Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: Oblastní žebříček
Race code
070414024
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
Oblastní žebříček
Original results
|
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2007/04/14
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Place
Deblín
Map
V Kloboučku 2007
Organiser
TBM - Tělovýchovná jednota Tesla Brno
Director
Zbyněk Pospíšek
Referee
Martin Štěpánek
Course setter
Radovan Čech
Class
D10N
D12
D14
D16
D18
D21C
D21D
D35
D45
D55
H10N
H12
H14
H16
H18
H21C
H21D
H35
H45
H55
HDR
P
T3
T5
D10N
2.00 km, 5 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Sedláková Petra
ABM9851
C
KOB MOIRA Brno
22.13
2.
Korpasová Tereza
LBM9898
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
22.47
+ 0.34
3.
Odehnalová Klára
ABM9956
C
KOB MOIRA Brno
25.08
+ 2.55
4.
Koporová Lenka
ZBM9753
C
SK Žabovřesky Brno
25.11
+ 2.58
5.
Káňová Dominika
ABM9755
C
KOB MOIRA Brno
28.16
+ 6.03
6.
Malá Dominika
ZBM9851
C
SK Žabovřesky Brno
30.17
+ 8.04
7.
Klašková Ana.............
TTT
C
31.02
+ 8.49
8.
Syrovatkova Vladimira
YYY9750
C
33.21
+11.08
9.
Grycová Veronika
YBM9851
C
Klub turistů a lyžařů Brno
35.56
+13.43
10.
Zemanová Lenka
ZBM9855
C
SK Žabovřesky Brno
39.56
+17.43
11.
Korpasová Lucie
LBM0151
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
53.35
+31.22
Nedbálková Hana
ZBM9755
C
SK Žabovřesky Brno
DISK
MS
Oliverová Nikola
VBM9355
C
VSK MZLU Brno
40.05
+17.52
MS
Chmelíková Zuzana
VBM9353
C
VSK MZLU Brno
27.20
+ 5.07
D12
2.00 km, 9 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Odehnalová Tereza
ABM9757
C
KOB MOIRA Brno
25.01
2.
Hiršová Gabriela
VBM9651
C
VSK MZLU Brno
29.47
+ 4.46
3.
Hovořáková Anna
VBM9652
C
VSK MZLU Brno
30.59
+ 5.58
4.
Richterová Nataša
ADA9651
C
TJ Spartak Adamov
37.35
+12.34
5.
Otrusinová Jana
ABM9560
C
KOB MOIRA Brno
40.05
+15.04
D14
3.00 km, 10 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Tesařová Markéta
RBK9451
B
SK Radioklub Blansko
28.28
2.
Koporová Petra
ZBM9353
B
SK Žabovřesky Brno
31.41
+ 3.13
3.
Šestáková Petra
RBK9357
C
SK Radioklub Blansko
36.09
+ 7.41
4.
Hrušková Barbora
ZBM9354
B
SK Žabovřesky Brno
36.26
+ 7.58
5.
Jemelíková Denisa
ZBM9351
B
SK Žabovřesky Brno
44.25
+15.57
6.
Chromá Kateřina
ZBM9451
B
SK Žabovřesky Brno
44.54
+16.26
MS
Šestáková Eva
RBK9356
C
SK Radioklub Blansko
55.16
+26.48
MS
Lukášová Lenka
TBM6653
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
DISK
D16
3.00 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Handlová Andrea
ABM9255
B
KOB MOIRA Brno
40.09
2.
Pekárková Monika
RBK9252
C
SK Radioklub Blansko
46.41
+ 6.32
3.
Kuthanová Dominika
ZBM9253
C
SK Žabovřesky Brno
49.33
+ 9.24
4.
Kislická Hana
ABM9257
C
KOB MOIRA Brno
56.08
+15.59
5.
Hojsáková Martina
VBM9153
B
VSK MZLU Brno
63.21
+23.12
6.
Podešvová Vlasta
GBM9256
C
85.22
+45.13
Gruberová Eliška
VBM9255
C
VSK MZLU Brno
DISK
D18
4.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Fasurová Tereza
ABM9059
C
KOB MOIRA Brno
53.19
2.
Soldánová Lucie
ABM8955
C
KOB MOIRA Brno
59.08
+ 5.49
3.
Straková Jana
ABM9090
C
KOB MOIRA Brno
63.13
+ 9.54
4.
Svobodová Vendula
ZBM9052
C
SK Žabovřesky Brno
66.39
+13.20
Šulerová Pavlína
ZBM9152
A
SK Žabovřesky Brno
DISK
D21C
5.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Žáčková Iva
ZBM7753
C
SK Žabovřesky Brno
58.32
2.
Štěpánková Kateřina
TBM7654
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
58.45
+ 0.13
3.
Křístková Veronika
ZBM8379
C
SK Žabovřesky Brno
62.44
+ 4.12
4.
Jemelíková Lada
VBM6555
C
VSK MZLU Brno
63.15
+ 4.43
5.
Rábová Zuzana
RBK8556
C
SK Radioklub Blansko
63.23
+ 4.51
6.
Nejeschlebová Iva
VBM7852
C
VSK MZLU Brno
64.27
+ 5.55
7.
Ehlová Pavla
ZBM7355
C
SK Žabovřesky Brno
67.30
+ 8.58
8.
Sychrová Barbora
VBM8455
C
VSK MZLU Brno
68.53
+10.21
9.
Korpasová Ivana
LBM7362
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
69.36
+11.04
10.
Richterová Nataša
ADA7451
C
TJ Spartak Adamov
69.53
+11.21
11.
Šmerková Jitka
VBM8353
C
VSK MZLU Brno
70.25
+11.53
12.
Jindřišková Martina
ZBM8556
C
SK Žabovřesky Brno
70.28
+11.56
13.
Ratkovská Lenka
TTR8551
C
OOB Třebíč
70.32
+12.00
14.
Šišková Vladimíra
ZBM8456
C
SK Žabovřesky Brno
78.30
+19.58
15.
Ptáčková Michaela
BBM7750
C
BETA Ursus Orienteering
83.47
+25.15
16.
Neradová Veronika
VBM8355
C
VSK MZLU Brno
84.37
+26.05
17.
Ptáčková Nikol
BBM7850
C
BETA Ursus Orienteering
87.31
+28.59
18.
Introvičová Sabina
TRC6060
C
SKOB BETA Třinec
96.29
+37.57
19.
Ruhmland Julia
DDR
C
98.51
+40.19
20.
Dohnalová Květa
YBM7951
C
Klub turistů a lyžařů Brno
110.34
+52.02
D21D
4.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Otrusinová Helena
ABM7070
C
KOB MOIRA Brno
59.03
2.
Syslová Petra
TTR8651
C
OOB Třebíč
73.53
+14.50
3.
Tomanová Veronika
LBM7751
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
76.01
+16.58
D35
4.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Janotová Dobra
SBK5661
C
KOB Start Blansko
44.09
2.
Hiršová Marcela
VBM7079
C
VSK MZLU Brno
45.13
+ 1.04
3.
Tesařová Jitka
RBK6451
C
SK Radioklub Blansko
59.00
+14.51
4.
Mokrá Regina
ABM6854
C
KOB MOIRA Brno
60.36
+16.27
5.
Jašková Monika
TBM6363
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
65.28
+21.19
6.
Dokoupilová Zuzana
VBM5754
C
VSK MZLU Brno
67.43
+23.34
7.
Kostelková Jitka
TBM6777
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
68.49
+24.40
8.
Odehnalová Kamila
ABM7052
C
KOB MOIRA Brno
69.16
+25.07
9.
Matyášová Lenka
LBM6460
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
71.15
+27.06
10.
Peřinková Irena
BBM6550
C
BETA Ursus Orienteering
74.04
+29.55
11.
Chromá Eva
ZBM6351
C
SK Žabovřesky Brno
89.34
+45.25
D45
3.00 km, 12 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Procházková Helena
TBM5351
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
50.21
2.
Kolaříková Věra
SBK5251
C
KOB Start Blansko
53.13
+ 2.52
3.
Potěšilová Vladimíra
VBM5655
C
VSK MZLU Brno
56.35
+ 6.14
4.
Syslová Iva
TTR6151
C
OOB Třebíč
57.08
+ 6.47
5.
Jalová Marie
RBK5761
C
SK Radioklub Blansko
59.26
+ 9.05
6.
Salajková Věra
LBM5558
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
72.12
+21.51
Henková Svatava
RBK5454
C
SK Radioklub Blansko
DISK
D55
2.00 km, 10 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Dittrichová Anna
ABM3953
C
KOB MOIRA Brno
58.29
2.
Machová Hana
YBM3851
C
Klub turistů a lyžařů Brno
64.02
+ 5.33
3.
Říhová Marie
VBM3086
C
VSK MZLU Brno
69.59
+11.30
4.
Liščinská Eva
TBM4451
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
72.16
+13.47
5.
Svobodová Marie
PBM3087
C
TJ Spartak První Brněnská
87.47
+29.18
H10N
2.00 km, 5 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hirš Otakar
VBM9801
C
VSK MZLU Brno
19.22
2.
Wing Tom
RBK9801
C
SK Radioklub Blansko
19.26
+ 0.04
3.
Soška Marek
YBM9801
C
Klub turistů a lyžařů Brno
23.47
+ 4.25
4.
Šplíchal Marek
ZBM9710
C
SK Žabovřesky Brno
26.10
+ 6.48
5.
Vitula Marek
VBM9503
C
VSK MZLU Brno
28.03
+ 8.41
6.
Procházka Jiří
ZBM9805
C
SK Žabovřesky Brno
31.08
+11.46
7.
Šumpich Richard
VBM
C
VSK MZLU Brno
34.08
+14.46
8.
Peřinka Šimon
BBM9700
C
BETA Ursus Orienteering
45.04
+25.42
H12
3.00 km, 10 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Záděra Pavel
BBM9500
C
BETA Ursus Orienteering
31.33
2.
Ptáček Pavel
BBM9600
B
BETA Ursus Orienteering
32.46
+ 1.13
3.
Brlica Jan
ZBM9502
C
SK Žabovřesky Brno
33.48
+ 2.15
4.
Musil Milan
RBK9501
C
SK Radioklub Blansko
34.39
+ 3.06
5.
Hruška Jakub
ABM9515
B
KOB MOIRA Brno
37.05
+ 5.32
6.
Kadlec Michal
BBM9602
C
BETA Ursus Orienteering
38.04
+ 6.31
7.
Jordanov Alexandr
VBM9501
C
VSK MZLU Brno
45.54
+14.21
8.
Ptáček Patrik
BBM9800
C
BETA Ursus Orienteering
47.03
+15.30
H14
5.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Svoboda Marek
VBM9301
B
VSK MZLU Brno
43.52
2.
Mokrý Ondřej
ABM9410
B
KOB MOIRA Brno
48.18
+ 4.26
3.
Suchý Václav
ABM9404
B
KOB MOIRA Brno
48.19
+ 4.27
4.
Brlica Pavel
ZBM9302
C
SK Žabovřesky Brno
51.04
+ 7.12
5.
Jašek Otakar
ZBM9422
B
SK Žabovřesky Brno
51.34
+ 7.42
6.
Toman Filip
ABM9309
B
KOB MOIRA Brno
53.40
+ 9.48
7.
Obrátil Štěpán
ABM9409
C
KOB MOIRA Brno
73.32
+29.40
8.
Klaška Jan
TTT
C
74.33
+30.41
9.
Káňa David
ABM9310
C
KOB MOIRA Brno
85.31
+41.39
H16
6.00 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Mokrý Stanislav
ABM9202
A
KOB MOIRA Brno
56.54
2.
Kazda Adam
RBK9104
B
SK Radioklub Blansko
62.15
+ 5.21
3.
Berka Miroslav
RBK9210
B
SK Radioklub Blansko
64.13
+ 7.19
4.
Hrobař Štěpán
ABM9106
B
KOB MOIRA Brno
69.15
+12.21
5.
Novotný Ondřej
ABM9211
B
KOB MOIRA Brno
72.39
+15.45
6.
Žák Jan
VBM
C
VSK MZLU Brno
73.43
+16.49
7.
Věžník Václav
ADA9201
B
TJ Spartak Adamov
76.13
+19.19
Kučera Kryštof
VBM9204
C
VSK MZLU Brno
DISK
Otrusina Jan
ABM9225
B
KOB MOIRA Brno
DISK
H18
8.00 km, 21 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Věžník Antonín
ADA9001
A
TJ Spartak Adamov
82.12
2.
Šesták Jakub
RBK9001
B
SK Radioklub Blansko
85.51
+ 3.39
3.
Žák Marek
VBM8903
C
VSK MZLU Brno
111.25
+29.13
4.
Pekárek Michal
RBK9015
C
SK Radioklub Blansko
150.27
+68.15
H21C
10.00 km, 23 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Henych Martin
SJC8601
R
Sportcentrum Jičín
69.49
2.
Kabáth David
ZBM8433
C
SK Žabovřesky Brno
73.39
+ 3.50
3.
Otrusina Jiří
ZBM8201
C
SK Žabovřesky Brno
77.20
+ 7.31
4.
Sychra Tomáš
VBM8305
C
VSK MZLU Brno
77.32
+ 7.43
5.
Stehlík Martin
ZBM8503
C
SK Žabovřesky Brno
78.50
+ 9.01
6.
Přikryl Petr
ABM6708
C
KOB MOIRA Brno
80.57
+11.08
7.
Ráb Martin
RBK8307
C
SK Radioklub Blansko
81.43
+11.54
8.
Šindelka Antonín
RBK7215
C
SK Radioklub Blansko
83.48
+13.59
9.
Brabec Jaroslav
ZBM8242
C
SK Žabovřesky Brno
84.31
+14.42
10.
Schmid Vladimír
ADA8701
B
TJ Spartak Adamov
87.07
+17.18
11.
Pátek Richard
ZBM7609
C
SK Žabovřesky Brno
89.06
+19.17
12.
Ehl Jiří
ZBM7701
C
SK Žabovřesky Brno
92.56
+23.07
13.
Růžička Lukáš
KSU7849
C
Klub vytrvalostních sportů Šum
94.05
+24.16
14.
Kříž Lukáš
TTR8201
C
OOB Třebíč
96.05
+26.16
15.
Veselý Martin
ZBM7502
C
SK Žabovřesky Brno
100.21
+30.32
16.
Humlíček Aleš
ZBM7539
C
SK Žabovřesky Brno
104.28
+34.39
17.
Drábek Jan
ZBM8511
C
SK Žabovřesky Brno
105.59
+36.10
18.
Pospíšil Jiří
PBM7401
C
TJ Spartak První Brněnská
112.44
+42.55
19.
Zvarik Tomáš
ZBM7702
C
SK Žabovřesky Brno
113.08
+43.19
20.
Toman Ondřej
LBM7517
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
123.18
+53.29
21.
Humlíček René
UBM7101
C
TJ Průkopník Brno
125.26
+55.37
22.
Brlica Pavel
SBK7447
C
KOB Start Blansko
125.28
+55.39
Rouš Pavel
VBM8102
C
VSK MZLU Brno
DISK
Henek Michal
RBK8605
R
SK Radioklub Blansko
DISK
H21D
8.00 km, 20 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kheil Radim
PBM7301
C
TJ Spartak První Brněnská
73.50
2.
Liščinský Tomáš
TBM8411
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
83.48
+ 9.58
3.
Robotka Libor
PBM5303
C
TJ Spartak První Brněnská
88.02
+14.12
4.
König Lukáš
ZBM8001
C
SK Žabovřesky Brno
89.09
+15.19
5.
Marvan Petr
PBM8501
C
TJ Spartak První Brněnská
106.27
+32.37
6.
Jalový Jaroslav
RBK5719
C
SK Radioklub Blansko
115.12
+41.22
7.
Jalový Michal
RBK8724
C
SK Radioklub Blansko
119.03
+45.13
8.
Stupal František
JHB6201
C
TJ Jiskra Havlíčkův Brod
119.15
+45.25
9.
Brodecký Radek
RBK8004
C
SK Radioklub Blansko
126.06
+52.16
10.
Dohnal Pavel
YBM8001
C
Klub turistů a lyžařů Brno
126.11
+52.21
H35
8.00 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Jalový Vlastimil
RBK6120
C
SK Radioklub Blansko
83.56
2.
Mokrý Jan
ABM6611
C
KOB MOIRA Brno
90.32
+ 6.36
3.
Uhmann Petr
TBM5103
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
91.13
+ 7.17
4.
Sponar Jan
TBM5004
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
95.10
+11.14
5.
Horký Tomáš
TBM6747
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
104.27
+20.31
6.
Odehnal Roman
ABM6909
C
KOB MOIRA Brno
105.13
+21.17
7.
Uklein Jiří
UBM6601
C
TJ Průkopník Brno
118.40
+34.44
8.
Pekárek Aleš
RBK6602
C
SK Radioklub Blansko
120.25
+36.29
9.
Mika Ladislav
TBM6801
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
125.27
+41.31
10.
Hruška Tomáš
YBM6401
C
Klub turistů a lyžařů Brno
144.02
+60.06
Klaška Jan
TTT
C
DISK
H45
6.00 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kolařík Zdeněk
SBK5406
C
KOB Start Blansko
62.34
2.
Dokoupil Jaroslav
VBM4908
C
VSK MZLU Brno
64.15
+ 1.41
3.
Koudelný Jiří
TTR5401
C
OOB Třebíč
65.00
+ 2.26
4.
Hanzl Vlastimil
VBM5329
C
VSK MZLU Brno
66.29
+ 3.55
5.
Štěpánský Václav
ZBM6108
C
SK Žabovřesky Brno
68.10
+ 5.36
6.
Truhlář Karel
ADA5111
C
TJ Spartak Adamov
70.10
+ 7.36
7.
Svoboda Vladimír
VBM5715
C
VSK MZLU Brno
72.38
+10.04
8.
Smejkal Pavel
TBM5710
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
76.45
+14.11
9.
Korpas Jaroslav
LBM6113
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
80.08
+17.34
10.
Denemarek Oldřich
BBM5100
C
BETA Ursus Orienteering
82.30
+19.56
11.
Jašek Milan
TBM6201
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
84.25
+21.51
12.
Matyáš Petr
LBM6110
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
88.40
+26.06
13.
Henek Milan
RBK5307
C
SK Radioklub Blansko
90.53
+28.19
14.
Kazda Bohumil
RBK6201
C
SK Radioklub Blansko
91.32
+28.58
15.
Dokoupil Vladimír
VBM4806
C
VSK MZLU Brno
95.32
+32.58
16.
Šmerk Pavel
YBM4135
C
Klub turistů a lyžařů Brno
102.16
+39.42
17.
Marvan Petr
PBM5601
C
TJ Spartak První Brněnská
102.41
+40.07
18.
Ptáček Ladislav
BBM5300
C
BETA Ursus Orienteering
105.03
+42.29
19.
Sysel Svatobor
TTR6202
C
OOB Třebíč
105.48
+43.14
20.
Macků Jaromír
YBM4602
C
Klub turistů a lyžařů Brno
106.54
+44.20
21.
Štěpánek Jiří
LBM5401
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
115.58
+53.24
MS
Hovořák Petr
VBM6705
C
VSK MZLU Brno
69.37
+ 7.03
H55
3.00 km, 13 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Procházka Jan
TBM4907
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
47.24
2.
Doušek Ivo
TBM4703
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
49.15
+ 1.51
3.
Durmon Petr
TBM4501
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
51.41
+ 4.17
4.
Dufek Jan
TBM4231
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
53.11
+ 5.47
5.
Dittrich Jan
ABM4305
C
KOB MOIRA Brno
54.58
+ 7.34
6.
Přikryl Kamil
PBM4134
C
TJ Spartak První Brněnská
55.08
+ 7.44
7.
Richter Rudolf
ADA5113
C
TJ Spartak Adamov
68.20
+20.56
8.
Kruml František
TTR3601
C
OOB Třebíč
76.00
+28.36
9.
Šauman Václav
LBM3026
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
77.01
+29.37
10.
Novotný Jan
UBM4401
C
TJ Průkopník Brno
93.16
+45.52
11.
Konečný František
LBM4031
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
95.41
+48.17
Mach Milan
YBM3519
C
Klub turistů a lyžařů Brno
DISK
MS
Potěšil Václav
VBM5613
C
VSK MZLU Brno
91.04
+43.40
MS
Janota Radovan
SBK5605
C
KOB Start Blansko
56.11
+ 8.47
HDR
2.00 km, 5 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hynková Tereza
UBM9551
C
TJ Průkopník Brno
20.22
2.
Horká Markéta
ABM0057
C
KOB MOIRA Brno
21.47
+ 1.25
3.
Piskořová Vendula
ABM0156
C
KOB MOIRA Brno
23.06
+ 2.44
4.
Žák Michal
VBM
C
VSK MZLU Brno
25.48
+ 5.26
5.
Darmopil Ondřej
UBM0101
C
TJ Průkopník Brno
26.25
+ 6.03
6.
Blatný Jan
ABM0008
C
KOB MOIRA Brno
26.51
+ 6.29
7.
Soška Petr
YBM
C
Klub turistů a lyžařů Brno
27.30
+ 7.08
8.
Odstrcil Filip
XXX1111
C
27.36
+ 7.14
9.
Jirgl Karel
YBM9902
C
Klub turistů a lyžařů Brno
27.37
+ 7.15
10.
Chen Filip
UBM9702
C
TJ Průkopník Brno
27.41
+ 7.19
11.
Humlíček Tomáš
ZBM0101
C
SK Žabovřesky Brno
28.28
+ 8.06
12.
Syrovatkova Andrea
YYY0050
C
31.12
+10.50
13.
Dobšovičová Klára
UBM0153
C
TJ Průkopník Brno
31.24
+11.02
14.
Humlíčková Martina
UBM0151
C
TJ Průkopník Brno
31.30
+11.08
15.
Dobšovičová Tereza
UBM9853
C
TJ Průkopník Brno
32.45
+12.23
16.
Chenová Jasmína
UBM0152
C
TJ Průkopník Brno
36.46
+16.24
17.
Makešová Michaela
TTT
C
37.40
+17.18
18.
Starčuk Zenon
YBM9901
C
Klub turistů a lyžařů Brno
39.14
+18.52
19.
Horký Petr
UBM0102
C
TJ Průkopník Brno
39.21
+18.59
20.
Klíčová Tereza...........
PBM
C
TJ Spartak První Brněnská
40.39
+20.17
21.
Richterová Julie
ADA0399
C
TJ Spartak Adamov
40.45
+20.23
22.
Doušek Tomáš
TBM0200
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
41.10
+20.48
23.
Hovořáková Karolína
VBM
C
VSK MZLU Brno
43.00
+22.38
24.
Ehl Ondra
ZBM
C
SK Žabovřesky Brno
44.20
+23.58
25.
Grycová Kateřina
YBM
C
Klub turistů a lyžařů Brno
50.45
+30.23
26.
Hajnová Barbora
ABM0053
C
KOB MOIRA Brno
51.25
+31.03
27.
Muselíková Michaela
ABM9898
C
KOB MOIRA Brno
51.38
+31.16
28.
Hajnová Kateřina
ABM0352
C
KOB MOIRA Brno
57.26
+37.04
29.
Kubáň Martin
TTT
C
92.04
+71.42
30.
Miková Iva
TBM7071
C
Tělovýchovná jednota Tesla Brn
117.42
+97.20
Šumpichová Tereza
VBM9701
C
VSK MZLU Brno
DISK
P
3.00 km, 10 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Rozsypalová Anna
TTT
C
44.30
2.
Touš Michal
TTT
C
44.47
+ 0.17
3.
Kheilová Hanka
PBM7753
C
TJ Spartak První Brněnská
59.21
+14.51
4.
Málek Petr
TTT
C
63.27
+18.57
5.
Hladíková Dana
TTT
C
65.16
+20.46
6.
Brlicová Michaela
TTT
C
78.13
+33.43
7.
Marvanová Jarmila
TTT
C
95.43
+51.13
T3
3.00 km, 10 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Gebauerová Jana
ZBM7951
R
SK Žabovřesky Brno
31.14
2.
Berka Milan
RBK6312
C
SK Radioklub Blansko
35.51
+ 4.37
3.
Kubáň Petr
TTT
C
36.21
+ 5.07
4.
Kiviste Kadri
TTT
C
43.18
+12.04
5.
Hanychová Milena
TTT
C
44.01
+12.47
6.
Berková Pavlína
RBK7151
C
SK Radioklub Blansko
46.10
+14.56
6.
Blatný Martin
ABM6804
C
KOB MOIRA Brno
46.10
+14.56
8.
Sošková Renata
YBM6651
C
Klub turistů a lyžařů Brno
55.20
+24.06
9.
Obrátil Miroslav
ABM6502
C
KOB MOIRA Brno
56.01
+24.47
10.
Chmelík Milan
VBM4503
C
VSK MZLU Brno
60.05
+28.51
11.
Obrátil Vilém
ABM9209
C
KOB MOIRA Brno
65.55
+34.41
12.
Mikešová Dana
ZBM7659
C
SK Žabovřesky Brno
68.20
+37.06
13.
Minaříková Dagmar
TTT
C
71.29
+40.15
14.
Humlíčková Jana
UBM7351
C
TJ Průkopník Brno
71.55
+40.41
T5
4.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Jordanov Nikolaj
VBM6501
C
VSK MZLU Brno
53.15
2.
Konečný Petr.............
TTT
C
65.12
+11.57
3.
Starčuk Zenon
YBM6202
C
Klub turistů a lyžařů Brno
67.57
+14.42
4.
Kratochvíl Libor
YBM
C
Klub turistů a lyžařů Brno
69.13
+15.58
5.
Kratochvílová Martina
YBM
C
Klub turistů a lyžařů Brno
72.37
+19.22
6.
Potěšil Tomáš
VBM9103
C
VSK MZLU Brno
74.49
+21.34
7.
Odstrcilová Hana
XXX9999
C
77.18
+24.03
8.
Doušková Jana
KSU7797
C
Klub vytrvalostních sportů Šum
80.58
+27.43
9.
Hladíková Monika
TTT
C
85.45
+32.30
10.
Mitrenga Jan
UBM7401
C
TJ Průkopník Brno
96.07
+42.52
11.
Hanychová Silvie
TTT
C
101.22
+48.07
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz