Race code
120519077
Name
11. Oblastní žebříček
Date
2012/05/19
Ranking typeZČO
PlaceNejdek
MapLimnický potok
OrganiserNEJ - TJ Jiskra Nejdek
DirectorAlexander Mareš
RefereeAlexander Mareš
Course setterJaroslav Zieba
Class
D10     D12     D14     D16     D18     D21     D35     D45     D55     H10     H12     H14     H16     H18     H21     H35     H45     H55     HD10L     HDR    

D10
1.70 km, 40 m, 8 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Chladová Martina MLA0250 MLOK Mariánské Lázně 26:10
2. Marešová Klára NEJ0250 TJ Jiskra Nejdek 28:54 + 2:44
3. Kovářová Lucie MAS0350 KČT Aš 33:42 + 7:32
4. Dellingerová Anna NEJ0351 TJ Jiskra Nejdek 35:47 + 9:37
5. Staňková Radka VPM0452 KOS Slavia VŠ Plzeň 36:10 + 10:00
6. Nádeníčková Iva NEJ0350 TJ Jiskra Nejdek 37:59 + 11:49
7. Vítová Lucie BSO0250 KOB Baník Sokolov 39:06 + 12:56
8. Ziebová Veronika NEJ0450 TJ Jiskra Nejdek 44:11 + 18:01
9. Kateřina Černá MLA0251 MLOK Mariánské Lázně 48:11 + 22:01
Holečková Michaela ABM0259 KOB Moira Brno DISK
11. Jana Děbnárová NHL0350 57:21 + 31:11
D12
2.00 km, 35 m, 9 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Šlechtová Tereza KRL0152 Kometa Kralovice 32:03
2. Mudrová Lenka KRL0052 Kometa Kralovice 34:54 + 2:51
3. Staňková Markéta VPM0153 KOS Slavia VŠ Plzeň 41:33 + 9:30
4. Štěpánka Slívová LKS 45:43 + 13:40
5. Nádeníčková Pavla NEJ0151 TJ Jiskra Nejdek 52:55 + 20:52
6. Karolína Pavlasová LKS 74:09 + 42:06
7. Pýchová Petronela MAS0051 KČT Aš 48:21 + 16:18
D14
2.40 km, 45 m, 10 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Biersaková Dagmar KRL0051 Kometa Kralovice 22:43
2. Marešová Alexandra NEJ9950 TJ Jiskra Nejdek 28:24 + 5:41
3. Svobodová Simona MAS9852 KČT Aš 31:42 + 8:59
4. Šťastná Jana MAS9854 KČT Aš 32:15 + 9:32
5. Bejčková Kateřina DKL9850 KOB Kladno 34:40 + 11:57
6. Pelcová Tereza MAS9853 KČT Aš 35:06 + 12:23
7. Hanáková Lenka KRL9951 Kometa Kralovice 40:32 + 17:49
8. Istvánová Klára MAS9850 KČT Aš 67:20 + 44:37
D16
3.50 km, 55 m, 11 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Hanáková Magda KRL9651 Kometa Kralovice 51:40
2. Šiková Karolína LPM9651 OK Lokomotiva Plzeň 55:14 + 3:34
3. Šiková Barbora LPM9650 OK Lokomotiva Plzeň 69:56 + 18:16
Vítková Markéta MAS9650 KČT Aš DISK
Lavičková Michaela KRL9655 Kometa Kralovice DISK
6. Žandová Marcela SKV9653 TJ Slovan Karlovy Vary 59:29 + 7:49
D18
4.40 km, 105 m, 14 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Kuberková Lucie LPM9451 OK Lokomotiva Plzeň 53:46
2. Sklenářová Magda MLA9559 MLOK Mariánské Lázně 54:25 + 0:39
3. Kubínová Romana SKV9452 TJ Slovan Karlovy Vary 57:00 + 3:14
D21
5.30 km, 140 m, 19 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Chvalová Věra LPM9452 OK Lokomotiva Plzeň 53:20
2. Zayats Inna LPM9353 OK Lokomotiva Plzeň 71:50 + 18:30
3. Kovářová Jitka MAS7350 KČT Aš 73:28 + 20:08
4. Kotásková Jana JES7451 KOS Jesenice 89:33 + 36:13
5. Fremrová Jaroslava LPM7954 OK Lokomotiva Plzeň 93:56 + 40:36
6. Danihelková Janka NEJ6500 TJ Jiskra Nejdek 95:56 + 42:36
7. Bradáčková Jana MAS8750 KČT Aš 111:48 + 58:28
Kuncová Eliška SSU8951 SK Severka Šumperk DISK
D35
4.90 km, 130 m, 17 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Bejčková Jana DKL7150 KOB Kladno 59:19
2. Staňková Marcela VPM6951 KOS Slavia VŠ Plzeň 64:17 + 4:58
3. Kavková Dana SCP6150 OK Sparta Praha 70:00 + 10:41
4. Kamarytová Martina MLA6651 MLOK Mariánské Lázně 74:59 + 15:40
5. Bartošová Jana MLA7051 MLOK Mariánské Lázně 76:23 + 17:04
6. Kolovská Ilona LPM6352 OK Lokomotiva Plzeň 78:46 + 19:27
7. Žandová Marie SKV6551 TJ Slovan Karlovy Vary 84:09 + 24:50
8. Bínová Kateřina MLA6754 MLOK Mariánské Lázně 93:47 + 34:28
9. Zierhutová Michaela LCV7151 TJ Loko Chomutov 96:01 + 36:42
10. Lepší Michaela NEJ7600 TJ Jiskra Nejdek 101:46 + 42:27
11. Krausová Marcela LCV7351 TJ Loko Chomutov 104:34 + 45:15
12. Šustrová Hana KSH7755 OOB TJ Kašperské Hory 116:11 + 56:52
Šoupová Jana LPM6850 OK Lokomotiva Plzeň DISK
Černá Monika MLA7451 MLOK Mariánské Lázně DISK
Kočandrlová Petra VPM KOS Slavia VŠ Plzeň DISK
D45
3.90 km, 70 m, 12 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Šilhavá Jana LPM5951 OK Lokomotiva Plzeň 57:27
2. Mágrová Ivana LCV5550 TJ Loko Chomutov 59:58 + 2:31
3. Sklenářová Jana MLA6258 MLOK Mariánské Lázně 72:37 + 15:10
4. Tenglerová Helena MLA6551 MLOK Mariánské Lázně 75:38 + 18:11
5. Janečková Eva LPM6150 OK Lokomotiva Plzeň 75:57 + 18:30
6. Macurová Jana MLA6657 MLOK Mariánské Lázně 78:24 + 20:57
7. Patáková Mária KSH5751 OOB TJ Kašperské Hory 84:48 + 27:21
8. Šmejkalová Karla MLA6256 MLOK Mariánské Lázně 139:21 + 81:54
Nováková Svatava SKV5351 TJ Slovan Karlovy Vary DISK
Vašková Blanka NER6250 DISK
11. Šiková Renata LPM6555 OK Lokomotiva Plzeň 113:19 + 55:52
D55
2.30 km, 50 m, 10 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Brabcová Jindra LCV4750 TJ Loko Chomutov 46:09
2. Brumková Vladimíra DKL5350 KOB Kladno 47:14 + 1:05
3. Savičová Irena SKV5352 TJ Slovan Karlovy Vary 57:43 + 11:34
4. Zenkerová Miluše LCV4550 TJ Loko Chomutov 66:08 + 19:59
H10
1.70 km, 40 m, 8 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Tokár Radim NEJ0300 TJ Jiskra Nejdek 22:21
2. Kovář Ondřej MAS0200 KČT Aš 34:13 + 11:52
3. Kočandrle Martin VPM0202 KOS Slavia VŠ Plzeň 37:22 + 15:01
4. Šustr Antonín KSH0201 OOB TJ Kašperské Hory 39:42 + 17:21
5. Kohoutek Oldřich BSO0301 KOB Baník Sokolov 70:48 + 48:27
6. Kettner Matyáš BSO0302 KOB Baník Sokolov 128:31 + 106:10
Michal Kos LKS DISK
H12
2.40 km, 45 m, 10 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Solomko Adam BSO0002 KOB Baník Sokolov 33:42
2. Hejduk Jan BSO0001 KOB Baník Sokolov 44:55 + 11:13
3. Dellinger Mikuláš NEJ0102 TJ Jiskra Nejdek 50:14 + 16:32
4. Vecko Jan NEJ0002 TJ Jiskra Nejdek 57:01 + 23:19
5. David Klein LKS 124:11 + 90:29
6. David Štefanov LKS 127:09 + 93:27
Rosenbaum Ondřej JES0001 KOS Jesenice DISK
H14
3.50 km, 55 m, 11 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Zieba Jakub NEJ9800 TJ Jiskra Nejdek 44:40
2. Macura Vít MLA9800 MLOK Mariánské Lázně 45:29 + 0:49
3. Bartoš Vojtěch MLA9802 MLOK Mariánské Lázně 53:01 + 8:21
4. Burian Jan VPM9902 KOS Slavia VŠ Plzeň 63:32 + 18:52
5. Hasal Martin NEJ9801 TJ Jiskra Nejdek 64:33 + 19:53
Štěpán Tůma LKS DISK
Tomáš Bayer LKS DISK
H16
4.40 km, 105 m, 14 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Frank Jiří MAS9600 KČT Aš 44:59
2. Sova František LPM9702 OK Lokomotiva Plzeň 48:14 + 3:15
3. Vacek Jiří SKV9602 TJ Slovan Karlovy Vary 65:32 + 20:33
4. Fruhauf Ladislav SKV8300 TJ Slovan Karlovy Vary 48:06 + 3:07
H18
6.20 km, 145 m, 19 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Knepr Lukáš BSO9401 KOB Baník Sokolov 66:49
2. Kraus Petr LCV9501 TJ Loko Chomutov 117:47 + 50:58
H21
7.20 km, 190 m, 26 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Rambousek Karel BSO7907 KOB Baník Sokolov 55:38
2. Ritter Aleš ONO7401 SKOB Ostrov 58:17 + 2:39
3. Redlich Tomáš MAS8200 KČT Aš 59:01 + 3:23
4. Stehlík Petr LPM7903 OK Lokomotiva Plzeň 67:24 + 11:46
5. Kovář Vladimír MAS7200 KČT Aš 68:46 + 13:08
6. Kovář Jindřich MAS6800 KČT Aš 69:00 + 13:22
7. Kolovský František LPM9202 OK Lokomotiva Plzeň 69:59 + 14:21
8. Bartoš Luděk MLA6701 MLOK Mariánské Lázně 75:26 + 19:48
9. Martínek Robert VPM7700 KOS Slavia VŠ Plzeň 76:35 + 20:57
10. Lhoták Luboš MAS9301 KČT Aš 78:34 + 22:56
11. Macura Jan MLA9306 MLOK Mariánské Lázně 79:41 + 24:03
12. Milota Josef MLA5801 MLOK Mariánské Lázně 80:15 + 24:37
13. Badura Václav SKV8101 TJ Slovan Karlovy Vary 83:14 + 27:36
14. Václavík Jan VPM8701 KOS Slavia VŠ Plzeň 83:53 + 28:15
15. Šilhavý Jakub LPM8500 OK Lokomotiva Plzeň 84:13 + 28:35
16. Martin Jiskra SKV TJ Slovan Karlovy Vary 88:57 + 33:19
17. Čechura Tomáš LPM8900 OK Lokomotiva Plzeň 92:06 + 36:28
18. Hegner Lukáš LPM8104 OK Lokomotiva Plzeň 93:32 + 37:54
Pilař Karel MAS5501 KČT Aš DISK
Kamaryt Tomáš VPM8807 KOS Slavia VŠ Plzeň DISK
Novák Petr SKV8201 TJ Slovan Karlovy Vary DISK
H35
6.20 km, 145 m, 19 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Sedláček Tomáš KRL6401 Kometa Kralovice 71:07
2. Kamaryt Miloš MLA6404 MLOK Mariánské Lázně 73:37 + 2:30
3. Kavka Jiří SCP5900 OK Sparta Praha 81:00 + 9:53
4. Kočandrle Petr VPM7102 KOS Slavia VŠ Plzeň 82:41 + 11:34
5. Bína Pavel MLA6708 MLOK Mariánské Lázně 82:57 + 11:50
6. Burian Jan VPM7105 KOS Slavia VŠ Plzeň 83:58 + 12:51
7. Staněk Rostislav VPM6801 KOS Slavia VŠ Plzeň 89:08 + 18:01
8. Šoupa Karel LPM6900 OK Lokomotiva Plzeň 100:40 + 29:33
9. Libor Černý MLA6901 MLOK Mariánské Lázně 111:59 + 40:52
10. Kozelka Jan LCV7000 TJ Loko Chomutov 122:48 + 51:41
H45
4.90 km, 130 m, 17 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Macura Jaroslav MLA5903 MLOK Mariánské Lázně 78:39
2. Kettner Vladek BSO6400 KOB Baník Sokolov 84:21 + 5:42
3. Jiří Blažek VPM KOS Slavia VŠ Plzeň 90:12 + 11:33
Holeček Miroslav ABM KOB Moira Brno DISK
Motyčka Radek SKV0003 TJ Slovan Karlovy Vary DISK
6. Dušek Petr SKV0004 TJ Slovan Karlovy Vary 74:24 +
H55
3.90 km, 70 m, 12 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Sklenář Jan MLA4201 MLOK Mariánské Lázně 48:46
2. Jirásek Jaroslav SCH4701 TJ Skalka Cheb 51:41 + 2:55
3. Mágr Zdeněk LCV5000 TJ Loko Chomutov 54:37 + 5:51
4. Šorm Miroslav DKL5200 KOB Kladno 56:29 + 7:43
5. Nykles Vladimír VPM4702 KOS Slavia VŠ Plzeň 57:19 + 8:33
6. Fišák Jan MLA4401 MLOK Mariánské Lázně 64:27 + 15:41
7. Brumek Stanislav DKL5201 KOB Kladno 67:59 + 19:13
8. Janeček Eduard LPM5100 OK Lokomotiva Plzeň 71:01 + 22:15
9. Fruhauf Ladislav SKV4202 TJ Slovan Karlovy Vary 78:36 + 29:50
Janda Josef KAD4701 Originální Vivalín team Kadaň DISK
Fiala Miloš KSH4801 OOB TJ Kašperské Hory DISK
Valeška Rudolf LCV4700 TJ Loko Chomutov DISK
Šustr Pavel KSH7001 OOB TJ Kašperské Hory DISK
HD10L
2.40 km, 35 m, 6 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Knepr Tomáš BSO0200 KOB Baník Sokolov 34:57
2. Břetislav Milota MLA MLOK Mariánské Lázně 35:06 + 0:09
3. Zierhutová Michaela LCV0250 TJ Loko Chomutov 35:18 + 0:21
4. Kočandrlová Adéla VPM0453 KOS Slavia VŠ Plzeň 38:21 + 3:24
5. Bartošová Marie MLA0451 MLOK Mariánské Lázně 43:24 + 8:27
6. Štěrba Marek SKV0401 TJ Slovan Karlovy Vary 44:30 + 9:33
7. Jirková Jitka BSO0350 KOB Baník Sokolov 46:48 + 11:51
Adam Kašpar LPM OK Lokomotiva Plzeň DISK
Vojtěch Ulč DISK
Robin Husák LKS DISK
Kryštof Zatloukal LKS DISK
Martin Krejčí LKS DISK
HDR
1.90 km, 35 m, 8 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Matýsek Fruhauf SKV TJ Slovan Karlovy Vary 26:30
2. Jan Vyskočil LPM OK Lokomotiva Plzeň 30:23 + 3:53
3. Šustr Ondřej KSH0501 OOB TJ Kašperské Hory 30:50 + 4:20
4. Jonáš Černý MLA0501 MLOK Mariánské Lázně 31:40 + 5:10
5. Matyáš Ječmen ONO0600 SKOB Ostrov 31:53 + 5:23
6. Aleš Hendrich MLA MLOK Mariánské Lázně 33:17 + 6:47
7. Šimon Lartimer LPM OK Lokomotiva Plzeň 34:05 + 7:35
8. PichlíkTomáš NHL0500 34:44 + 8:14
9. Barča Pejšová NHL0850 34:46 + 8:16
10. Týnka Bořutová NHL0650 35:31 + 9:01
11. Pycha Radovan MAS0400 KČT Aš 37:16 + 10:46
12. Kačka Potužníková NHL0450 38:01 + 11:31
13. Matýsek Muchka NHL0601 42:17 + 15:47
14. Karla Zusková NHL0651 43:29 + 16:59
15. Pepa Děbnár NHL0600 44:52 + 18:22
16. Majda Potužníková NHL0851 44:59 + 18:29
17. Kupčíkovi MLA MLOK Mariánské Lázně 46:21 + 19:51
18. Zdeněk Hruška MLA MLOK Mariánské Lázně 47:06 + 20:36
19. Jirka František BSO0700 KOB Baník Sokolov 52:05 + 25:35
20. Štěrba Lukáš SKV0000 TJ Slovan Karlovy Vary 54:26 + 27:56
21. Majda Vyskočilová LPM OK Lokomotiva Plzeň 61:33 + 35:03
22. Veronika Ječmenová ONO0950 SKOB Ostrov 62:08 + 35:38
23. Brandt Adam ABM KOB Moira Brno 63:13 + 36:43
24. Brandt Marko ABM KOB Moira Brno 63:40 + 37:10
25. Holečková Kateřina ABM0553 KOB Moira Brno 71:25 + 44:55
Stehlík Šimon LPM OK Lokomotiva Plzeň DISK
Ritterová Lída SKK0850 DISK
Jirkovský Lukášek SKK0900 DISK
Šedá Michaela SKK0750 DISK
Šedá Kateřina SKK0550 DISK
Mašková Lucka SKK0751 DISK
Slevinská Sofie SKK0851 DISK
Nádvorník SKV TJ Slovan Karlovy Vary DISK