Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: 2 ČP MTBO Jesenice
Race code
050501
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
2 ČP MTBO Jesenice
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2005/05/01
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Organiser
JES - KOS Jesenice
Class
D
D14-18
DE
H10-14
H14-18
H19A
H19B
H40
HE
P
D
10.80 km, 16 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hančíková Bára
TZL8853
SKOB Zlín
70:02
2.
Pospíšilová Lucie
SKL8251
SMS Team Kladno
74:13
+4:11
3.
Hanáková Markéta
ZUP7851
MTBO ČZU Praha
75:10
+5:08
4.
Topinková Monika
BOR8054
OK Bor
75:53
+5:51
5.
Lamichová Kateřina
PHK8359
OK 99 Hradec Králové
76:16
+6:14
6.
Městková Kateřina
VSP7650
USK Praha
77:26
+7:24
7.
Štěpánská Adéla
ZBM8870
SK Žabovřeska Brno
77:43
+7:41
8.
Augustinová Barbora
BBR8551
B
Bike Team Bruntál
77:50
+7:48
9.
Kohoutová Andrea
BOR6951
OK Bor
77:57
+7:55
10.
Horká Jana
SSU8292
Severka Šumperk
79:47
+9:45
11.
Svobodová Petra
VPM7450
KOS VŠ Plzeň
80:06
+10:04
12.
Kasalová Natália
VBA8554
ŠK Vazka Bratislava
80:53
+10:51
13.
Holíková Kateřina
TBM7371
C
TJ Tesla Brno
81:09
+11:07
14.
Hojná Silvie
SCP7950
OK Sparta Praha
81:17
+11:15
15.
Podrábská Marie
VLI7451
VSK Slavia TU Libere
82:02
+12:00
16.
Kuchařová Markéta
ZUP8452
MTBO ČZU Praha
82:16
+12:14
17.
Uhnavá Markéta
ZBM8485
SK Žabovřeska Brno
82:58
+12:56
18.
Kučová Martina
XBM7774
E
Pells MTBO TEAM
83:08
+13:06
19.
Urbancová Marcela
TBM7659
C
TJ Tesla Brno
84:00
+13:58
20.
Víchová Šárka
LPU8352
OK Lokomotiva Pardub
85:10
+15:08
21.
Stará Marta
LPU7557
E
OK Lokomotiva Pardub
85:11
+15:09
22.
Faltejsková Jana
LPU7652
OK Lokomotiva Pardub
85:18
+15:16
23.
Matejová Kateřina
VSP8054
USK Praha
85:25
+15:23
24.
Ryšavá Vendula
ZUP8151
MTBO ČZU Praha
87:26
+17:24
25.
Illíková Petra
TZL8153
SKOB Zlín
87:34
+17:32
26.
Pavlíčková Iveta
BOR8151
OK Bor
87:49
+17:47
27.
Bulířová Zuzana
TUR7850
OOB TJ Turnov
88:10
+18:08
28.
Lemonová Vlasta
SBK7789
KOB Start Blansko
88:21
+18:19
29.
Jurečková Leona
ABR7752
A-team Novo Bruntál
89:43
+19:41
30.
Ryglová Kateřina
TBM7372
TJ Tesla Brno
90:04
+20:02
31.
Piskáčová Zuzana
ZUP8451
MTBO ČZU Praha
90:19
+20:17
32.
Miřatská Monika
TZL7651
SKOB Zlín
90:26
+20:24
33.
Janebová Zuzana
FSP7555
90:57
+20:55
34.
Gandelová Alice
TBM7991
C
TJ Tesla Brno
91:07
+21:05
35.
Nečasová Petra
TZL8155
SKOB Zlín
91:11
+21:09
36.
Trunkátová Andrea
XBM7051
Pells MTBO TEAM
91:56
+21:54
37.
Puchernová Veronika
ZUP7453
MTBO ČZU Praha
92:20
+22:18
38.
Piškulová Markéta
ODV7651
TJ Aero Odolená Voda
93:23
+23:21
39.
Vítová Jana
SVA7356
TJ Baník Svatava
93:36
+23:34
40.
Juříková Lenka
TZL7401
SKOB Zlín
94:13
+24:11
41.
Grégrová Jitka
OKP7252
OK 24 Praha
94:19
+24:17
42.
Jašková Šárka
ABR7751
A-team Novo Bruntál
94:42
+24:40
43.
Machová Jiřina
BBR8451
B
Bike Team Bruntál
95:00
+24:58
44.
Váchová Ilona
ONO7750
SKOB Ostrov
98:03
+28:01
45.
Staňková Veronika
SBK8151
KOB Start Blansko
98:49
+28:47
46.
Macková Lenka
ZUP7051
MTBO ČZU Praha
99:01
+28:59
47.
Kratchmerová Kateřina
TBM8558
TJ Tesla Brno
99:41
+29:39
48.
Bendová Klára
TUR8250
OOB TJ Turnov
101:57
+31:55
49.
Folprechtová Hana
TUR6955
OOB TJ Turnov
102:55
+32:53
50.
Kabelová Radka
TBM7898
TJ Tesla Brno
104:34
+34:32
51.
Novotná Veronika
BOR8052
OK Bor
104:53
+34:51
52.
Fadljevičová Kateřina
ZUP7951
MTBO ČZU Praha
107:51
+37:49
53.
Králová Eva
VBA4751
ŠK Vazka Bratislava
109:35
+39:33
54.
Vřešťálová Lucie
TUR7458
OOB TJ Turnov
123:55
+53:53
55.
Sadílková Kateřina
139:00
+68:58
56.
Molcarová Václava
143:36
+73:34
Grubauerová Šárka
BOR7562
OK Bor
DISK
Novotná Marcela
PVP6050
VSK Přírodověda
DISK
D14-18
7.20 km, 12 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Bochenková Ivana
EKP8950
VŠTJ Ekonom Praha
63:26
2.
Kiacová Zuzka
LPU8954
OK Lokomotiva Pardub
75:42
+12:16
3.
Kopalová Markéta
VLI8750
VSK Slavia TU Libere
76:54
+13:28
4.
Fajtlová Jana
VPM8802
KOS VŠ Plzeň
97:57
+34:31
5.
Kolaříková Anna
ZBM9151
SK Žabovřeska Brno
114:53
+51:27
6.
Kolářová Helena
LTP8651
Lokomotiva Teplice
122:42
+59:16
7.
Kadlecová Štěpánka
YET1111
YETTI klub Vejprty
133:52
+70:26
DE
16.20 km, 21 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Gigon Michaela
TBM7753
E
TJ Tesla Brno
85:42
2.
Lepšíková Olga
BOR7152
OK Bor
93:02
+7:20
3.
Lacigová Michaela
VSP8150
USK Praha
98:20
+12:38
4.
Folprechtová Jarča
TUR7253
OOB TJ Turnov
98:38
+12:56
5.
La Carbonara Hana
TBM7652
E
TJ Tesla Brno
99:00
+13:18
6.
Chudíková Barbora
SJI7850
OK Jihlava
102:46
+17:04
7.
Kupcová Kristina
HSU7750
Horizont klub Šumper
104:51
+19:09
8.
Kolářová Madla
SJC7962
Sportcentrum Jičín
105:14
+19:32
9.
Vondrová Kateřina
OKP7250
OK 24 Praha
109:04
+23:22
10.
Panas Dagmara
POL
Polsko
112:23
+26:41
11.
Ferstlová Lenka
SMR7750
SK SNS Smržovka
113:59
+28:17
12.
Hašková Eva
VPM7352
KOS VŠ Plzeň
116:42
+31:00
13.
Roudná Jana
LPU8351
E
OK Lokomotiva Pardub
118:26
+32:44
14.
Pařízková Věra
SMR7151
SK SNS Smržovka
122:39
+36:57
15.
Kaminska Anna
POL
Polsko
138:48
+53:06
H10-14
5.20 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kopal Ondřej
VLI9101
VSK Slavia TU Libere
25:07
2.
Bogar Kryštof
BOR9402
OK Bor
28:03
+2:56
3.
Tišnovský Martin
ZBM
SK Žabovřeska Brno
29:51
+4:44
4.
Laciga Jakub
VSP9100
USK Praha
30:30
+5:23
5.
Kazík Jakub
CBA9201
ŠK Bratislava
40:22
+15:15
6.
Skoupý Jan
STE9411
SK SKI-OB Šternberk
44:15
+19:08
7.
Vít Daniel
BSO9300
KOB Baník Sokolov
45:00
+19:53
8.
Antoš Ondřej
SJC9210
Sportcentrum Jičín
45:02
+19:55
9.
Šňupárek Václav
DKP9500
SK Kotlářka Praha
62:39
+37:32
10.
Mack Filip
ZUP
MTBO ČZU Praha
355:26
+330:19
H14-18
10.30 km, 15 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kudláček Tomáš
TZL8713
SKOB Zlín
70:27
2.
Daněk Jáchym
VRL8901
B
Spartak Vrchlabí
73:01
+2:34
3.
Laštůvka Jan
PEH8701
Peloton Havířov
73:19
+2:52
4.
Bobek Tomáš
BBR8901
Bike Team Bruntál
73:48
+3:21
5.
Bogar František
BOR8904
OK Bor
76:50
+6:23
6.
Kroupa Jan
LPU8807
OK Lokomotiva Pardub
80:01
+9:34
7.
Soukup Petr
SKL8701
SMS Team Kladno
80:40
+10:13
8.
Moravec Marek
LPU8811
OK Lokomotiva Pardub
84:20
+13:53
9.
Zuna Jaroslav
SCP8801
OK Sparta Praha
94:17
+23:50
10.
Zrubecký Radek
SKL8801
SMS Team Kladno
96:23
+25:56
11.
Vít Richard
SKL9201
SMS Team Kladno
135:15
+64:48
12.
Sochor Jakub
SBK9009
KOB Start Blansko
151:40
+81:13
H19A
17.80 km, 25 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Schwab David
TBM7401
E
TJ Tesla Brno
86:52
2.
Jalový Milan
RBK8347
SK Radioklub Blansko
93:28
+6:36
3.
Vodrážka Ondřej
VPM7702
KOS VŠ Plzeň
93:47
+6:55
4.
Wohanka Petr
VRL7305
A
Spartak Vrchlabí
94:06
+7:14
5.
Kučera Jan
VSP7302
USK Praha
95:43
+8:51
6.
Boudný Jan
SJI7417
OK Jihlava
96:12
+9:20
7.
Kvapil Petr
TUR7410
OOB TJ Turnov
98:04
+11:12
8.
Vala Radek
BBR8401
A
Bike Team Bruntál
98:09
+11:17
9.
Vít Vlatimil
SVA6801
TJ Baník Svatava
100:24
+13:32
10.
Zicha Jiří
TZL7701
A
SKOB Zlín
100:40
+13:48
11.
Hasman Jan
VPM6901
KOS VŠ Plzeň
101:12
+14:20
12.
Preissler Adam
PEH8601
Peloton Havířov
101:55
+15:03
13.
Hájek Ondřej
TBM7511
E
TJ Tesla Brno
102:29
+15:37
14.
Kroc Dalibor
VIZ
TJ Sokol Vizovice
103:43
+16:51
15.
Anděl Robert
BOR8006
OK Bor
104:28
+17:36
16.
Urban Jan
SBK7537
KOB Start Blansko
105:28
+18:36
17.
Frano Michal
SPE7501
Sokol Pezinok
105:36
+18:44
18.
Hradil Jiří
TZL
SKOB Zlín
106:02
+19:10
19.
Jiran Jan
PHK7701
OK 99 Hradec Králové
107:58
+21:06
20.
Hons Michal
SMR7700
SK SNS Smržovka
108:04
+21:12
21.
Horák Pavel
VSP7200
USK Praha
108:24
+21:32
22.
Ptáček Jan
TBM7435
A
TJ Tesla Brno
108:45
+21:53
23.
Žíla Vladimír
BOR6800
OK Bor
109:07
+22:15
24.
Tomeš Petr
TZL7503
A
SKOB Zlín
109:30
+22:38
25.
Blažek Martin
TZL7502
A
SKOB Zlín
110:22
+23:30
26.
Fišer Petr
TZL7501
A
SKOB Zlín
113:25
+26:33
27.
Novotný Petr
TZL6601
A
SKOB Zlín
114:00
+27:08
28.
Poštulka Karel
TPA7141
TPA
115:59
+29:07
29.
Prášek Roman
ZUP7701
MTBO ČZU Praha
116:19
+29:27
30.
Kadaník Libor
PHK7204
OK 99 Hradec Králové
116:39
+29:47
31.
Hendrych Martin
SJI7828
OK Jihlava
117:07
+30:15
32.
Vřešťál Jan
TUR7301
OOB TJ Turnov
119:54
+33:02
33.
Drbohlav Tomáš
TUR7702
OOB TJ Turnov
120:21
+33:29
34.
Štáfek Pavel
SKL7401
SMS Team Kladno
122:17
+35:25
35.
Folprecht Eda
TUR7304
OOB TJ Turnov
122:40
+35:48
36.
Hataš Jan
TUR7623
OOB TJ Turnov
123:41
+36:49
37.
Trunkát Daniel
XBM7102
A
Pells MTBO TEAM
123:59
+37:07
38.
Hruška Miloš
BBR7501
A
Bike Team Bruntál
125:50
+38:58
39.
Vít Daniel
BSO7300
KOB Baník Sokolov
130:20
+43:28
40.
Havel Tomáš
TUR7904
OOB TJ Turnov
138:45
+51:53
41.
Sladký Marek
ZBM8604
SK Žabovřeska Brno
154:18
+67:26
42.
Zrubecký Tomáš
SKL8601
SMS Team Kladno
161:33
+74:41
Svoboda Ladislav
ZBM7523
SK Žabovřeska Brno
DISK
Odvody Zdeněk
LPU8206
A
OK Lokomotiva Pardub
DISK
H19B
15.00 km, 22 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Vanka Petr
OKP6801
OK 24 Praha
76:34
2.
Matějů Michal
VSP7700
USK Praha
79:25
+2:51
3.
Zaoral Petr
SMR7903
SK SNS Smržovka
79:58
+3:24
4.
Peths Matěj
BBR8501
Bike Team Bruntál
81:11
+4:37
5.
Pucherna Jan
ZUP7702
MTBO ČZU Praha
82:55
+6:21
6.
Bogar Leoš
BOR6603
OK Bor
84:28
+7:54
7.
Zuzčák Igor
TPA6741
TPA
84:51
+8:17
8.
Řeháček Petr
ABR6302
A-team Novo Bruntál
85:26
+8:52
9.
Kazík Marian
CBA6601
ŠK Bratislava
85:45
+9:11
10.
Skoupý Jan
STE7001
SK SKI-OB Šternberk
86:05
+9:31
11.
Faltejsek Lukáš
LPU7725
OK Lokomotiva Pardub
86:57
+10:23
12.
Zakouřil Václav
VSP7400
USK Praha
86:58
+10:24
13.
Kunart Tomáš
PHK7205
OK 99 Hradec Králové
87:26
+10:52
14.
Mudrák Pavel
ZBM6901
SK Žabovřeska Brno
87:32
+10:58
15.
Bergl Tomáš
ZUP7802
MTBO ČZU Praha
88:11
+11:37
16.
Kovařík Radovan
PHK8503
OK 99 Hradec Králové
88:12
+11:38
17.
Štěpánský Václav
ZBM6108
SK Žabovřeska Brno
88:15
+11:41
18.
Svoboda Radek
VPM6903
KOS VŠ Plzeň
89:07
+12:33
19.
Jirásek Radek
LPU7802
OK Lokomotiva Pardub
91:09
+14:35
20.
Kocandrle Petr
VPM7102
KOS VŠ Plzeň
91:12
+14:38
21.
Vrabec Ondřej
SCP8303
OK Sparta Praha
91:20
+14:46
22.
Mencl Miloslav
VSP6505
USK Praha
91:57
+15:23
23.
Holík Marek
TBM6507
TJ Tesla Brno
92:49
+16:15
24.
Pastuszek Jakub
TZL7500
SKOB Zlín
93:06
+16:32
25.
Pucherna Petr
ZUP8002
MTBO ČZU Praha
94:34
+18:00
26.
Šňupárek Ondřej
ZBM6999
SK Žabovřeska Brno
94:37
+18:03
27.
Jalový Jaroslav
RBK8145
SK Radioklub Blansko
94:53
+18:19
28.
Pašek František
ZUP7601
MTBO ČZU Praha
96:51
+20:17
29.
Tišnovský Zdeněk
ZBM6620
SK Žabovřeska Brno
97:04
+20:30
30.
Lukavec Petr
SMR7800
SK SNS Smržovka
97:32
+20:58
31.
Bozděch Dan
VSP7309
USK Praha
98:12
+21:38
31.
Šíma Oldřich
PZR8731
SKP Žďár n. Sázavou
98:12
+21:38
33.
Grunwald Martin
SBK7903
KOB Start Blansko
99:55
+23:21
34.
Doležal Pavel
SKL7701
SMS Team Kladno
100:04
+23:30
35.
Antoš Svatopluk
SJC6602
Sportcentrum Jičín
100:10
+23:36
36.
Král Jan
XBM6903
B
Pells MTBO TEAM
100:22
+23:48
37.
Hubík Martin
TBM8503
TJ Tesla Brno
100:57
+24:23
38.
Michal Jiří
PZR8202
SKP Žďár n. Sázavou
101:30
+24:56
39.
Pastuscek Filip
TZL7731
SKOB Zlín
101:39
+25:05
40.
Ševčík Robert
XBM7010
B
Pells MTBO TEAM
103:09
+26:35
41.
Dobrovolný Jan
PZR7848
SKP Žďár n. Sázavou
103:57
+27:23
42.
Ráb Martin
RBK8307
SK Radioklub Blansko
105:08
+28:34
43.
Koutný Tomáš
TUR8311
OOB TJ Turnov
105:33
+28:59
44.
Náhlovský David
TBM6512
C
TJ Tesla Brno
105:41
+29:07
45.
Zmek Josef
ZUP8003
MTBO ČZU Praha
107:11
+30:37
46.
Korýdek Jan
SCP7601
OK Sparta Praha
107:26
+30:52
47.
Kalina Tomáš
PEH8501
Peloton Havířov
109:59
+33:25
48.
Hodoň Miroslav
VIZ
TJ Sokol Vizovice
110:12
+33:38
49.
Jiroušek Petr
LPM7001
OK Loko Plzeň
110:37
+34:03
50.
Šíma Pavel
PZR7838
SKP Žďár n. Sázavou
111:56
+35:22
51.
Bohuslav Václav
LPM7206
OK Loko Plzeň
112:46
+36:12
52.
Suchánek Ladislav
XBM7008
B
Pells MTBO TEAM
112:57
+36:23
53.
Prautsch Pavel
VPM7101
KOS VŠ Plzeň
113:00
+36:26
54.
Sochor Jan
SBK6922
KOB Start Blansko
113:45
+37:11
55.
Linhart Michal
XBM7801
B
Pells MTBO TEAM
114:12
+37:38
56.
Drlý Aleš
XBM6807
B
Pells MTBO TEAM
118:07
+41:33
57.
Berný Jan
ODV7702
TJ Aero Odolená Voda
118:35
+42:01
58.
La Carbonara Claudio
TBM7337
C
TJ Tesla Brno
120:25
+43:51
59.
Pařízek Petr
SMR7001
SK SNS Smržovka
121:03
+44:29
60.
Jágr Jaroslav
SBK7549
KOB Start Blansko
123:31
+46:57
61.
Kidles Vojtěch
MKP8001
Meteor Kačerov Praha
125:48
+49:14
62.
Pekárek Martin
127:10
+50:36
63.
Malý Martin
TBM7610
TJ Tesla Brno
129:26
+52:52
64.
Štrait Martin
OKP7602
OK 24 Praha
139:27
+62:53
65.
Pesničák Jan
SMR7902
SK SNS Smržovka
144:57
+68:23
66.
Vít David
SKL7201
SMS Team Kladno
145:13
+68:39
Janda Josef
KAD4701
Originální Vivalín t
DISK
Řehák Miroslav
KAD7101
Originální Vivalín t
DISK
Urban Hynek
JAS1968
Jasoň Drsoň
DISK
Jedlička Jiří
VPM7602
KOS VŠ Plzeň
DISK
Chmelík Miroslav
TUR8007
OOB TJ Turnov
DISK
H40
12.30 km, 16 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Autrata Vlastimil
CBA6001
ŠK Bratislava
72:51
2.
Fajtl Jaroslav
VPM6001
KOS VŠ Plzeň
77:02
+4:11
3.
Kiac Jiří
LPU6305
OK Lokomotiva Pardub
78:02
+5:11
4.
Nejedlý Petr
TZL5101
SKOB Zlín
79:48
+6:57
5.
Lepšík Vladislav
BOR5900
OK Bor
80:47
+7:56
6.
Malatin Juraj
CBA6301
ŠK Bratislava
82:06
+9:15
7.
Peths Pavel
BBR5801
Bike Team Bruntál
83:49
+10:58
8.
Sladký Ivan
ZBM5513
SK Žabovřeska Brno
84:25
+11:34
9.
Kopal Jan
VLI6500
VSK Slavia TU Libere
87:28
+14:37
10.
Vrabec Martin
SCP6100
OK Sparta Praha
88:34
+15:43
11.
Novotný Vladimír
ABR6202
A-team Novo Bruntál
95:41
+22:50
12.
Féder Medard
PEZ5001
KOB AŠK Pezinok
96:52
+24:01
13.
Trojčák Daniel
VSP6510
USK Praha
100:16
+27:25
14.
Pastuszek Pavel
TZL4724
SKOB Zlín
103:13
+30:22
15.
Barták M Rony
MKP6400
Meteor Kačerov Praha
104:16
+31:25
16.
Kaldec Luděk
YET2222
YETTI klub Vejprty
105:00
+32:09
17.
Vintr Ivan
TZL4501
SKOB Zlín
108:23
+35:32
18.
Ráb František
RBK5302
SK Radioklub Blansko
109:24
+36:33
19.
Jalový Jaroslav
RBK5719
SK Radioklub Blansko
115:01
+42:10
Horký Milan
PGP5101
Praga Praha
DISK
Kolář Jaroslav
LTP5802
Lokomotiva Teplice
DISK
HE
19.50 km, 29 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Linhart Aleš
XBM7231
B
Pells MTBO TEAM
94:06
2.
Laciga Radek
VSP8200
USK Praha
97:09
+3:03
3.
Ševčík Martin
TBM7632
E
TJ Tesla Brno
98:32
+4:26
4.
Šrůta Milan
BOR7703
OK Bor
98:59
+4:53
5.
Ticháček Radek
BBR7801
E
Bike Team Bruntál
99:16
+5:10
6.
Votoček Filip
BBR8402
E
Bike Team Bruntál
102:09
+8:03
7.
Rygl Jaroslav
XBM7044
E
Pells MTBO TEAM
102:27
+8:21
8.
Šurgan Štefan
XBM7910
E
Pells MTBO TEAM
102:31
+8:25
9.
Podrábský Ctibor
VLI7001
VSK Slavia TU Libere
103:43
+9:37
10.
Jirásek Milan
VSP7403
USK Praha
104:16
+10:10
11.
Strejček Petr
TBM7228
E
TJ Tesla Brno
104:29
+10:23
12.
Lauerman Jan
SJI7419
OK Jihlava
105:41
+11:35
13.
Mach Radovan
TBM6605
E
TJ Tesla Brno
105:55
+11:49
14.
Sabo Mikuláš
VBA7841
ŠK Vazka Bratislava
106:03
+11:57
15.
Dědek Martin
TUR7405
OOB TJ Turnov
106:07
+12:01
16.
Procházka Jiří
TBM7633
E
TJ Tesla Brno
107:30
+13:24
17.
Tihoň Michal
PHK7905
OK 99 Hradec Králové
108:17
+14:11
18.
Svoboda Jan
SMR7901
SK SNS Smržovka
108:24
+14:18
19.
Hašek Ondřej
VPM6902
KOS VŠ Plzeň
109:52
+15:46
20.
Wohanka Pavel
VRL7501
E
Spartak Vrchlabí
111:50
+17:44
21.
Pilka Matej
SPE8305
Sokol Pezinok
112:01
+17:55
22.
Prášil Aleš
SJI7415
OK Jihlava
112:29
+18:23
23.
Fibír Tomáš
FSP7901
113:04
+18:58
24.
Sommer Michael
DAN
Dánsko
113:33
+19:27
25.
Parzych Michal
POL
Polsko
113:50
+19:44
26.
Bureš Pavel
XBM7549
E
Pells MTBO TEAM
113:56
+19:50
27.
Venhoda Milan
SJI7104
OK Jihlava
114:36
+20:30
28.
Gebas Miroslav
XBM8102
E
Pells MTBO TEAM
114:40
+20:34
29.
Ritter Aleš
ONO7401
SKOB Ostrov
115:01
+20:55
30.
Sajal Martin
EKP7803
VŠTJ Ekonom Praha
115:54
+21:48
31.
Ehl Jiří
ZBM7701
SK Žabovřeska Brno
117:08
+23:02
32.
Dvořáček Petr
TBM7013
E
TJ Tesla Brno
117:46
+23:40
33.
Sikora Tomáš
SFM7001
SFM
118:01
+23:55
34.
Jašek Petr
ABR7601
E
A-team Novo Bruntál
118:17
+24:11
35.
Haničák Tomáš
XBM7710
Pells MTBO TEAM
119:11
+25:05
36.
Pucherna Eduard
ZUP7403
MTBO ČZU Praha
120:13
+26:07
37.
Vondra Radek
OKP7200
OK 24 Praha
121:08
+27:02
38.
Schachinger Bernhard
AUS
Austria
121:32
+27:26
39.
Laciga Zdeněk
VSP5200
USK Praha
124:08
+30:02
40.
Sokalski Krzystof
POL
Polsko
125:18
+31:12
41.
Vraný Jiří
VLI7504
VSK Slavia TU Libere
125:50
+31:44
42.
Hanák Petr
ZUP7401
MTBO ČZU Praha
126:35
+32:29
43.
Olesinski Maciej
POL
Polsko
127:39
+33:33
44.
Entenfellner Peter
AUS
Austria
129:17
+35:11
45.
Bilan Martin
TBM8401
E
TJ Tesla Brno
130:20
+36:14
46.
Šňupárek Martin
XBM7107
E
Pells MTBO TEAM
135:09
+41:03
47.
Krasuski Bartlomiej
POL
Polsko
202:22
+108:16
Kubín Jiří
VSP6001
USK Praha
DISK
Krzeminski Pawel
POL
Polsko
DISK
P
5.20 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Najman Jiří
SLA8004
SKOB Slaný
23:35
2.
Seibert Josef
ABR7401
A-team Novo Bruntál
25:36
+2:01
3.
Kaše Jakub
ZUP8004
MTBO ČZU Praha
26:35
+3:00
4.
Hanák Jan
SLA8002
SKOB Slaný
26:47
+3:12
5.
Knizkova Anna
PLZ
USK OUTDOOR PLZEŇ
27:49
+4:14
6.
Krásný Pavel
PLZ
USK OUTDOOR PLZEŇ
28:28
+4:53
7.
Bochenková Martina
EKP8758
VŠTJ Ekonom Praha
29:33
+5:58
8.
Martin Ivan
PLZ
USK OUTDOOR PLZEŇ
30:55
+7:20
9.
Mudráková Michaela
ZBM7551
SK Žabovřeska Brno
34:08
+10:33
10.
Městka Václav
TEP5000
Tempo Praha
34:55
+11:20
11.
Klíčová Kateřina
TBM7658
C
TJ Tesla Brno
38:20
+14:45
12.
Fišerová Radka
TZL
SKOB Zlín
40:44
+17:09
13.
Bochenková Jana
EKP6150
VŠTJ Ekonom Praha
42:07
+18:32
14.
Kachlíková Zuzana
SLA8151
SKOB Slaný
43:18
+19:43
15.
Sladká Zora
ZBM6059
SK Žabovřeska Brno
46:43
+23:08
16.
Hančíková Míša
TZL6559
SKOB Zlín
48:26
+24:51
17.
Kubínová Romana
SKV
TJ Slovan Karlovy Va
56:16
+32:41
18.
Kubínová Veronika
SKV
TJ Slovan Karlovy Va
90:30
+66:55
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz