Re: Vklady v OB -odpověď Aljošovi a Japro


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: Jihocech , posláno: 26.7.2011 15:16:29, z adresy: 92.62.224.13

No, tak myslenka fakturovat pocet aut nahlasenych na prezentaci mi prijde v ceske spolecnosti mirne usmevna. A 20% vkladu muze byt pri oblastaku u oddilu, kde startuje jeden zavodnik, 14 Kc. Zaslete predem na ucet. 14 Kc platba, 5 Kc poplatek bance. Hura.

Porad nechapu, proc se tady dohadujeme o dvacet korun - kdyz si jdu koupit zmrzlinu, taky po zmrzlinarce nechci doklad. I kdyz si tam neco natuka do kasy a zrejme ji to nepujde nezdanene do kapsy.

Odpovedi na vsechny tve vsetecne dotazy muze byt rada: Usporadej si (nam) zavod a ukaz novy smer. Zavod zimni ligy jde udelat jako one-man show, zmapuj si, namaluj si, navrhni trate, domluv centrum a pak vystav vsem zucastnenym oddilum fakturu. Mezitim, nez dojdou platby si muzes spocitat i kolik korun na hodinu Ti to hodi. Pokud se dostanes nad dvacet korun, tak gratuluju. Mne se to nedari.

To je jen priklad kalkulace, ktera stoji za temi (navenek hodne negativne vyhlizejicimi) prispevky od aktivne poradajicich diskuteru.


>">Důvod, proč se při tvých příspěvcích zvýší pořadatelův tep srdce, je ten, že nejprve využiješ plodů jejich dobrovolnické práce, kterou zaplatíš hodně hluboko pod reálnou cenou, a pak naznačuješ, že chtěl pořadatel o pár kaček víc než by si měl dovolit. Vskutku tragický obraz!
>>
>A proto jsem reagoval na výplody P.V. tak jak jsem reagoval.
>Navíc když dokážeme utratit tisíce za jiné věci a pak se zdráhat zaplatit za parkování cca 20,- Kč. Tak to mi příjde hodně ubohé. "
>
>Aljošovi:
>Nenasazuj mě prosím psí hlavu tvrzením ,že se zdráhám zaplatit 20,-Kč -nikde to v mých příspěvcích nenajdešTaké nepatřím mezi ty "my" kteří -podle tebe utrácejí tisíce
>za jiné věci.Taková tvrzení jsou obyčejnou podpásovkou a to mě zase připadá ubohé !
>.Znovu opakuji, že se snažím prosadit aby cena" parkovného" byla adekvátní poskytnuté službě a byla placena tak, aby byla učetně kontrolovatelná - toť vše!
>A nejedná se o 20kč ale o tisíce Kč.
>Japro:
>Dobrá , připusťme ,že pořádání závodů v OB je charitativní činnost na níž přispívají sami účastníci závodů finančně a členové pořádajícího oddílu dobrovolnou prací
> Pak ovšem stojí za zvážení zda by se neměla řídit podnikatelskými principy, a .snahou po maximalizaci zisku .
>Jo a nikde nic "nenaznačuju" - mi nesmíme ani naznačovat!.
>
>Nějak jste se ale oba elegantně vyhnuli tématu (viz příspěvek Bestíka z 22.07ke kterému se vztahovala moje poznámka)- budiš mi tedy dovoleno připomenout:
>Co kdyby oddíly v termínu přihlášek složily pouze paušalní zálohu vkladů(třeba 20% podle počtu přihlášených )aby měl pořadatel nějaký kapitál a po závodě by obdržely dofakturaci včetně parkovného (podle počtu aut které by třeba nahlásily na presentaci).Je to výplod "tragický nebo "ubohý" nebo se o něm dá diskutovat - nechám to na Vás , mě už celá tahle aféra a způsob jejího vedení otrávila dostatečně! Asi se přestěhuju do KLDR jak mě nevímproč doporučuje Aljoša (nebo do Humpolce?).
>
>
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)