Re: Re: Re: kl a postupy


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: JJ , posláno: 20.7.2009 19:29:40, z adresy: 62.141.58.13

tak třeba klasika v Jeseníkách, v Orlických či Krušných horách bavila vždy i mě. Ale závodů ve vyloženě horských terénech, které bych řekl, že jsou jako jediné pro klasiku vhodné, je velmi málo. Co je dělá zajímavými ale opět není ono používání královských obíhaček, ale dlouhý běh velmi těžkým terénem (ve kterém pak ani neplatí mé zmínky o nevhodnosti klasiky jako disciplíny pro určité somatotypy, spíše než o běh jde totiž díky podložce a převýšení o skoro nekonečnou řadu skoků, a zde již "správná" postava a pohyb neexistuje.

Pokud se podívám zpětně na MČR na klasice, pak bych řekl, že vhodný terén je tak jednou za 2-3 roky, zbytek byl spíše vhodný terén pro middle či ani pro to ne. A to se zde nemusí dělat ústupky jako u kombinace KT+Kl.

Čili pokud by závody na klasice byly vždy v takovýchto terénech, pak bych řekl, že by to bylo dobré, ale ve zbylých terénech tato disciplína nemá ze sportovního hlediska co nabídnout a bylo by lepší, pokud by se nahradila middly, sprinty a štafetami.
>Těch terénů u nás není zase tak málo, ale když vybýráš terený na blok Kl+Kt tak většinou jednomu vyhovuje více. No a pak už je to spíše otázka stavitelů.
>
>
>Jinak klasika není jenom o jednom dlouhém postupu, je o střídání dlouhých postupů s volbou a postupů kraťočkých, kde s tempem na dlouhý postup kontrolu 3x přeběhneš. tj. změna tempa se zde dá realizovat mnohem lépe než u krátké.
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)