Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: Celostátní finále přeboru škol 2011
Race code
110601
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
Celostátní finále přeboru škol 2011
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2011/06/01
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Place
Zašová
Map
Stračka
Organiser
SKOB KOBRA Vsetín
Director
Vladimír Hrbas
Referee
Ryšavý Jiří
Course setter
Maliňák Vladimír
Class
DIIID7
DIVD9
DVDS
HIIIH7
HIVH9
HVHS
Open
DIIID7
2.20 km, 85 m, 12 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Tereza Čechová
GJI9801
19:08
2.
Anna Vacková
GJI9802
21:32
+ 2:24
3.
Urbanová Markéta
ZST9903
24:40
+ 5:32
4.
Veronika Švancárová
ZSU9801
25:49
+ 6:41
5.
Jezdinská Natálie
ZST9901
27:47
+ 8:39
6.
Kalenská Dominika
ZST9902
28:08
+ 9:00
7.
Martina Waňková
ZVR9902
30:06
+ 10:58
8.
Radka Holinková
ZSZ9801
31:19
+ 12:11
9.
Kritýna Petráčková
GJI9803
31:26
+ 12:18
10.
Gabriela Šimůnková
POR9801
33:14
+ 14:06
11.
Monika Liebezeitová
GVS9702
34:03
+ 14:55
12.
Šmahelová Edita
GDP9901
36:44
+ 17:36
13.
Anežka Pukyšová
ZSU9803
37:11
+ 18:03
14.
Bára Mejstříková
GCH9702
38:38
+ 19:30
15.
Barbora Srbová
POR9701
38:41
+ 19:33
16.
Katřina Háková
ZVR9901
39:12
+ 20:04
17.
Tereza Křivohlávková
ZSU9802
40:07
+ 20:59
18.
Johana Kolářová
GVS9901
40:24
+ 21:16
19.
Malačová Tereza
GJI9804
40:32
+ 21:24
20.
Renata Hanousková
ZLU9802
41:04
+ 21:56
21.
Nikola Smutná
GCH9801
42:18
+ 23:10
22.
Průšová Ivana
ZKR9851
43:11
+ 24:03
23.
Debreczeniová Kateřina
ZKR9751
44:34
+ 25:26
24.
Doláková Nela
GIV9701
44:36
+ 25:28
25.
Anna Šomanová
ZLU9801
46:29
+ 27:21
26.
Veronika Nosilová
GCH9701
51:37
+ 32:29
27.
Kateřina Němečková
GYD9801
52:18
+ 33:10
28.
Nikola Lacigová
ZLU9803
58:02
+ 38:54
29.
Veronika Hronová
GDP9801
58:40
+ 39:32
30.
Edita Holečková
GYD9802
66:28
+ 47:20
31.
Eliška Kubáňová
ZSĹ 9802
67:06
+ 47:58
32.
Míša Kocková
GDP9701
69:09
+ 50:01
33.
Natasya Chepelová
POR9702
70:01
+ 50:53
34.
Klára Ničová
GVS9802
73:16
+ 54:08
35.
Kateřina Herčíková
GVS9701
79:27
+ 60:19
36.
Magda Zabystrzanová
ZTR9702
81:11
+ 62:03
37.
Mariana Krnošová
ZTR9701
93:21
+ 74:13
38.
Kateřina Zelinová
ZTR9703
105:38
+ 86:30
Simona Kalousková
ZSZ9701
DISK
Viola Pražáková
GCH9802
DISK
Lucie Dvořáčková
GVS9801
DISK
Tereza Červenková
ZSĹ 9801
DISK
Veronika Sechovcová
ZSĹ 9901
DISK
Irena Havlíková
ZSĹ 9902
DISK
Adéla Frýzková
GVS9803
DISK
Vakant
DISK
Chovancová Zuzana
GZL
DISK
DIVD9
2.80 km, 105 m, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Petra Hančová
ZVR9602
24:50
2.
Barbara Vavrysová
ZLU9102
28:21
+ 3:31
3.
Markéta Sabelová
ZTR9607
29:22
+ 4:32
4.
Zuzana Kašparová
ZSU9601
29:52
+ 5:02
5.
Tauchmanová Karolína
ZST9602
31:07
+ 6:17
6.
Pacholíková Lucie
ZST9501
31:31
+ 6:41
7.
Hanáková Magda
ZKR9601
32:31
+ 7:41
8.
Švíková Markéta
GJI9654
34:59
+ 10:09
9.
Kadavá Denisa
ZST9601
35:28
+ 10:38
10.
Martina Paukertová
POR9703
35:44
+ 10:54
11.
Šemberová Kristýna
ZST9701
42:59
+ 18:09
12.
Holopírková Natálie
ZKR9602
43:25
+ 18:35
13.
Martina Řádová
ZVR9601
43:31
+ 18:41
14.
Markéta Šinclová
ZSZ9601
43:58
+ 19:08
15.
Magda Chudá
ZLU9501
45:13
+ 20:23
16.
Dorota Janžurová
GVS9603
45:51
+ 21:01
17.
Jarmila Havelková
ZLU9601
46:07
+ 21:17
18.
Tereza Edlová
POR9601
46:27
+ 21:37
19.
Eva Millerová
GVS9601
53:34
+ 28:44
20.
Karolína Machusová
ZSU9602
55:02
+ 30:12
21.
Dominika Krieglerová
ZSZ9501
55:34
+ 30:44
22.
Hamáčková Simona
ZST9603
59:03
+ 34:13
23.
Andrea Lachmanová
GCH9601
61:05
+ 36:15
24.
Veronika Szymeczková
ZTR9705
61:16
+ 36:26
25.
Anna Sabolová
GCH9602
62:36
+ 37:46
26.
Kristýna Maryšková
GJI9503
63:05
+ 38:15
27.
Valerie Burešová
GDP9702
63:07
+ 38:17
28.
Michaela Mikešová
GYD9602
68:50
+ 44:00
29.
Kateřina Sliwková
ZTR9706
69:23
+ 44:33
30.
Sklenská Aneta
GIV9601
73:37
+ 48:47
31.
Alžběta Nevosadová
POR9704
75:30
+ 50:40
32.
Štěpánka Gennertová
GYD9601
77:53
+ 53:03
33.
Romana Šimková
GJI9502
83:39
+ 58:49
34.
Pavlína Maršálková
ZLU9602
86:25
+ 61:35
35.
Věra Plášková
ZSĹ 9601
89:25
+ 64:35
36.
Klára Seberová
ZTR9704
95:28
+ 70:38
Eliška Stará
GVS9602
DISK
Eva Rapantová
ZSĹ 9701
DISK
Ivana Slámečková
ZSĹ 9702
DISK
Vakant
DISK
Macečková Veronika
KVS
SKOB Kobra Vsetín
DISK
Nedbalová Lucie
KVS
SKOB Kobra Vsetín
DISK
Nedbalová Magdaléna
KVS
SKOB Kobra Vsetín
DISK
DVDS
3.20 km, 85 m, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Klára Petráčková
GJI9201
28:48
2.
Pavla Horová
GDP9201
29:11
+ 0:23
2.
Nožková Sára
GTR9301
29:11
+ 0:23
4.
Jeřábková Jitka
GZL
29:52
+ 1:04
5.
Anna Kožinová
GJK9301
29:56
+ 1:08
6.
Alžběta Lehárová
GDP9402
30:35
+ 1:47
7.
Kosová Barbora
GTR9201
32:04
+ 3:16
8.
Krejčíková Marie
GZL
32:48
+ 4:00
9.
Laštůvková Petra
GTR9302
33:23
+ 4:35
10.
Marie Procházková
GOP9501
33:54
+ 5:06
11.
Kulhavá Šárka
GZA9301
35:28
+ 6:40
12.
Kovářová Veronika
GTR9401
35:59
+ 7:11
13.
Hana Dlouhá
GJK9401
37:47
+ 8:59
14.
Barbora Teplá
GJI9203
39:38
+ 10:50
15.
Kociánová Barbora
GZL
39:58
+ 11:10
16.
Kopecká Eliška
GZA9201
41:06
+ 12:18
17.
Koláriková Lucie
GZL
41:57
+ 13:09
18.
Petra Ševčíková
GOP9101
46:01
+ 17:13
19.
Magda Zachová
GJI9401
50:34
+ 21:46
20.
Martina Šanderová
GJI9202
50:44
+ 21:56
21.
Cecílie Lísková
GVS9401
57:55
+ 29:07
22.
Michaela Motlová
GOP9401
63:01
+ 34:13
23.
Hana Matoušková
GVS9501
90:25
+ 61:37
Michaela Neumannová
GJI9402
DISK
HIIIH7
2.50 km, 75 m, 15 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Ondřej Ježek
GVS9751
20:11
2.
Ondřej Šrámek
ZSU9951
23:57
+ 3:46
3.
Ptáček Patrik
GIV9852
24:24
+ 4:13
4.
Martin Madzia
ZTR9751
25:02
+ 4:51
5.
Pavel Plášek
ZLU9952
27:02
+ 6:51
6.
Horký Aleš
ZKR9752
27:23
+ 7:12
7.
David Činčila
GCH9751
27:55
+ 7:44
8.
Ondřej Starý
ZVR9802
28:09
+ 7:58
9.
Martin Levek
ZLU9852
29:39
+ 9:28
10.
Ferdinand Dvořák
ZSU9851
30:46
+ 10:35
11.
Vojta Lanc
ZTR9851
31:49
+ 11:38
12.
Jan Žák
GDP9851
32:19
+ 12:08
13.
Matěj Kafka
GJI9951
32:25
+ 12:14
14.
Martin Václavek
ZSZ9852
35:20
+ 15:09
15.
Libor Černocký
ZLU9851
36:23
+ 16:12
16.
Petr Kašpar
ZSU9952
37:09
+ 16:58
17.
Vojtěch Mikulenka
ZSU9751
37:12
+ 17:01
18.
Dominik Virág
ZVR9701
38:18
+ 18:07
19.
Jáchym Solecký
POR9751
41:08
+ 20:57
20.
Horký David
ZKR9852
41:19
+ 21:08
21.
Dominik Mejzlík
ZLU0051
42:35
+ 22:24
22.
Kalenský Aleš
ZST9401
42:37
+ 22:26
23.
Martin Beblavý
ZLU9951
45:51
+ 25:40
24.
Konečný Daniel
GIV9754
47:47
+ 27:36
25.
Matěj Mišoň
POR9852
49:05
+ 28:54
26.
Klůz Vojtěch
ZST9953
49:41
+ 29:30
27.
Tomáš Mikeš
GYD9851
49:56
+ 29:45
28.
Tomáš Foltýn
GJI9851
51:02
+ 30:51
29.
František Kašpar
GVS9852
52:00
+ 31:49
30.
Kadlec Jan
ZST9951
52:11
+ 32:00
31.
Drozd Michal
GIV9755
52:20
+ 32:09
32.
Michal Tomášek
ZSZ9851
52:48
+ 32:37
33.
Patrik Veselý
ZTR9951
53:39
+ 33:28
34.
Jan Bíl
GDP9852
53:40
+ 33:29
35.
Martin Kunc
GYD9852
54:04
+ 33:53
36.
Filip Šincl
ZSZ9853
56:38
+ 36:27
37.
David Richter
GCH9752
56:44
+ 36:33
38.
Jakub Slačálek
ZSĹ 9952
57:00
+ 36:49
39.
Radek Farský
GVS9951
57:50
+ 37:39
40.
Sobotka Jan
GIV9752
87:37
+ 67:26
41.
Jan Vicenec
GYD9751
88:43
+ 68:32
42.
Lekeš Pavel
ZSĹ 9851
98:24
+ 78:13
Martin Komínek
GVS9952
DISK
Jan Staundinger
ZSZ9809
DISK
Martin Mahdalík
ZSĹ 9951
DISK
Dan Hauerland
ZSĹ 9953
DISK
Tomáš Hasoň
ZSĹ 9954
DISK
Šimon Činčila
GCH9753
DISK
Petr Šiška
GCH9851
DISK
Roman Janáček
GCH9754
DISK
Gorny Tmonáš
GIV9751
DISK
Filip Němeček
GVS9853
DISK
Láznička Václav
GZL9954
DISK
Ondra David
GIV9753
DISK
Ševčík Jakub
GIV9851
DISK
Mikel David
GZL9951
DISK
HIVH9
3.20 km, 85 m, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Jonáš Hubáček
ZLU9551
23:54
2.
Martin Kaplan
GDP9651
28:51
+ 4:57
3.
Ptáček
GIV9551
29:12
+ 5:18
4.
Matěj Burda
GYD9651
30:13
+ 6:19
5.
Jan Čech
GJI9651
30:23
+ 6:29
6.
Jan Slíva
ZSĹ 9651
30:41
+ 6:47
7.
Záděra Pavel
GIV9552
31:24
+ 7:30
8.
Vojtěch Novotný
GDP9753
32:55
+ 9:01
9.
Klíma Zdeněk
ZST9653
34:11
+ 10:17
10.
Jan Charvát
ZVR9652
34:15
+ 10:21
11.
Jiří Zacha
GJI9751
36:22
+ 12:28
12.
František Koumar
GJI9551
38:40
+ 14:46
13.
Vojtěch Vacek
GJI9652
38:51
+ 14:57
14.
Ondra Walach
ZTR9651
40:32
+ 16:38
15.
Ondřej Jirsa
GCH9551
40:48
+ 16:54
16.
Petr Kocáb
GVS9651
42:54
+ 19:00
17.
Jiří Holečko
GYD9653
44:56
+ 21:02
18.
Tomáš Křivohlávek
ZSU9551
45:46
+ 21:52
19.
Martin Šimáček
GDP9752
51:12
+ 27:18
20.
Jakub Ondruch
ZSZ9551
52:00
+ 28:06
21.
Kadlec Michal
GIV9553
54:04
+ 30:10
22.
Patrik Ledvinka
GCH9552
54:10
+ 30:16
23.
Tomáš Rychtařík
ZSU9651
54:30
+ 30:36
24.
Houdek Václav
ZKR9551
56:07
+ 32:13
25.
Petr Dvořák
ZLU9552
56:23
+ 32:29
26.
Roman Křupka
ZSZ9651
58:10
+ 34:16
27.
Benjamín Činčila
GCH9651
64:44
+ 40:50
28.
Vojtěch Klaus
POR9651
65:17
+ 41:23
29.
František Maňas
ZLU9553
73:36
+ 49:42
30.
Jáchym Knězů
POR9652
73:42
+ 49:48
31.
Vojtěch Plaček
GYD9652
75:37
+ 51:43
32.
Jiří Vavruša
POR9551
77:43
+ 53:49
33.
Jezdinský Petr
ZST9651
80:34
+ 56:40
34.
Marek Dorda
ZTR9752
80:52
+ 56:58
35.
Tomáš Kalina
GVS9654
81:48
+ 57:54
36.
Vít Halák
GCH9553
82:49
+ 58:55
37.
Jonáš Kučera
GVS9652
87:50
+ 63:56
38.
Alexandr Jadrníček
ZSĹ 9751
88:40
+ 64:46
39.
Helebrant Luboš
ZKR9652
96:50
+ 72:56
40.
Pavel Nguyen
GVS9551
125:41
+ 101:47
Jan Pančocha
ZSĹ 9752
DISK
Jan Kincl
ZVR9551
DISK
Dominik Gabrys
ZTR9652
DISK
Marek Pšenčík
ZSU9552
DISK
Jan Jindra
GVS9653
DISK
HVHS
3.60 km, 80 m, 22 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Michal Hubáček
GZL9352
23:28
2.
Filip Hadač
GOP9353
23:32
+ 0:04
3.
Marek Schuster
GOP9351
23:34
+ 0:06
4.
Argaláš Michal
GTR9351
24:26
+ 0:58
5.
Tomáš Kolárik
GZL9355
24:37
+ 1:09
6.
Jan Čermák
GDP9351
25:46
+ 2:18
7.
Johan Vavrys
GZL9351
26:22
+ 2:54
8.
Tomáš Rusý
GJK9352
27:35
+ 4:07
9.
Kubelka Tomáš
GZA9351
28:02
+ 4:34
10.
Jan Láznička
GZL9354
28:16
+ 4:48
11.
David Chovanec
GZL9551
28:37
+ 5:09
12.
Lukáš Kettner
GJK9451
30:39
+ 7:11
13.
Jakub Fuksa
GJI9351
31:34
+ 8:06
14.
Ondřej Zacha
GJI9352
31:44
+ 8:16
15.
Ondřej Šimáček
GDP9452
31:49
+ 8:21
16.
Pavel Klaška
GJK9351
32:55
+ 9:27
17.
Michal Jarnot
GOP9354
33:17
+ 9:49
18.
Vita Martin
GTR9451
34:57
+ 11:29
19.
Jan Komers
GJK9551
35:18
+ 11:50
20.
Matěj Škrabánek
GJI9251
36:04
+ 12:36
21.
Matyáš Lustig
GJK9552
38:22
+ 14:54
22.
Václav Novotný
GDP9451
38:57
+ 15:29
23.
Marek Uhlíř
GVS9452
41:07
+ 17:39
24.
Oldřich Malec
GVS9451
52:46
+ 29:18
25.
Radim Hlůžek
GVS9252
54:45
+ 31:17
26.
Tomáš Novák
GVS9253
55:38
+ 32:10
Vojtěch Rossmanith
GOP9352
DISK
Vojtěch Kašpar
GVS9553
DISK
Jan Schäfer
GZL9353
DISK
Viktor Odstrčilík
GZL9356
DISK
Open
2.80 km, 95 m, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kristýna Skyvová
STE7064
SK SKI-OB Šternberk
34:40
2.
Michal König
GOP8009
39:55
+ 5:15
3.
Katerina Kalenska
ZST7345
42:38
+ 7:58
4.
Marvánová Klára
GIV6501
44:57
+ 10:17
5.
Dagmar Nožková
GZA
50:27
+ 15:47
6.
Pechal Petr
KVS8801
SKOB Kobra Vsetín
53:44
+ 19:04
7.
Luděk Burian
GDP6401
65:59
+ 31:19
Dominik Gášek
ZSĹ 9987
DISK
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz