1.60 km, 20 m, 6 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Kateřina Černá |
MLA0251 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
18:03 |
|
2. |
Kovářová Lucie |
MAS0350 |
|
KČT Aš |
19:23 |
+ 1:20 |
3. |
Staňková Radka |
VPM0452 |
|
KOS Slavia VŠ Plzeň |
21:16 |
+ 3:13 |
4. |
Richtrová Kamila |
VPM0451 |
|
KOS Slavia VŠ Plzeň |
22:14 |
+ 4:11 |
5. |
Chladová Martina |
MLA0250 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
22:38 |
+ 4:35 |
6. |
Nádeníčková Iva |
NEJ0350 |
|
TJ Jiskra Nejdek |
25:12 |
+ 7:09 |
7. |
Pěstová Eliška |
LEN0251 |
|
Ski Klub Lenora |
48:35 |
+ 30:32 |
8. |
Komárková Jindra |
TJH0451 |
|
TJ OK Tolar Jindřichův Hradec |
75:58 |
+ 57:55 |
1.80 km, 5 m, 7 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Škáchová Magdalena |
KAM0151 |
|
SK Kamenice |
19:12 |
|
2. |
Nádeníčková Pavla |
NEJ0150 |
|
TJ Jiskra Nejdek |
22:30 |
+ 3:18 |
3. |
Staňková Markéta |
VPM0153 |
|
KOS Slavia VŠ Plzeň |
25:13 |
+ 6:01 |
4. |
Tokárová Regina |
NEJ0151 |
|
TJ Jiskra Nejdek |
31:29 |
+ 12:17 |
5. |
Horáková Barbora |
LEN0150 |
|
Ski Klub Lenora |
41:58 |
+ 22:46 |
6. |
Horáková Barbora |
VSP0150 |
|
USK Praha |
44:23 |
+ 25:11 |
7. |
Pelcová Kateřina |
CST0050 |
|
OOB TJ ČZ Strakonice |
50:26 |
+ 31:14 |
8. |
Ash Kristina |
OCB0051 |
|
Orienteering club České Budějovice |
53:24 |
+ 34:12 |
3.20 km, 85 m, 9 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Kroupová Eliška |
VPM9853 |
|
KOS Slavia VŠ Plzeň |
43:19 |
|
2. |
Pelcová Tereza |
MAS9853 |
|
KČT Aš |
46:18 |
+ 2:59 |
3. |
Štastná Jana |
MAS9854 |
|
KČT Aš |
52:31 |
+ 9:12 |
4. |
Marešová Alexandra |
NEJ9950 |
|
TJ Jiskra Nejdek |
53:34 |
+ 10:15 |
5. |
Štefanyuková Eliška |
CST9851 |
|
OOB TJ ČZ Strakonice |
63:41 |
+ 20:22 |
3.80 km, 125 m, 12 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Jirsová Anna |
KSH9751 |
|
OOB TJ Kašperské Hory |
51:12 |
|
5.40 km, 135 m, 14 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Křivancová Zdenka |
LBE9450 |
|
TJ Lokomotiva Beroun |
57:21 |
|
2. |
Kovářová Lenka |
LTP9750 |
|
OOB TJ Lokomotiva Teplice |
61:34 |
+ 4:13 |
3. |
Otrusinová Jana |
ABM9560 |
|
KOB Moira Brno |
62:06 |
+ 4:45 |
4. |
Zemanová Aneta |
LEN9551 |
|
Ski Klub Lenora |
73:57 |
+ 16:36 |
5. |
Hudečková Veronika |
LEN9550 |
|
Ski Klub Lenora |
75:19 |
+ 17:58 |
|
Doležalová Anna |
LPM9450 |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
DISK |
|
|
Kuberková Lucie |
LPM9451 |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
DISK |
|
6.70 km, 230 m, 19 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Baldrianová Barbora |
VSP7850 |
|
USK Praha |
59:37 |
|
2. |
Bořánková Karolína |
KAM9550 |
|
SK Kamenice |
60:02 |
+ 0:25 |
3. |
Svobodová Jitka |
DCE7450 |
|
KOB Dobřichovice |
63:33 |
+ 3:56 |
4. |
Kožinová Jana |
PGP6651 |
|
SK Praga |
67:10 |
+ 7:33 |
5. |
Horová Magda |
VSP5450 |
|
USK Praha |
69:58 |
+ 10:21 |
6. |
Městková Lucie |
TEP7850 |
|
Tempo Praha |
72:46 |
+ 13:09 |
7. |
Kovářová Jitka |
MAS7350 |
|
KČT Aš |
76:13 |
+ 16:36 |
8. |
Kovářová Josefa |
LTP8653 |
|
OOB TJ Lokomotiva Teplice |
77:03 |
+ 17:26 |
9. |
Flašarová Kristýna |
PGP9054 |
|
SK Praga |
78:43 |
+ 19:06 |
10. |
Škáchová Petra |
SLP7051 |
|
OOB Slavia Praha |
79:24 |
+ 19:47 |
11. |
Soudková Martina |
TCB8551 |
|
SK Technik České Budějovice |
79:54 |
+ 20:17 |
12. |
Bohuslavová Jana |
LPM7852 |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
99:34 |
+ 39:57 |
13. |
Zemanová Lenka |
KTA8851 |
|
SK Kotnov Tábor |
109:09 |
+ 49:32 |
14. |
Soudková Alena |
TCB5851 |
|
SK Technik České Budějovice |
114:33 |
+ 54:56 |
15. |
Vejrostová Lenka |
KPY8853 |
|
SKOB TJ Sokol Kralupy n.Vlt. |
116:53 |
+ 57:16 |
5.40 km, 135 m, 14 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Komárková Lenka |
TJH7651 |
|
TJ OK Tolar Jindřichův Hradec |
56:21 |
|
2. |
Městková Kateřina |
VSP7650 |
|
USK Praha |
56:32 |
+ 0:11 |
3. |
Staňková Marcela |
VPM6951 |
|
KOS Slavia VŠ Plzeň |
58:04 |
+ 1:43 |
4. |
Bischofová Petra |
MLA7552 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
62:35 |
+ 6:14 |
5. |
Bartošová Jana |
MLA7051 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
65:13 |
+ 8:52 |
6. |
Marie Flašarová |
KCK5756 |
|
KOB Český Krumlov |
67:47 |
+ 11:26 |
7. |
Kamarytová Martina |
MLA6651 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
68:47 |
+ 12:26 |
8. |
Jirsová Pavla |
KSH7251 |
|
OOB TJ Kašperské Hory |
71:52 |
+ 15:31 |
9. |
Pelcová Pavla |
CST7454 |
|
OOB TJ ČZ Strakonice |
73:47 |
+ 17:26 |
10. |
Kolovská Ilona |
LPM6352 |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
76:08 |
+ 19:47 |
11. |
Horáková Lenka |
VSP7255 |
|
USK Praha |
76:12 |
+ 19:51 |
12. |
Šoupová Jana |
LPM6850 |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
76:16 |
+ 19:55 |
13. |
Ledererová Kamila |
LPM7352 |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
76:34 |
+ 20:13 |
14. |
Pecharová Michaela |
TJP6550 |
|
OOB TJ Sokol Troja |
76:35 |
+ 20:14 |
15. |
Bínová Kateřina |
MLA6754 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
77:32 |
+ 21:11 |
16. |
Hudečková Jana |
LEN6750 |
|
Ski Klub Lenora |
87:04 |
+ 30:43 |
17. |
Pešlová Martina |
LEN6751 |
|
Ski Klub Lenora |
93:03 |
+ 36:42 |
18. |
Marešová Marcela |
NEJ7450 |
|
TJ Jiskra Nejdek |
98:07 |
+ 41:46 |
19. |
Richtrová Lucie |
VPM7451 |
|
KOS Slavia VŠ Plzeň |
103:11 |
+ 46:50 |
20. |
Tokárová Regina |
NEJ7050 |
|
TJ Jiskra Nejdek |
111:31 |
+ 55:10 |
21. |
Černá Monika |
MLA7451 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
128:16 |
+ 71:55 |
4.80 km, 75 m, 13 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Šedivá Mirka |
EKP5750 |
|
VŠTJ Ekonom Praha |
53:54 |
|
2. |
Opavová Stanislava |
MLA5451 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
61:12 |
+ 7:18 |
3. |
Gabrielová Šárka |
ONO5950 |
|
SKOB Ostrov |
69:24 |
+ 15:30 |
4. |
Peřinková Irena |
BBM6550 |
|
BETA URSUS Orienteering |
71:46 |
+ 17:52 |
5. |
Doležalová Lucie |
LPM6450 |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
71:55 |
+ 18:01 |
6. |
Kovářová Alena |
LTP6151 |
|
OOB TJ Lokomotiva Teplice |
74:16 |
+ 20:22 |
7. |
Sklenářová Jana |
MLA6258 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
77:24 |
+ 23:30 |
8. |
Bremová Hilda |
LEN6151 |
|
Ski Klub Lenora |
81:04 |
+ 27:10 |
9. |
Mágrová Ivana |
LCV5550 |
|
TJ Loko Chomutov |
82:40 |
+ 28:46 |
10. |
Zavadilová Naďa |
SCP5450 |
|
OK Sparta Praha |
86:23 |
+ 32:29 |
11. |
Šmejkalová Karla |
MLA6256 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
91:28 |
+ 37:34 |
12. |
Zemanová Alena |
KTA6351 |
|
SK Kotnov Tábor |
97:42 |
+ 43:48 |
2.80 km, 50 m, 11 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Městková Eva |
TEP4851 |
|
Tempo Praha |
43:04 |
|
2. |
Bischofová Alena |
MLA5251 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
62:10 |
+ 19:06 |
2.20 km, 55 m, 8 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Zmeková Míla |
SLP4451 |
|
OOB Slavia Praha |
38:58 |
|
2. |
Boučková Ludmila |
OCB4351 |
|
Orienteering club České Budějovice |
56:26 |
+ 17:28 |
3. |
Hudečková Alena |
KTA4351 |
|
SK Kotnov Tábor |
71:20 |
+ 32:22 |
1.60 km, 20 m, 6 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Šafaříková Lucie |
CST0351 |
|
OOB TJ ČZ Strakonice |
24:42 |
|
2. |
Bartošová Marie |
MLA0451 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
27:50 |
+ 3:08 |
3. |
Zemanová Andrea |
LEN0451 |
|
Ski Klub Lenora |
39:53 |
+ 15:11 |
4. |
Hegnerová Adéla |
LPM |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
65:57 |
+ 41:15 |
1.60 km, 20 m, 6 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Hasman Marek |
VPM0201 |
|
KOS Slavia VŠ Plzeň |
16:10 |
|
2. |
Kožina Štěpán |
PGP0300 |
|
SK Praga |
19:13 |
+ 3:03 |
3. |
Škácha Vít |
SLP0301 |
|
OOB Slavia Praha |
19:51 |
+ 3:41 |
4. |
Kovář Ondřej |
MAS0200 |
|
KČT Aš |
22:13 |
+ 6:03 |
5. |
Kohoutek Olda |
BSO0301 |
|
KOB Baník Sokolov |
25:13 |
+ 9:03 |
6. |
Pelc Matyáš |
CST0401 |
|
OOB TJ ČZ Strakonice |
28:07 |
+ 11:57 |
7. |
Stehlík Petr |
MAS0202 |
|
KČT Aš |
34:50 |
+ 18:40 |
8. |
Horák Pavel ml. |
VSP0301 |
|
USK Praha |
36:05 |
+ 19:55 |
9. |
Knepr Tomáš |
BSO0200 |
|
KOB Baník Sokolov |
37:05 |
+ 20:55 |
10. |
Mareš Jakub |
LEN0201 |
|
Ski Klub Lenora |
48:55 |
+ 32:45 |
11. |
Baldrián Tomáš |
VSP0405 |
|
USK Praha |
59:04 |
+ 42:54 |
2.50 km, 60 m, 9 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Richtr Lukáš |
VPM0204 |
|
KOS Slavia VŠ Plzeň |
21:50 |
|
2. |
Hasman Ondřej |
VPM0002 |
|
KOS Slavia VŠ Plzeň |
30:18 |
+ 8:28 |
3. |
Solomko Adam |
BSO0002 |
|
KOB Baník Sokolov |
34:23 |
+ 12:33 |
4. |
Hejduk Jan |
BSO0001 |
|
KOB Baník Sokolov |
39:19 |
+ 17:29 |
5. |
Vecko Jan |
NEJ0002 |
|
TJ Jiskra Nejdek |
45:45 |
+ 23:55 |
6. |
Bartoš Václav |
MLA0101 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
86:48 |
+ 64:58 |
3.80 km, 125 m, 12 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Hasal Martin |
NEJ9801 |
|
TJ Jiskra Nejdek |
51:16 |
|
2. |
Macura Vít |
MLA9800 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
64:11 |
+ 12:55 |
5.40 km, 135 m, 14 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Sova František |
LPM9702 |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
62:57 |
|
2. |
Štětka Matěj |
NER9600 |
|
|
67:49 |
+ 4:52 |
3. |
Bartoš Vojtěch |
MLA9802 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
70:49 |
+ 7:52 |
4. |
Pešek Martin |
LPM9602 |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
80:37 |
+ 17:40 |
5. |
Ash Adam |
OCB9701 |
|
Orienteering club České Budějovice |
117:19 |
+ 54:22 |
7.70 km, 190 m, 20 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Valeš Jiří |
LPM9502 |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
74:36 |
|
2. |
Hulec Filip |
PCB9401 |
|
SKP České Budějovice |
77:36 |
+ 3:00 |
3. |
Frank Jiří |
MAS9600 |
|
KČT Aš |
77:43 |
+ 3:07 |
4. |
Knepr Lukáš |
BSO9401 |
|
KOB Baník Sokolov |
94:28 |
+ 19:52 |
5. |
Bouček Jakub |
OCB9501 |
|
Orienteering club České Budějovice |
146:36 |
+ 72:00 |
9.20 km, 325 m, 22 controls
7.70 km, 190 m, 20 controls
6.70 km, 230 m, 19 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Kovář Karel |
LTP6102 |
|
OOB TJ Lokomotiva Teplice |
69:57 |
|
2. |
Jan Flašar |
KCK5701 |
|
KOB Český Krumlov |
73:40 |
+ 3:43 |
3. |
Blabla Zdeněk |
PCB5901 |
|
SKP České Budějovice |
76:30 |
+ 6:33 |
4. |
Soudek Vojtěch |
TCB5601 |
|
SK Technik České Budějovice |
81:03 |
+ 11:06 |
5. |
Blažek Jiří |
VPM5009 |
|
KOS Slavia VŠ Plzeň |
97:12 |
+ 27:15 |
6. |
Macura Jaroslav |
MLA5903 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
99:37 |
+ 29:40 |
4.80 km, 75 m, 13 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Wald František |
FSP5300 |
|
VŠTJ Stavební fakulta Praha |
52:38 |
|
2. |
Štětka Petr |
NER6500 |
|
|
55:22 |
+ 2:44 |
3. |
Sklenář Jan |
MLA4201 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
56:11 |
+ 3:33 |
4. |
Šafařík Bedřich |
CST4601 |
|
OOB TJ ČZ Strakonice |
61:34 |
+ 8:56 |
5. |
Jirásek Jaroslav |
SCH4701 |
|
TJ Skalka Cheb |
62:06 |
+ 9:28 |
6. |
Denemarek Oldřich |
BBM5100 |
|
BETA URSUS Orienteering |
64:29 |
+ 11:51 |
7. |
Fišák Jan |
MLA4401 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
65:11 |
+ 12:33 |
8. |
Mágr Zdeněk |
LCV5000 |
|
TJ Loko Chomutov |
65:15 |
+ 12:37 |
9. |
Schimm Dieter |
BSO4401 |
|
KOB Baník Sokolov |
73:36 |
+ 20:58 |
2.80 km, 50 m, 11 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Bouček Václav |
OCB4101 |
|
Orienteering club České Budějovice |
42:04 |
|
2. |
Pich Josef |
CST4002 |
|
OOB TJ ČZ Strakonice |
50:23 |
+ 8:19 |
2. |
Lisý Jan |
ONO4201 |
|
SKOB Ostrov |
50:23 |
+ 8:19 |
1.60 km, 20 m, 6 controls
1.60 km, 20 m, 6 controls
Place |
Name |
Reg. number |
Licence |
Club |
Time |
Loss |
1. |
Kašpar Adam |
LPM |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
23:39 |
|
2. |
Hasman Jakub |
VPM0501 |
|
KOS Slavia VŠ Plzeň |
32:14 |
+ 8:35 |
3. |
Jonáš Černý |
MLA0501 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
35:17 |
+ 11:38 |
4. |
Pelc Tadeáš |
CST0601 |
|
OOB TJ ČZ Strakonice |
38:52 |
+ 15:13 |
5. |
Milota Břetislav |
MLA0301 |
|
MLOK Mariánské Lázně |
48:58 |
+ 25:19 |
6. |
Městka Václav |
VSP0600 |
|
USK Praha |
57:55 |
+ 34:16 |
7. |
Bohuslav Pepa |
LPM0401 |
|
OK Lokomotiva Plzeň |
59:51 |
+ 36:12 |
3.90 km, 105 m, 11 controls