Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: P.Klimpl:Platit za poskytnutou službu je přece normální


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: DV , posláno: 22.7.2011 18:59:20, z adresy: 89.176.212.140

Kapitalismus muze fungovat i s regulovanym monopolem jak na strane nabidky, tak poptavky. Modely tvorby ceny se pak samozrejme lisi.

Ale tady konkurence je minimalne ve forme substitucnich produktu, kdy treba muzes sve penize utratit za navstevu ZOO ci divadla, nebo dokonce v podobe vstupu noveho subjektu na trh, kdy se muze nekomu zdat vhodna prilezitost usporadat zavody, kam budou jezdit podobne rozladeni lide, kteri nechteji platit vysoke parkovne u stavajicich "dodavatelu sluzby".

PS: na poradani zavodu se opravdu zbohatnout neda, kdyz jsem pomahal letos poradat na PE, tak sice mi oddil poskytne nekolik sto korun slevu na oddilovych prispevcich, nicmene ma opportunity costs na to, abych kamaradum pomohl poradat zavody a nebyl jen pasivni konzument, byla hodne vysoka (den dovolene v praci, 3x cesta z Prahy a zpet, protoze z rodinnych duvodu jsem nemohl zustat na miste). Kdyz to srovnam s naklady kamaradu z oddilu, kteri museli revidovat prostor, delat pruzkum terenu a dalsi cinnosti, vlozil jsem do toho jen zlomek.

Pak se prosim nediv, ze budi velkou nevoli, pokud nekdo obvinuje oddily z mamonu spojeneho s vybiranim parkovneho, kde se opravdu naklady za pronajem platit musi. Na PE jsme parkovne u 2. a 3. etapy nevybirali, cimz jsme nepokryli naklady na pronajem parkovaci plochy. A podle mne to byla hloupost.
>
>Taky bych tě (ačkoliv jsem nedovzdělanej blb) rád upozornil, že základní podmínkou kapitalistického podnikání (na které se odvoláváš) je konkurenční prostředíSouvisející příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)