Dost bylo soutěží!


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: kra-jan , posláno: 26.8.2013 19:09:59, z adresy: 89.233.150.8

Tedy není to úplně přesné... Nemyslím, že bychom měli skoncovat se všemi, na druhou stranu není namístě minulý čas. Takže raději
SOUTĚŽÍ JE MOC.

Tomáš Babický je velmi nadšený a mimořádně obětavý, což je třeba ocenit. Kdysi jsem četl rozhovor s ním na Béďovinách. V podstatě říkal, že vítá všechny stávající soutěže s tím, že každá má jinou vypovídací hodnotu, a navrhoval zpřísnění pravidel pro vetoše (kvalifikace apod.) s tím, že to přinese větší motivaci. Ani s jedním z toho nemůžu souhlasit.

Takže abych zopakoval argumenty pro svůj návrh. Přinese výrazné zjednodušení. Romča píše Ale má přece možnost volby..... - ale v prostředí jediného rankingu by volbou o nic nepřicházel. Zapomněl jsem uvést, že by se po (postupném) rozšíření rankingu na (všechny) veteránské kategorie mohl zrušit nejen ČPV, ale i veteránský žebřík B, takže by zůstaly jen oblastní žebříčky.

Heňa píše Ranking má sice také hodně paralelních podskupin, ale prostupnost mezi nimi je jasná a žádná (ani pozitivní) diskriminace kvůli věku se nekoná.
Ano, ale myslím si, že přestože do vetošů se nemůžou přihlásit mladí (zatímco eliťák se do céček přihlásit může), nebyli by tím bodové zisky nijak deformovány (ani ve prospěch, ani v neprospěch těch, co běhají veteránské kategorie).
Dále píše srovnávání závodníků, zatížených handicapem podle jejich věku ... jsou sice roztomilé ... do oficiálních soutěží by ale patřit neměly
Nejde o hadicapy, nýbrž o koeficienty, ale jinak souhlasím. Z (jediného) rankingu by se oficiálně zveřejňovalo vybrané pořadí v 35+, 40+ atd. a další přepočty podle věkových koeficientů by byly čistě neoficiální. U bankovních závodů se už ostatně dlouho takové koeficienty používají; mají zohledňovat fyzickou opotřebovanost, ale říká se jim "senilák". Pro ročníky do 49 let včetně by se asi daly takové koeficienty vypočítat z dlouholetých archivů rankingu, pro starší by se muselo počkat na rozšíření rankingu do příslušných katergorií.

Pokud jde o zavádění, na HD35 (veteraniády a béčka) by se dal ranking rozšířit okamžítě. Pak by bylo třeba chvíli počkat, až se tam situace stabilizuje. Je pravda, že část čtyřicítek běhá občas v HD21 a že každý rok je statisticky jedna pětina čtyřicítek nahrazena z pětatřicítek. Ale to by asi nestačilo k plynulému rozšíření. Ale bylo by možné ve zvoleném roce dát H35 a H40 stejné tratě na všech béčkách - a je hotovo.Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)