Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: MČR na dlouhé trati, 3. závod ČP
Race code
090502001
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
MČR na dlouhé trati, 3. závod ČP
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2009/05/02
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Place
Vracov, fotbalové hřiště
Organiser
TZL
Director
Anna Stackeová
Referee
Barbora Krejčíková
Course setter
Petr Nejedlý
Class
D14
D17
D20
D21
D21E
D40
H14
H17
H20
H21A
H21B
H21C
H21E
H40
H50
P
D14
10.60 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Švarcbachová Barbora
KNC9651
C
Sokol Kostelec n. Č.l.
81.09
D17
13.20 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Veselá Anna
JIL9250
C
OK Jilemnice
68.39
2.
Pařízková Ágnes
SMR9350
C
SK SNS Smržovka
71.17
+ 2.38
3.
Švarcbachová Lucie
KNC9451
C
Sokol Kostelec n. Č.l.
73.10
+ 4.31
4.
Švarcbachová Tereza
KNC9251
C
Sokol Kostelec n. Č.l.
74.11
+ 5.32
5.
Švábková Anna
MJC9351
C
Maraton centrum Jičín
75.39
+ 7.00
D20
21.10 km, 15 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Staňková Štěpánka
SSU8992
C
SK Severka Šumperk
89.28
2.
Kiacová Zuzana
XPU8954
E
Pardubice Bikers
92.38
+ 3.10
3.
Hančíková Kateřina
TZL9051
C
SKOB Zlín
97.36
+ 8.08
4.
Březinová Mari
SSU9191
C
SK Severka Šumperk
99.21
+ 9.53
5.
Marešová Michaela
XPU8959
C
Pardubice Bikers
100.03
+10.35
6.
Seifertová Magdalena
VSP9150
C
USK Praha
103.27
+13.59
7.
Flašarová Kristýna
KCK9054
C
KOB Český Krumlov
111.44
+22.16
8.
Králová Michaela
ORL9000
C
SK MaxBike Orlová
115.37
+26.09
9.
Lamichová Martina
PHK9152
C
OK 99 Hradec Králové
124.08
+34.40
D21
20.70 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Betková Štěpánka
PVP8750
C
VSK Přírodověda - orientační s
83.35
2.
Ryšavá Vendula
ZUP8151
C
MTBO ČZU Praha
89.58
+ 6.23
3.
Honnerová Blanka
VPM8051
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
90.44
+ 7.09
4.
Stará Marta
XPU7557
C
Pardubice Bikers
96.24
+12.49
5.
Uhnavá Markéta
ZBM8485
A
SK Žabovřesky Brno
97.10
+13.35
6.
Nosálová Eliška
VIP8250
C
SK Viprahlo
97.15
+13.40
7.
Baštová Martina
XPU8453
C
Pardubice Bikers
98.07
+14.32
8.
Honsová Lenka
SMR7750
C
SK SNS Smržovka
98.39
+15.04
9.
Voráčová Naďa
SSU8154
C
SK Severka Šumperk
101.51
+18.16
10.
Holíková Kateřina
TBM7371
C
TJ Tesla Brno
102.31
+18.56
11.
Knížková Anna
XPU8457
C
Pardubice Bikers
102.50
+19.15
12.
Haničáková Denisa
SMR8350
C
SK SNS Smržovka
103.50
+20.15
13.
Pavlíčková Iveta
BOR8151
C
OK Jiskra Nový Bor
104.52
+21.17
14.
Podrábská Marie
VLI7451
C
VSK Slavia TU Liberec
105.19
+21.44
15.
Tomečková Zuzana
KON8279
C
KOB Konice
105.36
+22.01
16.
Korimová Ivana
TKE
C
ATU Košice
107.08
+23.33
17.
Beržinská Soňa
SBK8554
C
KOB Start Blansko
107.29
+23.54
18.
Ferdinandová Jana
OKP7750
C
SK OK 24 Praha
107.53
+24.18
19.
Kroupová Jana
PVP7052
C
VSK Přírodověda - orientační s
109.48
+26.13
20.
Reinerová Barbara
SBK8451
C
KOB Start Blansko
110.58
+27.23
21.
Borufková Lenka
SMR8450
C
SK SNS Smržovka
111.15
+27.40
22.
Krejčí Hana
TUR8051
C
OOB TJ Turnov
112.15
+28.40
23.
Ryglová Kateřina
TBM7372
C
TJ Tesla Brno
112.55
+29.20
24.
Švarcbachová Jaroslava
KNC6754
C
Sokol Kostelec n. Č.l.
113.32
+29.57
25.
Grauzelová Ľudmila
VBA8351
C
ŠK Vazka Bratislava
114.10
+30.35
26.
Weinerová Adéla
SHK8253
C
TJ Slavia Hradec Králové
114.19
+30.44
27.
Letfusová Veronika
ZUP8651
C
MTBO ČZU Praha
117.02
+33.27
28.
Fajtlová Jana
VPM8850
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
117.11
+33.36
29.
Svobodová Jana
SHK8250
C
TJ Slavia Hradec Králové
117.31
+33.56
30.
Kabelová Radka
TBM7898
C
TJ Tesla Brno
118.31
+34.56
31.
Lemonová Vlasta
SBK7789
C
KOB Start Blansko
118.32
+34.57
32.
Čadová Michala
OKP8450
C
SK OK 24 Praha
121.28
+37.53
33.
Linhartová Kateřina
XPU7961
C
Pardubice Bikers
122.08
+38.33
34.
Gebauerová Jana
SBK7951
C
KOB Start Blansko
123.15
+39.40
35.
Šlapalová Zuzana
VIZ8052
C
TJ Sokol Vizovice
125.11
+41.36
36.
Tesárková Iva
TBM8556
C
TJ Tesla Brno
125.19
+41.44
37.
Jurečková Leona
ABR7752
C
A-team Bruntál
125.24
+41.49
38.
Csakvaryová Lenka
SBK8383
C
KOB Start Blansko
125.48
+42.13
39.
Košíková Jitka
VSP7750
C
USK Praha
131.56
+48.21
40.
Kratschmerová Kateřina
TBM8558
C
TJ Tesla Brno
132.49
+49.14
41.
Brlicová Michaela
SBK7499
C
KOB Start Blansko
132.56
+49.21
42.
Malá Alice
TBM7991
C
TJ Tesla Brno
134.04
+50.29
43.
Tučková Dagmar
EKP8653
C
VŠTJ Ekonom Praha
135.38
+52.03
44.
Štěpánová Dita
DOB7956
C
KOB Dobruška
138.40
+55.05
45.
Kovářová Pavla
TUR7951
C
OOB TJ Turnov
148.25
+64.50
46.
Šebestová Jana
ZUP7452
C
MTBO ČZU Praha
149.09
+65.34
47.
Ježková Klára
MKP8450
C
SK Meteor Kačerov Praha
149.22
+65.47
48.
Kellnerová Lucie
SBK7887
C
KOB Start Blansko
150.15
+66.40
49.
Hanovcová Helena
SHK7453
C
TJ Slavia Hradec Králové
153.31
+69.56
Ďurčová Simona
TKE
C
ATU Košice
DISK
Kavanová Barbora
JIL8551
C
OK Jilemnice
DISK
D21E
28.42 km, 22 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Tichovská Martina
VSP8650
E
USK Praha
108.56
2.
Paulíčková Renata
SJI8057
E
OK Jihlava
110.58
+ 2.02
3.
Gigon Michaela
TBM7753
E
TJ Tesla Brno
112.04
+ 3.08
4.
Fuzy Anna
H01
C
Hungary
114.00
+ 5.04
5.
Hrdinová Marie
VSP7852
E
USK Praha
114.09
+ 5.13
6.
La Carbonara Hana
TBM7652
E
TJ Tesla Brno
117.33
+ 8.37
7.
Kuchařová Markéta
ZUP8452
E
MTBO ČZU Praha
119.29
+10.33
8.
Fajtová Stanislava
VBA8454
E
ŠK Vazka Bratislava
122.56
+14.00
9.
Hohenwarter Lisi
A03
C
Austria, Leibnitzer AC
125.22
+16.26
10.
Švábková Lenka
MJC8752
E
Maraton centrum Jičín
125.42
+16.46
11.
Trnovcová DAniela
VBA8851
C
ŠK Vazka Bratislava
127.03
+18.07
12.
Ďurčová Alena
BBB7791
C
Biko Banská Bystrica
128.19
+19.23
13.
Víchová Šárka
XPU8352
E
Pardubice Bikers
129.40
+20.44
14.
Doležalová Hana
VRL8851
E
TJ Spartak Vrchlabí
130.05
+21.09
15.
Hanajová Janka
SMR8150
E
SK SNS Smržovka
130.12
+21.16
16.
Bochenková Martina
ZUP8750
E
MTBO ČZU Praha
130.33
+21.37
17.
Piskáčková Zuzana
ZUP8451
E
MTBO ČZU Praha
131.41
+22.45
18.
Lamichová Kateřina
PHK8359
E
OK 99 Hradec Králové
132.25
+23.29
19.
Hančíková Hana
TZL8852
E
SKOB Zlín
132.41
+23.45
20.
Štěpánská Adéla
ZBM8870
E
SK Žabovřesky Brno
133.56
+25.00
21.
Pařízková Věrka
SMR7151
E
SK SNS Smržovka
137.07
+28.11
22.
Kasalovská Natália
VBA8554
C
ŠK Vazka Bratislava
138.18
+29.22
23.
Topinková Monika
PHK8051
E
OK 99 Hradec Králové
140.35
+31.39
24.
Staňková Veronika
SBK8151
E
KOB Start Blansko
143.27
+34.31
25.
Kalinová Markéta
EKP8259
E
VŠTJ Ekonom Praha
147.57
+39.01
26.
Tyszová Natália
RDC8851
E
Reaktor Bike Team Děčín
161.48
+52.52
27.
Folprechtová Jarča
TUR7253
E
OOB TJ Turnov
163.52
+54.56
D40
15.70 km, 13 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Lacigová Ivana
VSP5950
C
USK Praha
83.22
2.
Březinová Dana
SSU5896
C
SK Severka Šumperk
86.30
+ 3.08
3.
Janská Iva
LBM5795
C
TJ Lokomotiva-Ingstav Brno
86.51
+ 3.29
4.
Bochenková Jana
EKP6150
C
VŠTJ Ekonom Praha
87.59
+ 4.37
5.
Trnovcová Alena
VBA6451
C
ŠK Vazka Bratislava
88.00
+ 4.38
6.
Švábková Šárka
MJC6552
C
Maraton centrum Jičín
96.17
+12.55
7.
Hanzlová Svatava
HAV6651
C
SKOB Baník Havířov
97.09
+13.47
8.
Flašarová Marie
KCK5756
C
KOB Český Krumlov
98.05
+14.43
9.
Medlíková Miloslava
SSU5895
C
SK Severka Šumperk
98.18
+14.56
10.
Skácelová Naděžda
KON6183
C
KOB Konice
98.26
+15.04
11.
Slavíková Kateřina
VIP6650
C
SK Viprahlo
105.38
+22.16
12.
Ježková Regina
MKP6350
C
SK Meteor Kačerov Praha
113.01
+29.39
13.
Kavecká Soňa
SPE4851
C
Sokol Pezinok
137.22
+54.00
14.
Mrštíková Hana
XPU5552
C
Pardubice Bikers
138.00
+54.38
15.
Fraňová Marie
SPE5051
C
Sokol Pezinok
153.43
+70.21
16.
Pospíšková Luisa
TBM5959
C
TJ Tesla Brno
157.56
+74.34
H14
13.50 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Mudrák Štěpán
LCE9501
C
TJ Slovan Luhačovice
77.24
2.
Čully Andrej
VBA9501
C
ŠK Vazka Bratislava
79.14
+ 1.50
3.
Šňupárek Václav
TZL9598
C
SKOB Zlín
93.58
+16.34
4.
Princ Matyáš
TEM9501
C
KOB Temelín
102.03
+24.39
5.
Hubáček Jonáš
LCE9601
C
TJ Slovan Luhačovice
105.18
+27.54
6.
Kroupa Jakub
PVP9500
C
VSK Přírodověda - orientační s
118.42
+41.18
7.
Haindl Raphael
A0196
C
Austria 1
122.58
+45.34
8.
Fuchs Lucas
A0196
C
Austria 1
138.13
+60.49
H17
22.40 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Bogar Kryštof
BOR9402
A
OK Jiskra Nový Bor
93.52
2.
Brlica Pavel
SBK9301
A
KOB Start Blansko
93.55
+ 0.03
3.
Staněk Tomáš
SSU9403
C
SK Severka Šumperk
108.45
+14.53
4.
Brlica Jan
SBK9502
B
KOB Start Blansko
134.28
+40.36
5.
Kroupa Tomáš
PVP9401
C
VSK Přírodověda - orientační s
135.37
+41.45
6.
Jánoška Tomáš
RBA
C
TJ Rapid Bratislava
137.16
+43.24
H20
37.63 km, 24 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Pospíšek Marek
TBM8907
E
TJ Tesla Brno
131.10
2.
Stránský Vojtěch
KPY9000
C
SKOB Kralupy n.Vlt.
136.25
+ 5.15
3.
Tišnovský Martin
ZBM9120
A
SK Žabovřesky Brno
143.29
+12.19
4.
Bogar František
BOR8904
E
OK Jiskra Nový Bor
145.24
+14.14
5.
Fajtl Jaroslav
VPM9001
E
KOS Slavia VŠ Plzeň
149.42
+18.32
6.
Němec David
TZL9001
C
SKOB Zlín
167.34
+36.24
7.
Jašek Jindřich
TBM9110
C
TJ Tesla Brno
169.33
+38.23
8.
Tomasovic Michal
SPE89
C
Sokol Pezinok
173.27
+42.17
9.
Novák Libor
OKP9100
C
SK OK 24 Praha
182.53
+51.43
10.
Laciga Jakub
VSP9100
A
USK Praha
187.02
+55.52
11.
Sluka Martin
VSP9101
C
USK Praha
204.43
+73.33
Chmelař Lukáš
SHK9102
A
TJ Slavia Hradec Králové
DISK
H21A
35.66 km, 27 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Bureš Pavel
XBM7549
A
Pell's MTBO team
127.15
2.
Prášek Roman
ZUP7701
A
MTBO ČZU Praha
133.36
+ 6.21
3.
Veselý Ondřej
PHK8505
A
OK 99 Hradec Králové
136.00
+ 8.45
4.
Jedlička Michal
SHK7309
A
TJ Slavia Hradec Králové
138.27
+11.12
5.
Gajda Jan
VSP6801
A
USK Praha
139.44
+12.29
6.
Marosffy Dániel
H01
C
Hungary
142.11
+14.56
7.
Balej Víťan
SMR7900
A
SK SNS Smržovka
142.36
+15.21
8.
Svoboda Lukáš
SHK7905
A
TJ Slavia Hradec Králové
143.02
+15.47
9.
Kovařík Radovovan
PHK8503
A
OK 99 Hradec Králové
144.19
+17.04
10.
Šabo Mikuláš
VBA7841
A
ŠK Vazka Bratislava
144.35
+17.20
11.
Zaoral Pedros
SMR7903
A
SK SNS Smržovka
145.26
+18.11
12.
Pucherna Jan
ZUP7702
A
MTBO ČZU Praha
145.54
+18.39
13.
Král Jiří
SSU5941
A
SK Severka Šumperk
146.05
+18.50
14.
Šimek Radek
JEP8000
A
Jehlanka Team
146.19
+19.04
15.
Venhoda Milan
SJI7104
A
OK Jihlava
147.47
+20.32
16.
Jedlička Lukáš
SHK8100
A
TJ Slavia Hradec Králové
147.49
+20.34
17.
Buchtík Ondřej
VLI8101
A
VSK Slavia TU Liberec
148.18
+21.03
18.
Král Jan
XBM6903
A
Pell's MTBO team
148.25
+21.10
19.
Wohanka Petr
VRL7305
A
TJ Spartak Vrchlabí
148.56
+21.41
20.
Anděl Robert
VPM8001
A
KOS Slavia VŠ Plzeň
149.18
+22.03
21.
Malatek Rastislav
VBA7401
C
ŠK Vazka Bratislava
149.44
+22.29
22.
Jiran Jan
PHK7701
A
OK 99 Hradec Králové
151.36
+24.21
23.
Kazda Jiří
SJC8006
C
Sportcentrum Jičín
152.17
+25.02
24.
Müller Pavel
JEP7900
A
Jehlanka Team
153.08
+25.53
25.
Izdný Pavel
SJI7613
A
OK Jihlava
154.48
+27.33
26.
Horák Martin
RDC7100
A
Reaktor Bike Team Děčín
155.00
+27.45
27.
Urban Jan
SBK7537
A
KOB Start Blansko
157.01
+29.46
28.
Medlík Jan
SSU8246
A
SK Severka Šumperk
157.40
+30.25
29.
Žíla Vladimír
BOR6800
B
OK Jiskra Nový Bor
159.31
+32.16
30.
Váňa Lukáš
ABR8601
A
A-team Bruntál
161.59
+34.44
31.
Semík Jaroslav
RDC7400
A
Reaktor Bike Team Děčín
162.03
+34.48
32.
Viskup Peter
VZA7401
A
Slávia ŽU Žilina
167.09
+39.54
33.
Slavík Viktor
VIP6300
A
SK Viprahlo
167.16
+40.01
34.
Odvody Zdeněk
XPU8206
A
Pardubice Bikers
168.13
+40.58
35.
Petránek Vít
XBM7337
A
Pell's MTBO team
168.21
+41.06
36.
Folprecht Eda
TUR7304
A
OOB TJ Turnov
169.28
+42.13
37.
Hanovec Petr
SHK7101
A
TJ Slavia Hradec Králové
170.34
+43.19
38.
Prošek Michal
SJI7823
B
OK Jihlava
174.00
+46.45
39.
Sikora Tomáš
SFM7001
A
Sokol Frýdek - Místek
174.04
+46.49
40.
Gebas Miroslav
XBM8102
A
Pell's MTBO team
176.14
+48.59
41.
Buchtík Aleš
XBM8201
A
Pell's MTBO team
189.19
+62.04
42.
Horák Pavel
VSP7200
A
USK Praha
192.19
+65.04
43.
Jánoška Jakub
RBA
C
TJ Rapid Bratislava
214.56
+87.41
44.
Pavelek Michal
SPE7902
C
Sokol Pezinok
230.19
+103.04
H21B
27.40 km, 23 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Gryc Tomáš
TBM6903
B
TJ Tesla Brno
117.04
2.
Haničák Tomáš
TUR7710
B
OOB TJ Turnov
117.15
+ 0.11
3.
Brlica Pavel
SBK7447
B
KOB Start Blansko
120.43
+ 3.39
4.
Šňupárek Martin
XBM7107
B
Pell's MTBO team
123.12
+ 6.08
5.
La Carbonara Claudio
TBM7337
B
TJ Tesla Brno
123.50
+ 6.46
6.
Preisler Leoš
TUR7602
B
OOB TJ Turnov
124.28
+ 7.24
7.
Štáfek Pavel
SKL7401
B
SMS Team Kladno
124.53
+ 7.49
8.
Vraný Jiří
VLI7504
B
VSK Slavia TU Liberec
125.04
+ 8.00
9.
Preissler Adam
TBM8601
B
TJ Tesla Brno
127.04
+10.00
10.
Schwab Martin
TBM8101
B
TJ Tesla Brno
127.19
+10.15
11.
Kroupa Václav
VIP6104
B
SK Viprahlo
127.33
+10.29
12.
Lipták Michal
SJI8107
B
OK Jihlava
128.39
+11.35
13.
Hruška Miloš
ABR7501
B
A-team Bruntál
128.51
+11.47
14.
Plíhal Tomáš
SJI8509
B
OK Jihlava
128.53
+11.49
15.
Antoš Svatopluk
SJC6602
B
Sportcentrum Jičín
129.18
+12.14
16.
Sedlák Radek
DOB7500
B
KOB Dobruška
129.30
+12.26
17.
Suchánek Ladislav
XBM7008
B
Pell's MTBO team
130.40
+13.36
18.
Zajíc Josef
LOV7601
B
lepus.cz
131.03
+13.59
19.
Pšenička Jiří
TEM6301
B
KOB Temelín
131.06
+14.02
20.
Marek Vladimír
OKP7800
C
SK OK 24 Praha
136.14
+19.10
21.
Šebesta Petr
ZUP7604
B
MTBO ČZU Praha
137.33
+20.29
22.
Švarcbach Michal
KNC7001
B
Sokol Kostelec n. Č.l.
137.45
+20.41
23.
Honner Jaroslav
VPM7802
B
KOS Slavia VŠ Plzeň
140.06
+23.02
24.
Drobník Lukáš
SCP8500
B
AC Sparta Praha
140.52
+23.48
25.
Jirka Jakub
VPM7905
B
KOS Slavia VŠ Plzeň
141.07
+24.03
26.
Fraňo Peter
SPE7101
C
Sokol Pezinok
141.56
+24.52
27.
Princ David
TEM6901
B
KOB Temelín
142.53
+25.49
28.
Šíma Pavel
OSN7838
B
SK Orientační sporty Nové Měst
143.44
+26.40
29.
Kasal Vít
SBK7540
B
KOB Start Blansko
146.06
+29.02
30.
Průša Michal
TBM7320
B
TJ Tesla Brno
149.45
+32.41
31.
Trunkát Daniel
XBM7102
B
Pell's MTBO team
150.46
+33.42
32.
Hodoň Miroslav
VIZ8103
B
TJ Sokol Vizovice
155.03
+37.59
33.
Boudný Jan
SCP7417
B
AC Sparta Praha
163.50
+46.46
Vítek Jan
VSP8100
B
USK Praha
DISK
H21C
26.00 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Daněk Roman
SBK7541
C
KOB Start Blansko
93.36
2.
Moravec Štěpán
SJI8101
C
OK Jihlava
98.13
+ 4.37
3.
Pelant Radim
SMR8100
C
SK SNS Smržovka
100.05
+ 6.29
4.
Jiran Václav
XBM7601
C
Pell's MTBO team
100.43
+ 7.07
5.
Lebeda Dušan
EKP7301
C
VŠTJ Ekonom Praha
100.55
+ 7.19
6.
Vobr Marek
BOR7801
C
OK Jiskra Nový Bor
102.24
+ 8.48
7.
Khýn Vítězslav
DOB8304
C
KOB Dobruška
104.07
+10.31
8.
Janda Martin
DOB8002
C
KOB Dobruška
104.21
+10.45
9.
Humlíček Aleš
SBK7539
C
KOB Start Blansko
104.25
+10.49
10.
Linhart Michal
XBM7801
C
Pell's MTBO team
104.30
+10.54
11.
Cerman Lukáš
VSP8101
C
USK Praha
104.50
+11.14
12.
Pašek František
ZUP7601
C
MTBO ČZU Praha
107.31
+13.55
13.
Stachoň Zdeněk
SBK8014
C
KOB Start Blansko
107.39
+14.03
14.
Meier Milan
VLI7301
C
VSK Slavia TU Liberec
113.12
+19.36
15.
Komenda Kamil
JIL7201
C
OK Jilemnice
115.48
+22.12
16.
Valík Luděk
AOP7101
C
POBO Opava,Přátele orientačníh
116.37
+23.01
17.
Kasal Vít
SJI7812
C
OK Jihlava
118.38
+25.02
18.
Urbaník Robert
VLI7002
C
VSK Slavia TU Liberec
119.46
+26.10
19.
Sochor Jan
SBK6922
C
KOB Start Blansko
120.46
+27.10
20.
Justa Pavel
PHK8701
C
OK 99 Hradec Králové
120.50
+27.14
21.
Starý Milan
XPU7301
C
Pardubice Bikers
121.18
+27.42
22.
Kulíšek Tomáš
JIL7101
C
OK Jilemnice
122.08
+28.32
23.
Hlaváč David
JIL7501
C
OK Jilemnice
122.11
+28.35
24.
Grünwald Martin
SBK7903
C
KOB Start Blansko
122.15
+28.39
25.
Hýbl Lukáš
VIP7504
C
SK Viprahlo
122.30
+28.54
26.
Šafek Jiří
SBK7621
C
KOB Start Blansko
122.52
+29.16
27.
Malý Martin
TBM7610
C
TJ Tesla Brno
125.22
+31.46
28.
Pátek Richard
SBK7609
C
KOB Start Blansko
125.28
+31.52
29.
Šmahel David
XX3
C
Neregistrovaní 3
125.42
+32.06
30.
Machara Petr
VIP7401
C
SK Viprahlo
129.28
+35.52
31.
Karlík Michal
VIZ8003
C
TJ Sokol Vizovice
130.38
+37.02
32.
Havlas Jan
SHK8908
A
TJ Slavia Hradec Králové
139.37
+46.01
33.
Tománek Otakar
VLI8300
C
VSK Slavia TU Liberec
139.51
+46.15
34.
König Lukáš
SBK8001
C
KOB Start Blansko
140.30
+46.54
35.
Kidles Vojtěch
MKP8001
C
SK Meteor Kačerov Praha
140.41
+47.05
36.
Jágr Jaroslav
SBK7549
C
KOB Start Blansko
148.52
+55.16
37.
Bartoš Marián
VSP8201
C
USK Praha
151.20
+57.44
38.
Vodička Jiří
SBK
C
KOB Start Blansko
153.27
+59.51
39.
Ivánek Libor
SBK7538
C
KOB Start Blansko
155.53
+62.17
40.
Šembera Jiří
VIP6901
C
SK Viprahlo
163.26
+69.50
Urbánek Michael
ZBM6810
C
SK Žabovřesky Brno
DISK
Kozel Ladislav
TUR7603
C
OOB TJ Turnov
DISK
Krčál Marek
TBM8309
C
TJ Tesla Brno
DISK
H21E
44.36 km, 27 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Ševčík Martin
TBM7632
E
TJ Tesla Brno
142.16
2.
Laciga Radek
VSP8200
E
USK Praha
143.41
+ 1.25
3.
Lauerman Jan
SJI7419
E
OK Jihlava
144.53
+ 2.37
4.
Pucherna Eduard
ZUP7403
E
MTBO ČZU Praha
146.58
+ 4.42
5.
Rygl Jaroslav
XBM7044
E
Pell's MTBO team
148.02
+ 5.46
6.
Svoboda Honza
SMR7901
E
SK SNS Smržovka
148.05
+ 5.49
7.
Tomeček Lubomír
ABR7906
E
A-team Bruntál
148.09
+ 5.53
8.
Podrábský Ctibor
VLI7001
E
VSK Slavia TU Liberec
148.45
+ 6.29
9.
Sommer Michael
VSP7600
E
USK Praha
151.24
+ 9.08
10.
Lukavec Petr
SMR7800
E
SK SNS Smržovka
154.28
+12.12
11.
Mach Radovan
TBM6605
E
TJ Tesla Brno
155.46
+13.30
12.
Vala Radek
ABR8401
E
A-team Bruntál
158.24
+16.08
13.
Paprcka Pavol
PKE8101
C
PKE Košice
160.16
+18.00
14.
Trnovec Matúš
VBA8801
C
ŠK Vazka Bratislava
162.08
+19.52
15.
Jašek Petr
ABR7601
E
A-team Bruntál
163.42
+21.26
16.
Schwab David
TBM7401
E
TJ Tesla Brno
163.51
+21.35
17.
Jedlička Marek
SHK7502
E
TJ Slavia Hradec Králové
166.59
+24.43
18.
Pařízek Petr
SMR7001
E
SK SNS Smržovka
167.13
+24.57
19.
Jirásek Milan
VSP7403
E
USK Praha
169.15
+26.59
20.
Zrník Tomáš
OSN7118
E
SK Orientační sporty Nové Měst
169.24
+27.08
21.
Chrappa Richard
SPE8901
C
Sokol Pezinok
170.08
+27.52
22.
Vanka Petr
OKP6801
E
SK OK 24 Praha
170.42
+28.26
23.
Fraňo Michal
SPE7501
E
Sokol Pezinok
170.57
+28.41
24.
Pilka Matej
SPE8305
E
Sokol Pezinok
171.10
+28.54
25.
Sedláček Petr
SSU8109
E
SK Severka Šumperk
171.11
+28.55
26.
Schachinger Bernhard
A0483
C
Austria, HSV Ried
171.30
+29.14
27.
Laciga Zdeněk
VSP5200
E
USK Praha
171.47
+29.31
28.
Polák Jaroslav
CHA7500
E
OK Chrastava
174.21
+32.05
29.
Hašek Ondřej
VPM6902
E
KOS Slavia VŠ Plzeň
174.51
+32.35
30.
Peths Matěj
XBM8501
E
Pell's MTBO team
175.05
+32.49
31.
Bogar Leoš
BOR6603
E
OK Jiskra Nový Bor
175.37
+33.21
32.
Kroc Dalibor
VIZ7408
E
TJ Sokol Vizovice
176.54
+34.38
33.
Brádler Jan
FSP7500
E
VŠTJ Stavební fakulta Praha
182.54
+40.38
34.
Štěpánek Martin
TBM7327
E
TJ Tesla Brno
187.04
+44.48
35.
Jalový Milan
RBK8347
E
SK Radioklub Blansko
189.47
+47.31
36.
Sajal Martin
EKP7803
E
VŠTJ Ekonom Praha
191.09
+48.53
37.
Kalina Miroslav
EKP8211
E
VŠTJ Ekonom Praha
197.07
+54.51
38.
Vrabec Ondřej
SCP8303
E
AC Sparta Praha
205.46
+63.30
39.
Vřešťál Jan
TUR7301
E
OOB TJ Turnov
207.23
+65.07
40.
Kouřimský Jan
KDC7201
E
Koloshop Team.CZ o.s.
217.46
+75.30
Sandrisser Uwe
A03
C
Austria, Leibnitzer AC
DISK
Haselsberger Kevin
A0289
C
Austria, Villach
DISK
Wohanka Pavel
VRL7501
E
TJ Spartak Vrchlabí
DISK
Hons Miši
SMR7700
E
SK SNS Smržovka
DISK
H40
26.30 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kazík Marian
CBA6601
C
Pucov ŠK Bratislava
108.23
2.
Fajtl Jaroslav
VPM6001
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
110.06
+ 1.43
3.
Mudrák Pavel
ZBM6901
C
SK Žabovřesky Brno
110.53
+ 2.30
4.
Mudrák Stanislav
LCE6701
C
TJ Slovan Luhačovice
111.04
+ 2.41
5.
Kamenický Radan
OSN6004
C
SK Orientační sporty Nové Měst
112.50
+ 4.27
6.
Tišnovský Zdeněk
ZBM6620
C
SK Žabovřesky Brno
114.07
+ 5.44
7.
Švábek Karel
MJC6501
C
Maraton centrum Jičín
114.36
+ 6.13
8.
Kolář Rudolf
ABR6301
C
A-team Bruntál
115.21
+ 6.58
9.
Autrata Vlastimil
CBA6001
C
Pucov ŠK Bratislava
115.59
+ 7.36
10.
Novák Libor
OKP6504
C
SK OK 24 Praha
116.45
+ 8.22
11.
Křeček Miroslav
ZPV6213
C
KOB Železárny Prostějov
117.31
+ 9.08
12.
Mlynárik Peter
VBA6501
C
ŠK Vazka Bratislava
117.36
+ 9.13
13.
Pospíšek Zbyněk
TBM6007
C
TJ Tesla Brno
120.03
+11.40
14.
Horký Milan
VIP6101
C
SK Viprahlo
124.09
+15.46
15.
Seifert Jan
VSP6500
C
USK Praha
125.49
+17.26
16.
Hrašna Vladimír
SPE6901
C
Sokol Pezinok
126.03
+17.40
17.
Galík Tomáš
TBM6522
C
TJ Tesla Brno
130.48
+22.25
18.
Malatin Juraj
CBA6301
C
Pucov ŠK Bratislava
133.53
+25.30
19.
Pšenička Miloslav
TEM6101
C
KOB Temelín
136.31
+28.08
20.
Stránský Jiří
KPY6300
C
SKOB Kralupy n.Vlt.
137.05
+28.42
21.
Barták Miroslav
MKP6400
C
SK Meteor Kačerov Praha
137.53
+29.30
22.
Šimek Miroslav
PVP6300
C
VSK Přírodověda - orientační s
143.15
+34.52
23.
Kiac Jiří
XPU6305
C
Pardubice Bikers
143.35
+35.12
24.
Pažický Ľudovít
CBA6901
C
Pucov ŠK Bratislava
150.33
+42.10
25.
Haindl Anton
A0163
C
Austria 1
160.16
+51.53
26.
Pulec Pavel
VBM6201
C
VSK MZLU Brno
179.36
+71.13
Štěpánský Václav
ZBM6108
C
SK Žabovřesky Brno
DISK
Michalík Ivan
XBM6834
C
Pell's MTBO team
DISK
H50
23.90 km, 20 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Sanak Adam
P01
C
Poland
103.57
2.
Peths Pavel
KRN5801
C
TJ Loko Krnov
116.14
+12.17
3.
Dravetz Walter
A05
C
Austria, OLC Graz
116.43
+12.46
4.
Flašar Jan
KCK5701
C
KOB Český Krumlov
119.33
+15.36
5.
Janský Jiří
LBM5805
C
TJ Lokomotiva-Ingstav Brno
134.53
+30.56
6.
Müller Petr
JEP4800
C
Jehlanka Team
135.28
+31.31
7.
Maceček Karel
VLI4100
C
VSK Slavia TU Liberec
137.06
+33.09
8.
Jánoška Jozef
RBA
C
TJ Rapid Bratislava
138.22
+34.25
9.
Grauzel Vladimír
FBA51
C
Farmaceut Bratislava
143.58
+40.01
10.
Bochenek Milan
EKP5601
C
VŠTJ Ekonom Praha
146.17
+42.20
11.
Féder Medard
PEZ5001
C
AŠK Pezinok
157.20
+53.23
12.
Mrštík Václav
XPU5002
C
Pardubice Bikers
162.04
+58.07
13.
Fraňo Peter
SPE4701
C
Sokol Pezinok
164.09
+60.12
14.
Nosál Stanislav
SLA4600
C
SKOB STAVIMAT Slaný
174.14
+70.17
15.
Čully Ján
VBA5501
C
ŠK Vazka Bratislava
263.00
+159.03
Kotas Pavel
HAV5501
C
SKOB Baník Havířov
DISK
P
8.00 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Slováček Tomáš
TZL8002
C
SKOB Zlín
30.23
2.
Kašpar Michal
TZL9308
C
SKOB Zlín
37.07
+ 6.44
3.
Horčička Petr
UOL7007
C
SK Univerzity Palackého Olomou
39.28
+ 9.05
4.
Svobodová Ivana
XX180
C
Neregistrovaní 1
39.42
+ 9.19
5.
Čechová Marcela
TBM7659
C
TJ Tesla Brno
40.03
+ 9.40
5.
Kubáňová Jana
TBM7275
C
TJ Tesla Brno
40.03
+ 9.40
7.
Bartáková Petra
SJI8151
C
OK Jihlava
44.48
+14.25
8.
Petránková Lucie
XBM7562
C
Pell's MTBO team
47.47
+17.24
9.
Koláriková Lucie
TZL9451
C
SKOB Zlín
47.50
+17.27
10.
Schäfer Jan
TZL9301
C
SKOB Zlín
49.09
+18.46
11.
Čully Susanna
VBA9051
C
ŠK Vazka Bratislava
50.03
+19.40
12.
Svoboda Michal
TZL
C
SKOB Zlín
50.29
+20.06
13.
Pintera Jan
VBM9306
C
VSK MZLU Brno
54.53
+24.30
14.
Jeřábková Jitka
TZL9453
C
SKOB Zlín
55.41
+25.18
15.
Haindl Martin
A01
C
Austria 1
61.30
+31.07
16.
Odstrčilová Hana
XX2
C
Neregistrovaní 2
63.05
+32.42
17.
Odstrčil Petr
XX2
C
Neregistrovaní 2
67.57
+37.34
18.
Pfadenhauer Ramona
KNC93
C
Sokol Kostelec n. Č.l.
69.55
+39.32
19.
Hruška Tomáš
ABR
C
A-team Bruntál
71.39
+41.16
20.
Čully Katarina
VBA9251
C
ŠK Vazka Bratislava
75.46
+45.23
21.
Pinterová Kateřina
VBM6651
C
VSK MZLU Brno
88.52
+58.29
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz