Re: Re: 3 dodatky k článkům z časopisu OB


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: Ja Pro , posláno: 27.7.2009 11:21:14, z adresy: 85.207.44.97

>buď jsou ony klasické dlouhé postupy jen obíhačkami po cestách a nebo stavitel, aby tomuto zabránil, je nucen stavět kratší postupy - partie z middlu.
>
>To je problem nesmyslne interpretace klasiky. Pokud se bude stavet podle stejnych zasad jako middle resp. podle starych - 30 let - zasad universalni stavby - zdaleka ani na middlu nepujde o nasekani 30 kontrol v pravidelnem odstupu za sebou!!!
>
>Snad jen pro sprint se ty zasady nehodi, a i u stafet je trochu jiny trend. Ale ve stavbe klasiky a KT tolik rozdilu nevidim.Rozdíly ve stavbě Kta Kl jsou. Musí být, když jedno je na 6 km a druhé na 14 km. Postavit zábavnou trať na 35 min je pak jednoduší, než připravit zábavu na 90 min. U klasiky má však stavitel zase více prostoru pro realizaci různých moderních vychytávek pro zatraktivnění tratě.
Psal jsem tu o různých délkách postupů na klasice. Zatím co na krátké, když jsou aspoň změny směrů, tak podobná délka postupů jakž takž projde, i když je to lepší měnit. Naproti tomu pro klasiku je série stejně dlouhých postupů katastrofa „velká nuda“. Těžko tedy připustit že stavba obou disciplín má stejná pravidla, když u jednoho neprojde to co u druhého, jen proto že mají stejné základy.

Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)