Re: 14. nejlepší orientační běžec v ČR za sezónu 2008


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: JK , posláno: 1.11.2008 18:05:21, z adresy: 85.70.86.77

Vyřazovací metodou mi vycházejí dva pohledy:
14. nejlepší závodník v OB je buď 14. na MČR na klasice, kterou považuju za vrchol (z toho mi vychází, jako ostatně po celou dobu diskuze - otevřít MČR na klasice co největšímu počtu závodníků)
nebo
14. nejlepší v rankingu (a z toho zase systém, zahrnující minimálně 10 započítaných závodů - o podobě vzorce se nepřu, na zkoušku ze statistiky jsem nešel)

>právě jsem se vrátil ze závodů, kde se mi dostalo celkem pozitivního ohlasu na moji kampaň za alespoň nějaké změny v rankingu (zaslechl jsem, že systém A a B žebříčků byl lepší než tenhle, že produkování více rankingů by bylo fajn, že některé mé příspěvky jsou fakt mimo), jen prý mám změnit taktiku a na některé věci vůbec nereagovat.
>
>Takže to zkusím takhle:
>"Kdo je 14. nejlepší běžec v OB za sezónu 2008 ?"
>Je to 14. v rankingu ?
>či 14. v Českém poháru
>či 14. v součtu bodů z medailí z MČR
>či 14. na MČR na klasice
>či to je někdo úplně jiný
>
>já prostě nevím, v jaké soutěži má člověk soutěžit, která je které nadřazená a která je jen doplňková atd. atd. Kdy vůbec se mám snažit a kdy si jen dojet pro klobásu ?
>Tím bychom se zpětně dostali k tomu, jak by soutěže mohly vypadat. Můj návrh číslo 1 by byl, že soutěží všeho je ranking (s více závody, zároveň by běžci na oblastňácích na jaře bojovali o možnost startu v co nejlepší kategorii na Áčkách, aby získali body), návrh číslo 2 by byl, že nejdůležitější je síť mistrovství (a k nim by tedy měly existovat nominační závody). Návrh číslo 3 je, že to je Český pohár (ale pak zase by se vždy na začátku sezóny měly rozdat karty, kdo co poběží, či by se to naopak mohlo udělat systémem ligy s postupem a sestupem)
>Návrh číslo 4 je, že to je MČR na klasice, jediná opravdová disciplína.
>Tak fakt nevím,...
>
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)