Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: Hruška 6 Days E6
Race code
100807
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
Hruška 6 Days E6
Original results
|
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2010/08/07
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Place
SILVA O'Camp
Map
Venušino srdce
Organiser
OOL - SK Haná Orienteering
Director
Jan Smička
Referee
Jindřich Smička
Course setter
Petr Hynek
Class
D10
D12
D14
D16
D18
H10
H12
H14
H16
H18
H20
D10
1.00 km, 5 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Bruková Magda
SIL
C
10.04
2.
Zrníková Adéla
SIL
C
10.06
+ 0.02
3.
Hrabošová Magdaléna
SIL
C
11.35
+ 1.31
4.
Novotná Tereza
SIL
C
11.57
+ 1.53
5.
Svobodová Barbora
SIL
C
13.35
+ 3.31
6.
Lukašáková Sára
SIL
C
16.07
+ 6.03
7.
Vláčilová Barbora
SIL
C
17.43
+ 7.39
Vláčilová Anna
SIL
C
abs
D12
1.00 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Odehnalová Klára
SIL
C
13.08
2.
Hájková Eliška
SIL
C
13.28
+ 0.20
3.
Křečková Jana
SIL
C
14.06
+ 0.58
4.
Hrabánková Zuzana
SIL
C
14.26
+ 1.18
5.
Soldánová Tereza
SIL
C
15.05
+ 1.57
6.
Novotná Klára
SIL
C
16.39
+ 3.31
7.
Pilcová Sabina
SIL
C
17.39
+ 4.31
MS
Koblihová Barbora
SIL
C
18.19
+ 5.11
D14
2.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Odehnalová Tereza
SIL
C
20.16
2.
Horvátová Hana
SIL
C
21.18
+ 1.02
3.
Lamanecová Radka
SIL
C
21.39
+ 1.23
4.
Ilic Milica
SIL
C
22.14
+ 1.58
5.
Hrabánková Klára
SIL
C
22.39
+ 2.23
6.
Hilla Ayali
SIL
C
24.52
+ 4.36
7.
Hausenblasová Karolína
SIL
C
24.55
+ 4.39
8.
Tesařová Jana
SIL
C
25.44
+ 5.28
9.
Hošeková Vanda
SIL
C
26.29
+ 6.13
10.
Gavic Maja
SIL
C
27.18
+ 7.02
11.
Čížková Markéta
SIL
C
27.45
+ 7.29
12.
Veselá Rebeka
SIL
C
28.42
+ 8.26
13.
Grulichová Lucie
SIL
C
28.54
+ 8.38
14.
Milosevic Milica
SIL
C
30.11
+ 9.55
15.
Pěčková Veronika
SIL
C
31.57
+11.41
16.
Šňupárková Anna
SIL
C
33.43
+13.27
17.
Mayan Mintzer
SIL
C
33.52
+13.36
18.
Marina Maerkovitch
SIL
C
35.30
+15.14
19.
Nitsan Heiman
SIL
C
39.01
+18.45
20.
Savion Cohen
SIL
C
48.39
+28.23
21.
Cengiz Nur
SIL
C
53.38
+33.22
Kašparová Zuzana
SIL
C
DISK
Kaděrová Vendula
SIL
C
DISK
Osecká Kristýna
SIL
C
DISK
Nováková Tereza
SIL
C
abs
D16
2.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Vítková Lucie
SIL
C
20.26
2.
Kamererová Valerie
SIL
C
20.39
+ 0.13
3.
Kozáková Zuzana
SIL
C
20.55
+ 0.29
4.
Tesařová Marcela
SIL
C
20.59
+ 0.33
5.
Pijáková Barbora
SIL
C
21.41
+ 1.15
6.
Jeřábková Zuzana
SIL
C
24.42
+ 4.16
7.
Adi Gutman
SIL
C
25.10
+ 4.44
8.
Neumannová Anna
SIL
C
25.14
+ 4.48
9.
Krajcarová Soňa
SIL
C
27.02
+ 6.36
10.
Neri Adi Fein
SIL
C
28.00
+ 7.34
11.
Fukalová Martina
SIL
C
29.24
+ 8.58
12.
Švecová Hana
SIL
C
29.37
+ 9.11
13.
Slavíčková Klára
SIL
C
30.30
+10.04
14.
Yaara Regev
SIL
C
34.19
+13.53
15.
Kisa Gizay
SIL
C
34.49
+14.23
16.
Cori Adela
SIL
C
50.22
+29.56
D18
2.00 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Szeliga Malgorzata
SIL
C
27.26
2.
Krejčí Kateřina
SIL
C
29.34
+ 2.08
3.
Štefková Andrea
SIL
C
30.27
+ 3.01
4.
Garcia Castro Marina
SIL
C
32.32
+ 5.06
5.
Světloňová Lucie
SIL
C
36.20
+ 8.54
6.
Nováková Anežka
SIL
C
36.45
+ 9.19
H10
1.00 km, 5 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Karásek Adam
SIL
C
10.32
2.
Valík Tomáš
SIL
C
12.41
+ 2.09
3.
Bialožyt Marek
SIL
C
13.21
+ 2.49
4.
Lukašák Šimon
SIL
C
15.51
+ 5.19
5.
Maťátko Vojtěch
SIL
C
16.30
+ 5.58
6.
Tomášek Ondřej
SIL
C
16.42
+ 6.10
7.
Jirka Matyáš
SIL
C
19.28
+ 8.56
8.
Petrinec David
SIL
C
19.59
+ 9.27
9.
Tomášek Adam
SIL
C
21.36
+11.04
10.
Karásek Matyáš
SIL
C
22.32
+12.00
11.
Svoboda David
SIL
C
39.12
+28.40
12.
Světnický František
SIL
C
44.01
+33.29
H12
1.00 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Bořánek Michal
SIL
C
12.38
2.
Ludvík Matyáš
SIL
C
13.12
+ 0.34
3.
Kašpar Petr
SIL
C
14.27
+ 1.49
4.
Němeček Kryštof
SIL
C
16.02
+ 3.24
5.
Horčička Vítek
SIL
C
16.08
+ 3.30
6.
Jirka Mikuláš
SIL
C
16.30
+ 3.52
7.
Janečka Viktor
SIL
C
17.50
+ 5.12
8.
Marek Pavel
SIL
C
20.55
+ 8.17
9.
Svoboda Michael
SIL
C
25.21
+12.43
10.
Mazanec Jakub
SIL
C
34.51
+22.13
H14
2.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Mudrák Štěpán
SIL
C
15.09
2.
Illner Vojtěch
SIL
C
15.44
+ 0.35
3.
Szeliga Bartek
SIL
C
17.16
+ 2.07
4.
Palzer Vít
SIL
C
18.20
+ 3.11
5.
Jonáš Martin
SIL
C
19.26
+ 4.17
6.
Slíva Jan
SIL
C
19.38
+ 4.29
7.
Otruba Vojtěch
SIL
C
19.47
+ 4.38
8.
Oz Heymann
SIL
C
20.41
+ 5.32
9.
Omri Regev
SIL
C
23.50
+ 8.41
10.
Evgeny Maerkovitch
SIL
C
25.10
+10.01
11.
Žovinec Lukáš
SIL
C
25.45
+10.36
12.
Chvátal Štěpán
SIL
C
27.56
+12.47
13.
Ohad Lichtenstein
SIL
C
28.14
+13.05
14.
Omer Inbar
SIL
C
28.29
+13.20
15.
Igal/Ruben Wajner
SIL
C
31.59
+16.50
H16
2.00 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Horvát Petr
SIL
C
20.18
2.
Zvoníček Josef
SIL
C
21.12
+ 0.54
3.
Šňupárek Václav
SIL
C
21.42
+ 1.24
4.
Skoupý Jan
SIL
C
22.14
+ 1.56
5.
Krajcar Ivo
SIL
C
22.42
+ 2.24
6.
Jašek Otakar
SIL
C
23.21
+ 3.03
7.
Schejbal Martin
SIL
C
25.03
+ 4.45
8.
Yuval Rafaeli
SIL
C
25.20
+ 5.02
9.
Lauda Štěpán
SIL
C
26.22
+ 6.04
10.
Fajkus Radim
SIL
C
26.31
+ 6.13
11.
Masaryk Martin
SIL
C
27.00
+ 6.42
12.
Vičan Dominik
SIL
C
27.02
+ 6.44
13.
Kavan Jiří
SIL
C
27.18
+ 7.00
14.
Mižúr Šimon
SIL
C
27.44
+ 7.26
15.
Vébr Dominik
SIL
C
28.35
+ 8.17
16.
Lustig Matyáš
SIL
C
29.06
+ 8.48
17.
Peleg Goldberger
SIL
C
29.20
+ 9.02
18.
Ori Dvash
SIL
C
29.29
+ 9.11
19.
Moreno Martin Miguel
SIL
C
29.43
+ 9.25
20.
Uriel/Isaac Wajner
SIL
C
29.44
+ 9.26
21.
Chen Shmuely
SIL
C
30.49
+10.31
22.
Gonzalez BarahonaPablo
SIL
C
32.19
+12.01
23.
Furucz Marcel
SIL
C
33.53
+13.35
24.
Treceňo Boto Santiago
SIL
C
37.27
+17.09
25.
Amit/Yosef Itzhaki
SIL
C
38.29
+18.11
Hraboš Matej
SIL
C
DISK
Chmelař Martin
SIL
C
abs
H18
2.00 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Ludvík Vojtěch
SIL
C
21.03
2.
Hájek Adam
SIL
C
21.24
+ 0.21
3.
Jánoška Tomáš
SIL
C
22.22
+ 1.19
4.
Pěček Martin
SIL
C
22.57
+ 1.54
5.
Probosz Jan
SIL
C
23.40
+ 2.37
6.
Prášek Přemysl
SIL
C
27.13
+ 6.10
Alberto Peňa Sergio
SIL
C
DISK
H20
2.00 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Pachnik Wojciech
SIL
C
24.53
2.
Novoa Pascual Diego
SIL
C
50.57
+26.04
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz