Re: anketa Sprint preferuji: - právě že náročný lesní sprint je královskou disciplínou OB


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: jiří jansa , posláno: 7.4.2010 21:38:11, z adresy: 147.32.127.213

právě že je chyba sprint zredukovat jen na rychlý běh s volbou postupů alá MTBO, takový závod baví jen pár fajnšmekrů a myslím, že i je časem omrzí.


Já považuji lesní sprint s technickou náročností middlu a 1-2 postupy na volbu (což byl přesně závod v Liberci) za královskou disciplínu OB (jelikož se díky náročné lesní podložce stírají rozdíly v běžeckém kroku a díky přesnosti mapy a délce trati se stírají socioekonomické rozdíly mezi závodníky), čili by byla škoda v tomto nevypisovat závody.

Tedy více Liberců, méně asfaltu !


>je docela nestastne postavena. Preferoval bych lesni sprint pred mestskym, pokud by se nekomu podarilo najit vhodny teren a zvladnout stavbu trati. Spoustu o tom, proc nektere lesni sprinty (treba lonsky Liberec) nebyly sprinty, napsala na svuj bloK sprintova specialistka Katka Labasova. Sprint je (mj.) duraz na volbu postupu a maximalni tempo behu. Idealni by tedy byly skalni srazy na rovine, nebo neprostupne porosty s chodnicky mezi nimi. No, kolik takovych terenu mame? Kolik takovych lesnich sprintu se bezelo? A nez nepovedeny lesni, radsi si zabehnu mestsky.
>Jo a pisu to jen proto, aby zas nekdo (at uz kdokoli) nedelal z vysledku ankety nejake jednoznacne zavery.
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)