Re: Re: Re: Re: Re: anketa o zrušení DT má 2 rozdílné výsledky


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: jj , posláno: 11.3.2010 12:58:10, z adresy: 78.128.168.58

"Tak si sečti hlasy z obou anket a zjistíš, že 54,7% je proti zrušení."

sečíst hlasy z obou anket je jedním extrémem předpokládájícím, že hlasující na obou stránkách jsou různí. Pak bychom dostali tvůj výsledek 44% zrušit DT, 56% nezrušit DT.

Druhým extrémem pak je, že všichni, kdo hlasovali na BENu, hlasovali i na stránkách OB, plus se tam přidali ti, co toto fórum nečtou.
Z toho by vyšlo, že pro zrušení je 55%, 45% je nezrušit.

Pak je ještě třetí varianta, že ti, kdo se cítí poškozeni, se ozývají více než ostatní. Pak ti, co nesouhlasí, hlasovali na obou stránkách, ti ostatní pak jen jednou.
Z toho by vyšlo, že pro zrušení je 57%, proti zrušení je 43% z hlasujících.
>Tak si sečti hlasy z obou anket a zjistíš, že 54,7% je proti zrušení.
>
>
>>Podle me je uplne jedno, kde to je, ale primarne jde o technicke reseni zamezeni vicenasobneho hlasovani (v realu jde obelstit kazda anketa vcetne te na techto strankach).
>>
>>O naklikavani hlasu nekterymi osobami v ankete na strankach casopisu OB jsem slysel sve... :-) V logu blueboardu to urcite bude. :-)
>>
>>>Tomu, co Sosno píšeš, vůbec nerozumím. Právě že - dle počtu odpovědí - je Ben určen jen úzké skupině orientačních běžců, anketa na stránkách časopisu OB pak má větší vypovídací hodnotu.
>>>
>>>
>>>>To je právě problém časopisu OB, že je určen jen úzké skupině orientační běžců a rozhodně není časopisem VŠECH orientačních sportů. Je to jako bys v hokejistickém časopise dal anketu zda čtenáři preferují fotbal nebo hokej.
>>>
>>
>
Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)