Re: Re: lesní sprint při GP Silesia,, členové SK, zaplatím vám zpáteční lístek


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: jiří jansa , posláno: 8.8.2011 11:11:58, z adresy: 62.240.183.85

"Moc tam nevidim nejakou extra "romantiku lesniho sprintu""

ta romantika se nedá poznat z mapy (tu jsem jenom ukázal z důvodu, že tady u této tratě, kdyby člověk nevěděl o měřítku, tak by mohl říct, že jde o závod na klasice,, a navíc, že jsou sprinty, co nejsou na příměstském smeťáku (i když mě třeba takový závody baví taky, přijde mi, že to má známku punku), tu vytváří až 2 důležité faktory - délka (při závodě v lese asi až do kolem 20ti minut běhu jsou běžci velmi vyrovnaní i při minimu amatérského tréninku (viz trénink Gundera Hägga) a měřítko (čím více detailní měřítko, tím menší role generalizace mapaře a tím menší role "zvykání" si na terén, objektově běhají běžci více vyrovnaně a navíc je to více pochopitelné pro nováčky v OB)

jinak tebou zmíněná možnost rovnoměrného rozdělení
sprintů v kalendáři na městské a lesní naráží na definici, kdy ta městská definice sprintu se do lesa nehodí. Z toho důvodu bude lepší, když budou disciplíny 2.


>no nevim... pripomina mi to az samozrejme na meritko zkracenou klasiku pri prvni etape GP Silesia ve Vidnave 2004. Moc tam nevidim nejakou extra "romantiku lesniho sprintu", ackoliv proti mestskemu sprintu. Vlozeny sprint byl tehdy na 1:3000 a prislo mi rozhodne zajimavejsi. Nebo jiny dobry lesni sprint byl na CVC Certovy hlavy. Tohle je pro mne nic nerikajici a nemyslim si, ze by nejak oduvodnilo existenci nove discipliny.
>Spis by stacilo, aby byly zavody ve sprintu pridelovany na prostory jak mestske, tak lesni, nejakym rozumnym klicem.
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)