Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: 7. PKŽ MSKSOB, noční
Race code
101030010
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
7. PKŽ MSKSOB, noční
Original results
|
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2010/10/30
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Ranking type
Ranking HSH, oblastní žebříčky
Place
Ostrava- Bělský les
Map
Bělský les 1:10 000, e=2m, sta léto 2010, ISOM2000
Organiser
MOV - SKOB Ostrava
Director
Josef Kroča
Referee
Jiří Ryšavý R2
Course setter
Milan Svěchota R2
JURY
Zdeněk Jakobi(HAV), Mirek Hadač(AOP), Vlastimil Mutina(BFM)
Class
D12C
D14C
D16C
D18C
D21C
D35C
D45C
D55C
H12C
H14C
H16C
H18C
H21C
H35C
H45C
H55C
H65C
P3
D12C
2.00 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Vývodová Jana
MOV9852
C
SKOB Ostrava
19.25
2.
Fukalová Hana
AOV9850
B
OOB TJ Baník Ostrava
22.57
+ 3.32
3.
Poláková Tereza
SOP9951
C
OOB TJ Slezan Opava
23.21
+ 3.56
4.
Szarzecová Lucie
TRI9850
C
TJ TŽ Třinec
24.30
+ 5.05
5.
Řehová Natálie
BFM0051
C
SKOB Frýdek - Místek
26.56
+ 7.31
6.
Švidrnochová Lenka
MOV9951
C
SKOB Ostrava
26.59
+ 7.34
7.
Svačinková Katka
VRB
C
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
29.02
+ 9.37
D14C
2.00 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Sabelová Markéta
TRI9656
C
TJ TŽ Třinec
21.19
2.
Kovářová Tereza
TRI9756
B
TJ TŽ Třinec
24.03
+ 2.44
3.
Tesařová Jana
VOV9751
B
VSK VŠB TU Ostrava
24.08
+ 2.49
4.
Chlebiková Aneta
TRI9755
B
TJ TŽ Třinec
25.13
+ 3.54
5.
Fizková Renáta
TRI9753
B
TJ TŽ Třinec
26.28
+ 5.09
D16C
2.00 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Haltofová Eva
VRB9499
C
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
20.28
2.
Kovářová Veronika
TRI9459
B
TJ TŽ Třinec
23.06
+ 2.38
3.
Fukalová Martina
AOV9550
C
OOB TJ Baník Ostrava
25.20
+ 4.52
4.
Tesařová Marcela
VOV9450
C
VSK VŠB TU Ostrava
33.38
+13.10
5.
Procházková Marie
SOP9551
B
OOB TJ Slezan Opava
35.41
+15.13
D18C
4.00 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Světloňová Lucie
AOV9252
A
OOB TJ Baník Ostrava
43.44
2.
Krejčí Kateřina
AOV9350
B
OOB TJ Baník Ostrava
48.19
+ 4.35
3.
Mizerová Monika
TRI9250
B
TJ TŽ Třinec
58.33
+14.49
4.
Svobodová Klára
SOP9352
C
OOB TJ Slezan Opava
61.58
+18.14
5.
Nováková Anežka
AOV9251
B
OOB TJ Baník Ostrava
65.38
+21.54
MS
Sanocka Barbara
UKG1111
C
76.18
+32.34
D21C
5.00 km, 15 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Moravcová Lucie
SOP9052
B
OOB TJ Slezan Opava
51.57
2.
Wysocka Malwina
UKG
C
53.53
+ 1.56
3.
Svobodová Radka
AOP9452
B
POBO - přátelé OB Opava
67.00
+15.03
4.
Ševčíková Petra
SOP9152
C
OOB TJ Slezan Opava
69.13
+17.16
D35C
4.00 km, 13 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Glabazňová Jana
AOP6151
C
POBO - přátelé OB Opava
38.42
2.
Slavíková Lenka
VRB7373
C
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
42.41
+ 3.59
3.
Vričanová Sylva
HAV6751
C
SKOB Baník Havířov
46.09
+ 7.27
4.
Kaděrová Barbora
HAV7051
C
SKOB Baník Havířov
48.16
+ 9.34
5.
Tesařová Bohumila
VOV6957
C
VSK VŠB TU Ostrava
48.24
+ 9.42
6.
Proboszová Zuzana
HAV7250
C
SKOB Baník Havířov
63.00
+24.18
7.
Řehová Renata
BFM7151
C
SKOB Frýdek - Místek
63.01
+24.19
8.
Klečková Zina
HAV6151
C
SKOB Baník Havířov
67.04
+28.22
D45C
3.00 km, 10 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
MS
Škovroňová Anežka
MOV6666
C
SKOB Ostrava
58.54
D55C
2.00 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Škovroňová Antonie
MOV4444
C
SKOB Ostrava
95.08
H12C
2.00 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Lanc Vojtěch
TRI9807
C
TJ TŽ Třinec
16.20
2.
Procházka Zdeněk
SOP9901
C
OOB TJ Slezan Opava
33.51
+17.31
3.
Holesz Sebastián
TRI9902
C
TJ TŽ Třinec
47.37
+31.17
4.
Skotnica Vojtěch
BFM9906
C
SKOB Frýdek - Místek
48.50
+32.30
5.
Buryan Patrik
MOV0007
C
SKOB Ostrava
64.06
+47.46
H14C
2.00 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Zavřel Lukáš
KRN9701
B
KOS TJ Lokomotiva Krnov
18.15
2.
Novák Pavel
AOV9801
B
OOB TJ Baník Ostrava
20.51
+ 2.36
3.
Glonek Jakub
AOV9602
B
OOB TJ Baník Ostrava
21.35
+ 3.20
4.
Cienciala Jan
TRI9801
B
TJ TŽ Třinec
24.43
+ 6.28
5.
Madzia Martin
TRI9705
C
TJ TŽ Třinec
26.07
+ 7.52
6.
Svoboda František
SOP9601
B
OOB TJ Slezan Opava
29.40
+11.25
7.
Walach Ondřej
TRI9601
C
TJ TŽ Třinec
30.15
+12.00
H16C
4.00 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Miksa Vojtěch
AOV9502
B
OOB TJ Baník Ostrava
50.03
H18C
5.00 km, 15 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Pospíšil Petr
SOP9301
B
OOB TJ Slezan Opava
43.28
2.
Jendželovský Marek
LOV9201
B
lepus.cz
43.32
+ 0.04
3.
Jarnot Michal
SOP9302
B
OOB TJ Slezan Opava
59.59
+16.31
4.
Kudělásek Jan
SOP9304
C
OOB TJ Slezan Opava
81.57
+38.29
5.
Mutina Václav
BFM9301
B
SKOB Frýdek - Místek
84.37
+41.09
Mielnik Lukasz
UKS
C
DISK
MS
Bednář Ondřej
MOV8801
C
SKOB Ostrava
80.34
+37.06
H21C
5.00 km, 18 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kantor Ondřej
TRI9103
A
TJ TŽ Třinec
37.22
2.
Jašek Petr
STE7601
C
SK SKI-OB Šternberk
40.20
+ 2.58
3.
Hadač Miroslav
AOP6501
C
POBO - přátelé OB Opava
41.06
+ 3.44
4.
Valík Luděk
AOP7101
C
POBO - přátelé OB Opava
41.45
+ 4.23
5.
Holas Tomáš
AOP7802
C
POBO - přátelé OB Opava
42.28
+ 5.06
6.
Zajíc Josef
LOV7601
C
lepus.cz
42.30
+ 5.08
7.
Kovalčík Tomáš
AOP7301
C
POBO - přátelé OB Opava
43.05
+ 5.43
8.
Sklenář Jan
AOP8701
C
POBO - přátelé OB Opava
51.12
+13.50
9.
Válka Jan
SOP7811
C
OOB TJ Slezan Opava
51.45
+14.23
10.
Kalina Tomáš
TBM8505
C
KOS TJ Tesla Brno
53.31
+16.09
11.
Sochor Tomáš
HAV6301
C
SKOB Baník Havířov
55.29
+18.07
12.
Mutina Jiří
BFM9101
B
SKOB Frýdek - Místek
57.55
+20.33
13.
Lichý Ondřej
SOP8802
C
OOB TJ Slezan Opava
75.48
+38.26
14.
Blaževič Roman
NER
C
89.34
+52.12
Kuča Petr
SOP8606
C
OOB TJ Slezan Opava
DISK
Fojtík Jan
LOV8701
C
lepus.cz
DISK
Kramenko Petr
AOV8805
C
OOB TJ Baník Ostrava
DISK
H35C
5.00 km, 18 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Peřinka Jan
AOP6301
C
POBO - přátelé OB Opava
58.19
2.
Slavík Tomáš
VRB6808
C
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
59.56
+ 1.37
3.
Navrátil Rostislav
TRI6601
C
TJ TŽ Třinec
60.04
+ 1.45
4.
Mastela Rafal
UKS
C
62.34
+ 4.15
5.
Svoboda Martin
BFM6701
C
SKOB Frýdek - Místek
66.11
+ 7.52
6.
Řeháček Petr
ABR6302
C
A-team Bruntál
72.18
+13.59
7.
Cienciala Martin
TRI7401
C
TJ TŽ Třinec
74.15
+15.56
8.
Krhut Libor
HAV6302
C
SKOB Baník Havířov
76.12
+17.53
Jakobi Zdeněk
HAV5701
C
SKOB Baník Havířov
DISK
Řeha Tomáš
BFM6702
C
SKOB Frýdek - Místek
DISK
Hrubý Miroslav
AOV7301
C
OOB TJ Baník Ostrava
DISK
H45C
4.00 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kostka Evžen
AOP5701
C
POBO - přátelé OB Opava
47.43
2.
Mutina Vlastimil
BFM5701
C
SKOB Frýdek - Místek
64.42
+16.59
3.
Haltof Jindřich
TRI6201
C
TJ TŽ Třinec
84.00
+36.17
H55C
4.00 km, 13 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Jurčák Karel
SOP5101
C
OOB TJ Slezan Opava
47.05
2.
Szotek Antoni
ATZ1111
C
51.47
+ 4.42
3.
Pospíšil Karel
KAR5001
C
SK Karlovice
52.20
+ 5.15
4.
Tomeček Lubomír
KAR4701
C
SK Karlovice
58.18
+11.13
5.
Wysocki Andrzej
UKG1112
C
64.13
+17.08
6.
Kuchař Karel
NE21111
C
68.10
+21.05
7.
Puščizna Rostislav
HAV5400
C
SKOB Baník Havířov
70.01
+22.56
8.
Zeman Ludvík
BFM5301
C
SKOB Frýdek - Místek
73.09
+26.04
9.
Malysa Ján
SOP5102
C
OOB TJ Slezan Opava
74.15
+27.10
10.
Dvořák Vlastimil
BOV4901
C
TJ Baník Ostrava OKD
82.51
+35.46
H65C
3.00 km, 10 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Beneš Karel
HAV4201
C
SKOB Baník Havířov
51.15
P3
3.00 km, 10 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Zajíc Karel
NJI
C
31.13
2.
Jašková Šárka
ABR7751
C
A-team Bruntál
37.21
+ 6.08
3.
Svačinkvá Jitka
VRB
C
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
38.34
+ 7.21
4.
Szotek Jedrzej
ATZ1112
C
39.34
+ 8.21
5.
Masny Krzysztof
UKS
C
39.42
+ 8.29
6.
Kosub Lukáš
BFM8301
C
SKOB Frýdek - Místek
39.58
+ 8.45
7.
Bednařík Radim
MOV
C
SKOB Ostrava
40.38
+ 9.25
8.
Adámek Alan
NER7700
C
41.39
+10.26
9.
Kostka Jiří
AOP0201
C
POBO - přátelé OB Opava
42.39
+11.26
10.
Habrnal Martin
BFM8701
C
SKOB Frýdek - Místek
43.30
+12.17
11.
Mička Jiří
NJI
C
45.17
+14.04
12.
Řeha Tomáš
BFM9402
C
SKOB Frýdek - Místek
47.38
+16.25
13.
Gorgol Nikola
HAV7600
C
SKOB Baník Havířov
49.27
+18.14
14.
Klimčík Jaromír
NJI
C
51.11
+19.58
15.
Procházka Milan
SOP6803
C
OOB TJ Slezan Opava
51.39
+20.26
16.
Geryk Jiří
NJI
C
56.52
+25.39
17.
Novák Igor
AOV0501
C
OOB TJ Baník Ostrava
58.51
+27.38
18.
Vývoda Zdeněk
MOV
C
SKOB Ostrava
61.29
+30.16
19.
Bednařík David
MOV
C
SKOB Ostrava
64.39
+33.26
20.
Svobodová Barbora
BFM0151
C
SKOB Frýdek - Místek
67.43
+36.30
21.
Škovroňová Hana
MOV5555
C
SKOB Ostrava
71.21
+40.08
22.
Bednařík Pavel
MOV
C
SKOB Ostrava
77.09
+45.56
23.
Bednaříková Adriana
MOV
C
SKOB Ostrava
81.06
+49.53
24.
Skurková Vendula
BFM9353
C
SKOB Frýdek - Místek
89.29
+58.16
Farníková Hedvika
AOV
C
OOB TJ Baník Ostrava
DISK
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz