+ 3.26
5.
Faltejsek Lukáš
LPU7725
C
OK Lokomotiva Pardubice
59.39
+ 3.34
6.
Vala Radek
BBR8401
C
KHS Sportful Bike Team
60.14
+ 4.09
7.
Petránek Vít
XBM7337
C
Pell's MTBO team
60.54
+ 4.49
8.
Bašus Petr
SCP7400
C
AC Sparta Praha
61.13
+ 5.08
9.
Urban Jan
SBK7537
C
KOB Start Blansko
61.21
+ 5.16
10.
Vít Vlastimil
SVA6801
C
TJ Baník Svatava
61.58
+ 5.53
11.
Vít Daniel
BSO7300
C
KOB Baník Sokolov
62.43
+ 6.38
12.
Kvapil Petr
TUR7410
C
OOB TJ Turnov
62.57
+ 6.52
13.
Hasman Jan
VPM6901
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
63.15
+ 7.10
14.
Král Jiří
SSU5941
C
SK Severka Šumperk
63.44
+ 7.39
15.
Hons Michal
SMR7700
C
SK SNS Smržovka
64.03
+ 7.58
16.
Viskup Peter
VZA0000
C
Slavia ZU Žilina
64.39
+ 8.34
17.
Arnošt Kamil
VSP7301
C
USK Praha
65.24
+ 9.19
18.
Fišer Petr
TZL7501
C
SKOB Zlín
66.14
+10.09
19.
Kroc Dalibor
VIZ7408
C
TJ Sokol Vizovice
66.34
+10.29
20.
Čech Radovan
TBM7835
E
TJ Tesla Brno
67.48
+11.43
20.
Jiran Jan
PHK7701
C
OK 99 Hradec Králové
67.48
+11.43
22.
Pucherna Jan
ZUP7702
C
ČZU Praha
67.50
+11.45
23.
Medlík Jan
SSU8246
C
SK Severka Šumperk
68.34
+12.29
24.
Hendrych Martin
SJI7828
C
OK Jihlava
69.26
+13.21
25.
Fraňo Michal
SPE7501
C
TJ Sokol Pezinok KOB
70.31
+14.26
26.
Horák Pavel
VSP7200
C
USK Praha
72.10
+16.05
27.
Gryc Tomáš
TBM6903
C
TJ Tesla Brno
74.02
+17.57
28.
Kejmar Václav
ZUP7402
C
ČZU Praha
75.57
+19.52
29.
Havel Tomáš
TUR7904
C
OOB TJ Turnov
76.01
+19.56
30.
Novotný Petr
TZL6601
C
SKOB Zlín
78.37
+22.32
31.
Šmelík Juraj
VBA6641
C
ŠK Vazka Bratislava
79.12
+23.07
32.
Flassik Tomáš
VBA0000
C
ŠK Vazka Bratislava
84.53
+28.48
Blažek Martin
TZL7502
C
SKOB Zlín
DISK
H19-39B
9.08 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Bogar Leoš
BOR6603
C
OK Jiskra Nový Bor
55.07
2.
Král Václav
SSU8243
R
SK Severka Šumperk
55.25
+ 0.18
3.
Chaloupský David
PHK7103
C
OK 99 Hradec Králové
55.54
+ 0.47
4.
Račanský Václav
XXX0001
C
Neregistrovaní
56.26
+ 1.19
5.
Sedláček Petr
SSU9999
C
SK Severka Šumperk
56.29
+ 1.22
6.
Hubík Martin
TBM8503
C
TJ Tesla Brno
57.31
+ 2.24
7.
Král Jan
XBM6903
C
Pell's MTBO team
58.06
+ 2.59
8.
Náhlovský David
TBM6512
C
TJ Tesla Brno
58.09
+ 3.02
9.
Hataš Jan
TUR7623
C
OOB TJ Turnov
58.34
+ 3.27
10.
Holík Marek
TBM6507
C
TJ Tesla Brno
59.45
+ 4.38
11.
Vrabec Ondřej
SCP8303
C
AC Sparta Praha
60.12
+ 5.05
12.
Šíma Oldřich
PZR8731
C
SKP Žďár nad Sázavou
60.22
+ 5.15
13.
Slavík Viktor
PGP6300
C
SK Praga Praha
60.50
+ 5.43
14.
Antoš Svatopluk
SJC6602
C
Sportcentrum Jičín
60.51
+ 5.44
15.
Buchtík Ondřej
VLI8101
C
VSK Slavia TU Liberec
61.09
+ 6.02
16.
Šíma Pavel
PZR7838
C
SKP Žďár nad Sázavou
61.13
+ 6.06
17.
Suchánek Ladislav
XBM7008
C
Pell's MTBO team
62.23
+ 7.16
18.
Zedníček Václav
PEH8402
C
SK Peloton Havířov
63.31
+ 8.24
19.
Pucherna Petr
ZUP8002
C
ČZU Praha
65.11
+10.04
20.
Kovařík Radovan
PHK8503
B
OK 99 Hradec Králové
65.39
+10.32
21.
Dobrovolný Jan
PZR7848
C
SKP Žďár nad Sázavou
66.44
+11.37
22.
Pastuszek Filip
TZL7731
C
SKOB Zlín
66.48
+11.41
23.
Hodoň Miroslav
VIZ8103
C
TJ Sokol Vizovice
67.19
+12.12
24.
Stehlík Martin
ZBM8503
A
SK Žabovřesky Brno
67.24
+12.17
25.
Meier Milan
VLI7301
C
VSK Slavia TU Liberec
67.32
+12.25
26.
Butas Ivan
SPE7201
C
TJ Sokol Pezinok KOB
68.11
+13.04
27.
Kalina Tomáš
PEH8501
C
SK Peloton Havířov
68.13
+13.06
28.
Michalík Ivan
XBM6834
C
Pell's MTBO team
69.11
+14.04
29.
Pašek František
ZUP7601
C
ČZU Praha
70.17
+15.10
30.
Bozděch Dan
VSP7309
C
USK Praha
70.23
+15.16
31.
Stukbauer Jan
ZUP8101
C
ČZU Praha
70.50
+15.43
32.
Koutný Tomáš
TUR8311
C
OOB TJ Turnov
71.50
+16.43
33.
Nožička Jiří
LPU8001
C
OK Lokomotiva Pardubice
72.41
+17.34
34.
Trunkát Daniel
XBM7102
C
Pell's MTBO team
73.21
+18.14
35.
Pekárek Pavel
XBM6904
C
Pell's MTBO team
74.03
+18.56
36.
Tichavský Tomáš
EKP7709
C
VŠTJ Ekonom Praha
74.21
+19.14
37.
Slezák Miroslav
TUV7701
C
SOK TJ Turnov
74.35
+19.28
38.
La Carbonara Claudio
TBM7337
C
TJ Tesla Brno
74.56
+19.49
39.
Grünwald Martin
SBK7903
C
KOB Start Blansko
75.03
+19.56
40.
Pařízek Petr
SMR7001
C
SK SNS Smržovka
75.16
+20.09
41.
Kopáček Miroslav
CHT6049
C
SK Chrast
75.24
+20.17
42.
Vít David
SKL7201
C
SMS Team Kladno
76.07
+21.00
43.
Sochor Jan
SBK6922
C
KOB Start Blansko
77.36
+22.29
44.
Rejholec Michal
BOR7412
C
OK Jiskra Nový Bor
77.39
+22.32
45.
Hrazdil Roman
RAD7401
C
TJ Sokol Radslavice
79.11
+24.04
46.
Brlica Pavel
SBK7447
C
KOB Start Blansko
80.12
+25.05
47.
Jalový Jaroslav
RBK8145
C
SK Radioklub Blansko
84.43
+29.36
48.
Haltuch Daniel
LPU8219
C
OK Lokomotiva Pardubice
88.54
+33.47
49.
Kidles Vojta
MKP8001
C
SK Meteor Kačerov Praha
90.27
+35.20
50.
Brůžek Aleš
SBK7801
C
KOB Start Blansko
90.48
+35.41
51.
Ivánek Libor
SBK7538
C
KOB Start Blansko
95.45
+40.38
52.
Jágr Jaroslav
SBK7549
C
KOB Start Blansko
97.37
+42.30
53.
Vítek Tomáš
XBM7511
C
Pell's MTBO team
99.25
+44.18
54.
Kubíček Petr
VSP6512
C
USK Praha
105.06
+49.59
55.
Přibyl Josef
SBK7337
C
KOB Start Blansko
106.59
+51.52
56.
Malý Martin
TBM7610
C
TJ Tesla Brno
107.12
+52.05
Zuzčák Igor
TPA6701
C
DISK
Dušek Vladimír
ZBM0002
C
SK Žabovřesky Brno
DISK
Hečko Michal
TZL0000
C
SKOB Zlín
DISK
Chmelík Miroslav
TUR8007
C
OOB TJ Turnov
DISK
Zedník Jakub
TBM8410
C
TJ Tesla Brno
DISK
Vaněk Jan
FSP7609
C
VŠTJ Stavební fakulta Praha
DISK
H40
8.78 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Sanak Adam
PL10000
C
Kometa Gliwice
54.17
2.
Mlynárik Peter
VBA6501
C
ŠK Vazka Bratislava
56.08
+ 1.51
3.
Fajtl Jaroslav
VPM6001
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
56.13
+ 1.56
4.
Autrata Vlastimil
CBA6001
C
Pucov ŠK Bratislava
57.38
+ 3.21
5.
Brlica Pavel
TBM6517
C
TJ Tesla Brno
58.10
+ 3.53
6.
Nožička Miroslav
LPU5405
C
OK Lokomotiva Pardubice
60.45
+ 6.28
7.
Malatin Juraj
CBA6301
C
Pucov ŠK Bratislava
63.45
+ 9.28
8.
Peths Pavel
BBR5801
C
KHS Sportful Bike Team
64.17
+10.00
9.
Nejedlý Petr
TZL5101
C
SKOB Zlín
64.49
+10.32
10.
Horký Milan
PGP6101
C
SK Praga Praha
66.13
+11.56
11.
Vrabec Martin
SCP6100
C
AC Sparta Praha
67.14
+12.57
12.
Jedlička Jan
VSP6101
C
USK Praha
68.29
+14.12
13.
Ráb František
RBK5301
C
SK Radioklub Blansko
71.05
+16.48
14.
Městka Václav
TEP5000
C
Tempo Praha
74.38
+20.21
15.
Barták Mirek
MKP6400
C
SK Meteor Kačerov Praha
77.34
+23.17
16.
Krajča Pavel
TZL5705
C
SKOB Zlín
78.08
+23.51
17.
Burian Ladislav
SCP6002
C
AC Sparta Praha
82.39
+28.22
18.
Frano Peter
SPE4701
C
TJ Sokol Pezinok KOB
85.12
+30.55
19.
Korvas Pavel
TBM5607
C
TJ Tesla Brno
86.07
+31.50
20.
Kopal Jan
VLI6500
C
VSK Slavia TU Liberec
87.55
+33.38
21.
Féder Medard
PEZ5001
C
AŠK Pezinok
90.59
+36.42
22.
Vintr Ivan
TZL4501
C
SKOB Zlín
104.50
+50.33
Pospíšek Zbyněk
TBM6007
C
TJ Tesla Brno
DISK
HD10-13
5.88 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Bogar Kryštof
BOR9402
C
OK Jiskra Nový Bor
42.10
2.
Brlica Pavel
SBK9339
C
KOB Start Blansko
48.38
+ 6.28
3.
Skoupý Jan
STE9411
C
SK SKI-OB Šternberk
49.25
+ 7.15
4.
Antoš Ondřej
SJC9210
C
Sportcentrum Jičín
64.41
+22.31
5.
Brlica Jan
SBK9501
C
KOB Start Blansko
67.17
+25.07
HE
11.04 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Rygl Jaroslav
XBM7044
C
Pell's MTBO team
61.02
2.
Bureš Pavel
XBM7549
C
Pell's MTBO team
61.41
+ 0.39
3.
Hašek Ondřej
VPM6902
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
62.06
+ 1.04
4.
Pilka Matěj
SPE8305
C
TJ Sokol Pezinok KOB
62.20
+ 1.18
5.
Šurgan Štefan
XBM7910
C
Pell's MTBO team
62.32
+ 1.30
6.
Gebas Miroslav
XBM8102
C
Pell's MTBO team
62.47
+ 1.45
7.
Mach Radovan
TBM6605
C
TJ Tesla Brno
62.59
+ 1.57
8.
Laciga Radek
VSP8200
C
USK Praha
63.08
+ 2.06
9.
Lauerman Jan
SJI7419
E
OK Jihlava
63.37
+ 2.35
10.
Ticháček Radek
BBR7801
C
KHS Sportful Bike Team
63.44
+ 2.42
11.
Kolařík Tomáš
BOR7809
E
OK Jiskra Nový Bor
63.47
+ 2.45
12.
Rygl Miroslav
XBM7206
C
Pell's MTBO team
64.26
+ 3.24
13.
Pucherna Eda
ZUP7403
C
ČZU Praha
64.38
+ 3.36
14.
Dědek Martin
TUR7405
C
OOB TJ Turnov
64.45
+ 3.43
15.
Haničák Tomáš
XBM7710
C
Pell's MTBO team
64.55
+ 3.53
16.
Sajal Martin
EKP7803
C
VŠTJ Ekonom Praha
65.11
+ 4.09
17.
Hanák Petr
ZUP7401
C
ČZU Praha
65.23
+ 4.21
18.
Fibír Tomáš
FSP7901
C
VŠTJ Stavební fakulta Praha
66.15
+ 5.13
19.
Bilan Martin
TBM8401
C
TJ Tesla Brno
67.06
+ 6.04
20.
Jašek Petr
ABR7601
C
A-team NOVO Bruntál
67.15
+ 6.13
21.
Laciga Zdeněk
VSP5200
C
USK Praha
67.22
+ 6.20
22.
Ševčík Martin
TBM7632
C
TJ Tesla Brno
67.43
+ 6.41
23.
Wohanka Pavel
VRL7501
C
OOS TJ Spartak Vrchlabí
68.06
+ 7.04
24.
Svoboda Jan
SMR7901
C
SK SNS Smržovka
68.55
+ 7.53
25.
Schwab David
TBM7401
C
TJ Tesla Brno
69.22
+ 8.20
25.
Venhoda Milan
SJI7104
C
OK Jihlava
69.22
+ 8.20
27.
Prášil Aleš
SJI7415
C
OK Jihlava
69.38
+ 8.36
28.
Dvořáček Petr
TBM7013
C
TJ Tesla Brno
69.56
+ 8.54
29.
Gigon Christian
OLT0000
C
Trandanubien
70.39
+ 9.37
30.
Kříž Libor
LPU7804
C
OK Lokomotiva Pardubice
75.44
+14.42
31.
Jirásek Milan
VSP7403
C
USK Praha
76.41
+15.39
32.
Vraný Jiří
VLI7504
C
VSK Slavia TU Liberec
80.28
+19.26
33.
Šňupárek Martin
XBM7107
C
Pell's MTBO team
89.30
+28.28
Sikora Tomáš
SFM7001
C
Sokol Frýdek - Místek
DISK
Preissler Adam
PEH8601
C
SK Peloton Havířov
DISK
P
6.19 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Janský Jiří
LBM5805
C
TJ Lokomotiva-Ingstav Brno
38.21
2.
Hájek Daniel
ZBM8919
A
SK Žabovřesky Brno
39.49
+ 1.28
3.
Kotačka Václav
XXX0003
C
Neregistrovaní
40.49
+ 2.28
4.
Zimmermann Štěpán
ZBM9101
A
SK Žabovřesky Brno
45.46
+ 7.25
5.
Bašus Petr
XXX
C
Neregistrovaní
48.04
+ 9.43
6.
Urbánek Michael
XXX
C
Neregistrovaní
55.54
+17.33
7.
Hančíková Míša
TZL6559
C
SKOB Zlín
58.30
+20.09
8.
Jahnová Kateřina
VRL
C
OOS TJ Spartak Vrchlabí
64.45
+26.24
9.
Sochor Jakub
SBK9000
C
KOB Start Blansko
65.01
+26.40
10.
Strýček Jiří
LET0000
C
Letovice
71.04
+32.43
11.
Franova Marie
SPE5051
C
TJ Sokol Pezinok KOB
73.08
+34.47
12.
Brišová Lenka
XXX
C
Neregistrovaní
75.51
+37.30
13.
Červenková Lucie
XXX
C
Neregistrovaní
83.11
+44.50
14.
Stehlík Ladislav
XXX
C
Neregistrovaní
87.52
+49.31
15.
Arnoštová Kateřina
VSP7652
C
USK Praha
91.25
+53.04
Barcenas Javier
XXX
C
Neregistrovaní
DISK
Vlčková Romana
XXX
C
Neregistrovaní
DISK
Korcina Michal
XXX
C
Neregistrovaní
DISK
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz